January 29,2022

Test: klucze Logitech MX

by Kolbowicz Marek

Logitech wprowadza prostą klawiaturę z dużą ilością $ („. MagnificPopup”).
typ: 'obraz'
});

Najnowsza klawiatura firmy Logitech jest przeznaczona jako towarzysz myszy MX Master 3. Klawiatura bezprzewodowa jest przeznaczona przede wszystkim dla zaawansowanych użytkowników w biurze i ma na celu ułatwienie codziennego życia dzięki inteligentnym funkcjom oprogramowania. Jako klawiatura same w sobie klawisze MX są stosunkowo niepozorne. Ciemnoszare guziki na nieco mniej ciemnoszarym za nimi. Z przodu tylko małe logo „logi”. Główny nacisk kładziony jest zatem na dwie rzeczy: Po pierwsze, klawisze klawiszy MX mają nieco inny kształt. Zamiast zwykłej krzywizny mechanicznych klawiatur czy płaskich klawiszy znanych z laptopów, Logitech zajmuje tutaj środek. Klawisze trzymane są płasko, ale z małą, okrągłą krzywizną, która powinna lepiej pasować do opuszków palców użytkownika. Klawisze powinny być kwestią gustu. Reszta wrażenia podczas pisania jest podobna do tej na laptopie, z nieco większym oporem. Każdy, kto czuje się jak w domu na starszych klawiszach MacBooka, szybko przyzwyczai się do klawiszy MX.

Drugą rzeczą, która szybko staje się oczywista w przypadku klawiszy MX, jest etykietowanie. Ta klawiatura jest przeznaczona dla wielu systemów. Specjalnie dla Windows i MacOS. W związku z tym wiele kluczy jest kilkakrotnie etykietowanych. Znaki w wypełnionym kółku są aktywowane w systemie MacOS klawiszem Option, znaki z pustym kółkiem w systemie Windows klawiszem AltGr. Jednak prawie tylko wersje Windows są oznaczone, ponieważ kombinacje opcji na popularnych klawiaturach Mac i tak nie są specjalnie oznaczone.

Klawisze MX są przeznaczone dla komputerów Mac i Windows $ ('.MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Oprócz zwykłych klawiszy, MX Keys są również wyposażone w kilka specjalnych klawiszy. Bezpośrednio nad blokiem domowym znajdują się trzy przyciski przełączników dla podłączonych komputerów. Więcej na ten temat wkrótce. Nad klawiaturą numeryczną znajduje się przycisk do kalkulatora, jeden do zrzutów ekranu, jeden do menu kontekstowego i jeden do blokowania komputera. Kalkulator i blokada komputera nie są standardowymi klawiszami w systemie Windows. Ekran drukowania został przeniesiony z bloku głównego, a klawisz menu kontekstowego znajduje się na prawej metaklawiaturze na zwykłych klawiaturach, wraz z AltGr i Ctrl. Klawisz menu kontekstowego jest również przypisywany dwukrotnie za pomocą klawisza scroll lock.

Domyślnie MX Keys używa klawiszy multimedialnych nad paskiem liczbowym. Dostępne są elementy sterujące jasnością ekranu, podświetleniem klawiatury, sterowanie multimediami i niektóre elementy sterujące specyficzne dla systemu operacyjnego, na przykład Command Center. Klawisze F są aktywowane przez przytrzymanie klawisza Fn. Jednak naciśnięcie Fn + Esc przełącza klawiaturę, a klawisze F stają się klawiszami domyślnymi, podczas gdy klawisze multimediów są aktywowane klawiszem Fn +.

Klawisze MX są optycznie zaprojektowane dla biura $ ('.MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Przy okazji: jeśli i tak pracujesz w świetle dziennym, warto wyłączyć podświetlenie klawiatury. Wydłuża to żywotność baterii z około dziesięciu dni do znacznie lepszych pięciu miesięcy. Jednak tracisz jedną z ładniejszych funkcji klawiszy MX. Klawiatura posiada wbudowany czujnik ruchu. Funkcja ta rozpoznaje, kiedy przesuwasz ręce nad klawiaturą, a następnie automatycznie włącza podświetlenie. Gdy tylko odsuniesz ręce od klawiatury, oświetlenie wyłączy się. Ponadto przyciski MX Keys automatycznie regulują jasność oświetlenia w oparciu o oświetlenie otoczenia. Również sprytny: gdy tylko poziom naładowania klawiszy MX Keys spadnie poniżej 10 procent, klawiatura automatycznie całkowicie wyłącza podświetlenie i zgłasza się za pomocą czerwonej diody LED. Klawiatura wytrzymywała dobre dwa tygodnie bez podświetlenia. Nigdy nie będziesz zaskoczony rozładowaną baterią. Klucze MX-Keys są ładowane za pomocą dostarczonego kabla USB (USB-A do USB-C).

Klawisze MX są połączone z dostarczonym odbiornikiem Unifying (USB-A) lub przez Bluetooth. Klawiaturę można podłączyć do maksymalnie trzech komputerów jednocześnie. Możesz przełączać się między trzema komputerami za naciśnięciem jednego przycisku. W połączeniu z odpowiednią myszą firmy Logitech możesz nawet płynnie przełączać się między różnymi komputerami.

Na następnej stronie: oprogramowanie i wnioski

  • Kolbowicz Marek
  • January 29,2022

Leave a Reply