October 28,2021

Test: HP Spectre x360 13,3 (2017)

by Kolbowicz Marek

Po x360 z 15,6-calowym wyświetlaczem, mniejszy Spectre również otrzyma aktualizację. Spectre x360 13,3 cala został gruntownie przeprojektowany z zewnątrz i przycięty bardziej pod kątem użyteczności niż optyki. Dobra decyzja. Klawiatura wykorzystuje teraz całą szerokość urządzenia i jest wygodniejsza w użyciu. Głośniki zostały zdjęte z boku i umieszczone w formie drążka nad klawiszami. Zmieniony został również zawias, który nie wystaje już do tyłu, ale został ładnie wkomponowany w obudowę. Niefortunnie umieszczone porty USB zostały również usunięte z tyłu i ponownie przymocowane z boku. Poza tym Spectre x360 opiera się głównie na kanciastym wyglądzie swojego większego brata.

Wizualnie nie ma nic złego w tym Spectre albo $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

HP wyciągnął wnioski z niektórych błędów poprzednika: oprócz dwóch portów USB-C jest też port USB-A. USB-C to oczywiście przyszłość. Ale w tej chwili nadal powinno być wbudowane pojedyncze złącze USB-A. Nawet jeśli, jak w przypadku Spectre x360, zajmuje całą grubość urządzenia. Podobnie jak w poprzednim modelu, jeden z dwóch portów USB-C służy do ładowania Spectre.

Klawiatura jest dziwnie zaaranżowana dla szwajcarskich nawyków $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Jak już wspomniano, klawiaturze przewidziano nieco więcej miejsca. Widać to w dwóch miejscach: klawisze są umieszczone nieco dalej od siebie, co znacznie uprzyjemnia pisanie. Ponadto po prawej stronie znajduje się nowa kolumna przycisków, która zawiera polecenia «Strona główna», «Strona w górę», «Strona w dół», «Koniec», «Usuń» i klawisz strzałki w prawo. Pachwina trochę się przyzwyczai. Głównie nie ze względu na nietypowe ułożenie klawiszy, ale bardziej ze względu na ich obecność na prawym brzegu. Jeśli z przyzwyczajenia na ślepo poszukujesz klawisza Backspace lub klawisza enter z krawędzi klawiatury, prawdopodobnie częściej będziesz naciskać coś złego. Kwestia przyzwyczajenia, ale żmudna zwłaszcza dla osób, które chcą używać Spectre jako drugiego urządzenia.

Ponadto kluczowy układ nie jest w 100 procentach szwajcarski. Obszar wokół klawisza Enter to wariant unijny, który został dostosowany do układu szwajcarskiego. Nawiasy kątowe <> zostały nawet całkowicie przesunięte z lewej strony na prawą. Touchpad radzi sobie lepiej. Można wyeliminować nadwrażliwość poprzednika, przyjemne uczucie zostaje zachowane. Z solidnymi kliknięciami i dobrym rozmiarem, wszechstronny, udany touchpad.

Czy ktoś faktycznie korzysta z tej pozycji zamiennej? $ ('. magnificPopup'). magnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Atrakcyjna obudowa kryje w sobie wystarczającą moc do pracy biurowej, o którą dba zwinny Intel i7-7500U z 2,7 GHz i dość wysoki zestaw 16 GB RAM. Spectre x360 jest zatem idealnie wyposażony do pracy intensywnie korzystającej z procesora. Jednak szybko staje się ciasny, jeśli chodzi o wydajność grafiki. Dedykowany procesor graficzny nie jest wbudowany, więc musisz być zadowolony ze zintegrowanej karty graficznej Intel HD Graphics 620. To wystarcza do prostych zadań, ale szybko osiąga swoje granice. Spectre x360 zdecydowanie nie jest pudełkiem do gier. Reklamowany przez HP czas pracy na baterii można osiągnąć przy surowych ograniczeniach i bardzo lekkiej pracy, ale nie jest to do końca realistyczne. Widmo wytrzymał około dziewięciu godzin przy średnim obciążeniu.

Tym, co sprawia, że ​​brak wydajności graficznej jest nieco bardziej dotkliwy, jest wysoka rozdzielczość wyświetlacza x360. 3840 x 2160, znany również jako 4K, sprawia, że ​​x360 ma ekran o przekątnej zaledwie 13,3 cala. Można się spierać o sens tak wysokiej rozdzielczości przy 13,3 cala. Windows nie ma z tym problemu. Starsze oprogramowanie robi miejsca. Ale właśnie do tego służy lupa.

W trybie tabletu Widmo ma sens za pomocą pióra $ ('. MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Dotykowy wyświetlacz jest zdecydowanie przyjemny dla oka. Panele IPS rzadko rozczarowują i nie zmienia się to również w przypadku Spectre x360. Wyświetlacz jest co najwyżej zaciemniony przez wysoce odbijającą powierzchnię, co znacznie ogranicza korzystanie z urządzenia na zewnątrz. Spectre x360 może tylko umiarkowanie polecić się jako czysty tablet. Wynika to mniej z samego urządzenia, a bardziej z projektu. Dzięki na stałe zainstalowanej klawiaturze z tyłu po prostu nie poczujesz się tak samo jak w przypadku modeli odłączanych. Nic jednak nie przemawia przeciwko używaniu go jako notebooka z dotykiem i teoretycznej opcji na tablet.

Następna strona: przechowywanie, nadużywanie i wyniki finansowe

  • Kolbowicz Marek
  • October 28,2021

Leave a Reply