December 23,2021

Test: Joule Performance Core 5

by Kolbowicz Marek

Czasami po prostu musi to być duża moc. A szwajcarskie wkrętaki Joule Performance specjalizują się w mocy. Testowany przez nas Core 5 jest już wyposażony w wystarczającą moc dla większości graczy i producentów multimediów, ale jest to najtańszy model w portfolio Joule Performance.

Zewnętrzny

Koncepcja kolorów Core 5 ma już rację $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Ale zacznijmy od zewnątrz. Na pierwszy rzut oka Joule Performance Core 5 wygląda jak biurowiec. Metalowa rama z przykręcanymi bokami z pleksi. Jedyne, czego brakuje, to zawyżone ceny mieszkań na górze. Jeśli jednak włączysz pudełko, biurowiec zamieni się w klubowy wieżowiec. Cztery wentylatory, płyta główna, a nawet listwy RAM z pulsującymi diodami LED zapewniają niezbędną atmosferę w pomieszczeniu. Spanie z włączonym komputerem jest raczej trudne. Przynajmniej jeśli zostawisz diody w trybie standardowym. Możesz dostosować oświetlenie do swoich upodobań za pomocą trzech praktycznych przycisków na górze obudowy.

sprzęt komputerowy

Rdzeniem Joule Performance Core 5 jest ręcznie przetaktowany Intel i7 7700K oraz przetaktowany Asus Strix GTX 1080 A8G. A ponieważ Joule był tak dobry w zwiększaniu częstotliwości taktowania, pamięć RAM DDR4 jest również podkręcona, wszystkie 16 GB. Przy okazji: Jeśli GTX 1080 Ci nie wystarcza, możesz znaleźć ten sam komputer z 1080Ti za dodatkową opłatą 250 CHF.

Stabilność i chłodzenie są szczególnie ważne w przypadku przetaktowanych systemów. Joule Performance zajmuje się tymi pierwszymi ręcznie. Chłodzenie odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanego systemu chłodzenia wodą firmy Bitspower. Są też cztery wentylatory 120mm (trzy z przodu, jeden z tyłu) z atrakcyjnym oświetleniem LED.

Chłodzenie wodą zapewnia chłodną głowę dla przetaktowanego procesora $ ('. MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Sprzęt jest zainstalowany na płycie głównej Asus Strix Z270F, zasilanej przez zasilacz Seasoni Prime o mocy 850 watów. Dysk SSD o pojemności 512 GB firmy Samsung (960 Evo) i dysk twardy o pojemności 2 TB firmy Western Digital (WD Blue) są używane jako pamięć masowa. Trochę szkoda, że ​​w HDD nie wbudowano żadnej wersji WD Black, ale różnica w wydajności jest tutaj ograniczona. Blue działa znacznie ciszej.

Cały piękny sprzęt i migające światła są bezużyteczne, jeśli w końcu wydajność ćwiczeń nie jest odpowiednia. Dla Joule Performance Core 5 to żaden problem. Aktualne tytuły, takie jak Watch_Dogs 2 czy Titanfall 2, działają bezproblemowo przy ponad 200 FPS. Tak luźne dla posiadaczy monitorów 144 Hz. Popularne tytuły e-sportowe i tak nie stanowią problemu. „Counter-Strike: Global Offensive” może z łatwością osiągnąć ponad 300 klatek na sekundę z niewielkimi poprawkami. Overwatch i bardziej obciążające procesor „Heroes of the Storm” również działają jak w zegarku. Aby stworzyć niedobór zasobów, potrzebujesz wyrafinowanego materiału VR. Tam granica pojedynczej karty graficznej powoli staje się zauważalna.

Ładne zarządzanie kablami to plus $ („. MagnificPopup”).
typ: 'obraz'
});

Połączenia i akcesoria

Zapewnione są wystarczające opcje połączeń. Przynajmniej kablem. Oprócz przycisku włączania/wyłączania i sterowania LED dostępne są dwa złącza audio (słuchawki/mikrofon) oraz dwie wtyczki USB-A z USB 3.0 na górze. Z tyłu jest też więcej USB. Ściśle mówiąc: jedno USB 3.1 typu C, jedno USB 3.1 typu A, cztery USB 3.0 (A) i dwa USB 2.0 (A). Istnieje również połączenie PS/2, RJ45/LAN, S/PDIF i wyjście audio dla systemów 5.1. Zwykłe połączenia odchodzą od GTX 1080: DVI-D, dwa HDMI (2.0) i dwa DisplayPort.

Brakuje w szczególności wbudowanych opcji bezprzewodowych. Bluetooth i WLAN należy doposażyć osobno. Co sprawia, że ​​faktycznie przyzwoita oferta USB jest trochę mniej odurzająca. W przypadku komputerów dla graczy z segmentu high-end nie jest to straszne, ponieważ zwykle stosuje się tutaj niezawodne połączenia kablowe. Wciąż trochę wstyd.

Wreszcie, otrzymujesz kopię systemu Windows 10 Pro na swój komputer. Jest to wersja, dzięki której możesz przynajmniej odłożyć aktualizacje - a zatem najlepsza wersja.

Wniosek

Jeśli szukasz dużej wydajności w atrakcyjnym pakiecie, znajdziesz ją w Joule Performance Core 5. Oczywiście Core 5 nie jest tani, ale absolutnie w porządku dla wbudowanego sprzętu i precyzyjnej regulacji podkręcania .

  • Kolbowicz Marek
  • December 23,2021

Leave a Reply