October 22,2021

Test: Apple iMac 27 cali (2019)

by Kolbowicz Marek

Kiedy projekt jest uważany za kultowy? Jeśli chodzi o film i telewizję, iMac ma tę ocenę, ponieważ niezliczone gościnne występy przed kamerą. Obudowa jest tak smukła jak zawsze, podstawa jest solidna: najnowszy iMac również wygląda znacznie lepiej niż większość tego, co klasyczny rynek komputerów PC chce zrobić swoim nabywcom pod hasłem „projekt”.

Piękny jak zawsze - i prawie zbyt spójny Źródło: Apple, Inc. $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

A jednak: ta optyka ma siedem lat. Zwłaszcza dla nowicjuszy, którzy od dłuższego czasu używają iMaca, należało coś zmienić, aby nowa maszyna nie czuła się tak, jakby zawsze była na biurku od pierwszej minuty. Może czerwone logo Apple? Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość do następnego pokolenia.

Mówca

Znane są też ukryte głośniki – i mają to wszystko! Rozlegają się echem przez niezwykle wąskie otwory w biurku. Pomimo ciasnych warunków brzmią niesamowicie dobrze, z mocnym basem i czystymi tonami wysokimi, bez przewracania się przy większej głośności - głośniejsze funkcje, których brakuje znacznie bardziej kompaktowemu Macowi mini (test).

Jeśli chcesz posłuchać muzyki podczas pracy, jakość jest dla Ciebie najlepsza. Wymagania dotyczące nawadniania tła są dość wysokie, aby nadal można było ustawić głośniki zewnętrzne, które psują miejsce pracy za pomocą kabli i zasilaczy.

znajomości

Wszystkie połączenia znajdują się z tyłu. Wszystko inne nie byłoby zgodne z tym projektem. W celu zachowania optyki od lat korzystam z „BackPacka” firmy Twelve South, który można przymocować do podstawki za pomocą zacisków śrubowych na dowolnej wysokości i skutecznie zapobiega zasłanianiu widoku przez zewnętrzne dyski twarde – przynajmniej tak długo, jak iMac nie znajduje się na stojakach na otwartej przestrzeni. Plecak jest dostępny na przykład z digitec.ch za 49,80 CHF.

Plecak jest wiernym pomocnikiem w ukrywaniu napędów i innych akcesoriów Źródło: 12south.com $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Połączenia zostały znacznie ulepszone. Cztery porty USB 3 są dostępne dla klasycznych akcesoriów USB. Jeszcze ważniejsze są dwa interfejsy w obudowie USB-C, które są zgodne z Thunderbolt 3, DisplayPort i oczywiście USB-C.

Połączenia są aktualne Źródło: Apple, Inc. $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Połączenia Thunderbolt przesyłają do 40 Gbit na sekundę, ale także dostarczają zewnętrzne wyświetlacze. Można podłączyć zewnętrzny wyświetlacz 5K o rozdzielczości 5120 × 2880 pikseli przy 60 Hz lub dwa wyświetlacze 4K o rozdzielczości do 4096 × 2304 pikseli przy 60 Hz.

Trzy wyświetlacze, zero problemów Źródło: Apple, Inc. $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

I wreszcie, Apple pozwoliło nam mieć czytnik kart SD po tym, jak najwyraźniej został pominięty w nowym Macu mini bez żadnych problemów. Gniazdo znajduje się również z tyłu i można je znaleźć na ślepo po bardzo krótkim okresie ćwiczeń.

Następna strona: Wyświetlacz, wydajność i hałas w tle

  • Kolbowicz Marek
  • October 22,2021

Leave a Reply