May 11,2023

Systemy operacyjne Windows 10

by Kolbowicz Marek

System operacyjny Microsoft Windows 10 wersja pols

Rodzina oprogramowania: Systemy operacyjne

Producent: Microsoft

Nazwa pakietu: Windows 10 Pro 32/64bit BOX USB

Wersja produktu: BOX - pudełkowa, USB - nośnik instalacyjny, PKC - karta klucza produktu

Zawartość pakietu: Najnowszy system operacyjny w wersji pudełkowej na nośniku USB, wersja DVD do pobrania ze strony producenta

Ilość stanowisk: 1 komputer PC

Ilość użytkowników: 1

Stan pakietu: nowy, sprawny, gotowy do aktywacji

Wymagania systemowe:

Wersja: Windows 10 Pro P2

Architektura: 32/64-bitowa

Licencja: BOX

Liczba użytkowników: 1

Liczba stanowisk: 1

Wersja językowa: Polska

Nośnik: USB

Wymagania sprzętowe: Procesor 1 GHz lub szybszy, 2 GB pamięci RAM, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym, urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym

Windows 10 Pro

Komputery z Windows 10 Pro oferują wszystko, co jest niezbędne w działalności biznesowej — to solidne i innowacyjne urządzenia posiadające więcej funkcji zabezpieczeń i umożliwiające lepszą kontrolę. Pomagają one firmom się rozwijać i osiągać coraz lepsze wyniki.

Kompleksowe, wbudowane i stale aktywne zabezpieczenia. W standardzie w Windows 10 Pro.

Windows 10, najbezpieczniejszy z wszystkich wersji systemu Windows, obejmuje wysokiej jakości narzędzia do zarządzania i łatwe do wdrożenia rozwiązania, jednocześnie udostępniając użytkownikom potrzebne im funkcje. Windows 10 zapewnia stały dostęp do najnowszych i najlepszych zabezpieczeń oferowanych przez Microsoft, dzięki czemu możesz chronić i kontrolować swoje wrażliwe dane, urządzenia, tożsamość swoich klientów i swoją własność intelektualną za pomocą rozwiązania klasy korporacyjnej.

Najlepsza w swojej klasie metoda zarządzania, która rozwija się wraz z Twoją firmą

Windows 10 Pro sprawia, że zarządzanie często złożonym środowiskiem IT, w tym Twoimi urządzeniami, danymi dotyczącymi tożsamości użytkownika, aplikacjami i regulaminami staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek, tak aby umożliwić Ci skupienie się bez obaw na tym, co robisz najlepiej – prowadzeniu swojej firmy.

Zrób więcej używając najbardziej wydajnych narzędzi

Windows 10 Pro zwiększa Twoją produktywność: pomaga Ci szybciej pracować, szybko skupić się na zadaniu, które wykonujesz, a także zapewnia dostęp do tego, czego potrzebujesz, wtedy, kiedy tego potrzebujesz i niezależnie od tego gdzie się znajdujesz. A wszystko to pozwalając Ci jednocześnie pracować w sposób, jaki najbardziej Ci odpowiada.

Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [30.06.2022]

Jak bezpiecznie kupić oryginalnego Windowsa 10? Z jakich ofert korzystać i jak nie dać się oszukać? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę oraz wskazujemy kilka legalnych źródeł zakupu.

Spis treści

Czy zakup taniego klucza Windows 10 jest w ogóle możliwy? Z pewnością niejednokrotnie natknęliście się na oferty "promocyjne", które zachęcały do taniego zakupu licencji Microsoftu, często za mniej niż 200 zł. Takie propozycje wydają się kuszące, ale musimy uświadomić sobie kilka ważnych kwestii.

Oryginalny certyfikat Windows 10

Przede wszystkim warto przyjrzeć się oficjalnym cenom oprogramowania Windows 10 i porównać je z propozycjami na aukcjach czy w nieautoryzowanych sklepach. W oficjalnej dystrybucji za klucz licencyjny systemu Microsoft musimy zapłacić co najmniej 400 zł. Cena zależy od rodzaju licencji, którą możemy nabyć w dwóch wariantach:

OEM

to wersja, którą możemy otrzymać na przykład przy zakupie nowego komputera. Klucz produktu zapisywany jest w BIOS-ie komputera albo w rejestrze systemowym na etapie preinstalacji. Klucz licencyjny jest jest aktywowany automatycznie i przypisywany do urządzenia w momencie podłączenia do internetu. Co ważne, odpowiedzialność na świadczenie usług serwisowych czy wsparcie techniczne leży po stronie sprzedawcy, a nie producenta.

Zobacz również:

W teorii nie powinien być sprzedawany, ani instalowany na innym komputerze, nawet należącym do tego samego użytkownika. W praktyce jednak zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej twórca oprogramowania nie może zakazać odsprzedaży licencji. Istnieją jednak pewne warunki - wszelkie kopie oprogramowania muszą zostać wcześniej usunięte, a jeden klucz może zostać sprzedany wyłącznie jednej osobie. Niedostosowanie się do tych reguł sprawia, że licencja się nielegalna.

Zalety: niższa cena, możliwość przeniesienia licencji po dezaktywacji z płyty głównej

niższa cena, możliwość przeniesienia licencji po dezaktywacji z płyty głównej Wady: brak wsparcia technicznego Microsoft, brak nośnika z zapisanym systemem, przypisanie licencji do konkretnego konta Microsoft

BOX

to licencja, która nie posiada ograniczenia jeśli chodzi o przenoszenie jej na inny komputer. Decydując się na tę wersję, otrzymujemy nośnik (płyta lub pendrive), naklejkę COA z kluczem produktu, instrukcję oraz dokument zakupu. System po zainstalowaniu zostaje przypisany do konta Microsoft. Plusem tej wersji jest to, że w razie wystąpienia awarii komputera, będziemy mogli zainstalować oprogramowanie na nowo. Poza tym, licencja posiada wsparcie techniczne producenta.

Zalety: wsparcie techniczne ze strony Microsoft, system może być swobodnie przenoszony (po wcześniejszej dezaktywacji), klucz dostępny na nośniku (płyta lub pendrive)

wsparcie techniczne ze strony Microsoft, system może być swobodnie przenoszony (po wcześniejszej dezaktywacji), klucz dostępny na nośniku (płyta lub pendrive) Wady: wyższa cena

To dwie bezpieczne drogi, które umożliwiają legalne nabycie klucza z licencją na Windows 10. Decydując się na zakup atrakcyjnie taniego oprogramowania z niepewnych źródeł (na aukcjach lub z ogłoszeń), możesz w łatwy sposób paść ofiarą oszustwa, a co gorsze - zostać pociągniętym do odpowiedzialności karnej. Warto być czujnym i nie ufać "promocyjnym" ofertom - niska cena produktu zawsze związana jest z ryzykiem, że klucz do systemu Microsoft został pozyskany w sposób nielegalny.

Warto również wiedzieć, że:

Zakończona powodzeniem aktywacja nie stanowi potwierdzenia, że oprogramowanie jest oryginalne lub objęte właściwą licencją. Działania zmierzające do obejścia lub pominięcia aktywacji są niedozwolone. [Postanowienia licencyjne dotyczące oprogramowania Microsoft pkt. 5]

Czym różnią się poszczególne wersje Windows 10?

Zanim zdecydujemy się na zakup oprogramowania Windows 10, warto przyjrzeć się kilku jego wersjom:

Windows 10 Home - to najpopularniejsza wersja przeznaczona dla użytkowników domowych, który jest funkcjonalny i prosty w obsłudze. Umożliwia korzystanie z wszelkich aplikacji oraz programów. Posiada wbudowane funkcje zabezpieczeń oraz system biometrycznego uwierzytelniania (Windows Hello) czy głosową asystentkę (Cortanę).

- to najpopularniejsza wersja przeznaczona dla użytkowników domowych, który jest funkcjonalny i prosty w obsłudze. Umożliwia korzystanie z wszelkich aplikacji oraz programów. Posiada wbudowane funkcje zabezpieczeń oraz system biometrycznego uwierzytelniania (Windows Hello) czy głosową asystentkę (Cortanę). Windows 10 Pro - wersja bardziej rozbudowana, przeznaczona dla użytkowników biznesowych. Posiada m.in. mechanizm Azure Active Directory umożliwiający łatwe logowanie się do chmurowych usług. Wspiera wirtualizację Hyper-V, mechanizm szyfrowania dysku BitLocker oraz takie opcje, jak Remote Desktop, Windows Store czy kontenery Enterprise Data Protection. Aktualizacje systemu odbywają się poprzez Windows Update for Business.

- wersja bardziej rozbudowana, przeznaczona dla użytkowników biznesowych. Posiada m.in. mechanizm Azure Active Directory umożliwiający łatwe logowanie się do chmurowych usług. Wspiera wirtualizację Hyper-V, mechanizm szyfrowania dysku BitLocker oraz takie opcje, jak Remote Desktop, Windows Store czy kontenery Enterprise Data Protection. Aktualizacje systemu odbywają się poprzez Windows Update for Business. Windows 10 Enterprise - wersja przeznaczona dla dużych firm i korporacji. Aktywnie chroni firmę za pomocą zaawansowanych zabezpieczeń obsługiwanych przy użyciu inteligentnych funkcji chmury - posiada takie mechanizmy Credential Guard i Device Guard.

- wersja przeznaczona dla dużych firm i korporacji. Aktywnie chroni firmę za pomocą zaawansowanych zabezpieczeń obsługiwanych przy użyciu inteligentnych funkcji chmury - posiada takie mechanizmy Credential Guard i Device Guard. Windows 10 Education - to wersja systemu przeznaczona dla studentów, uczelni i innych placówek oświatowych. W odróżnieniu od Enterprise, Education nie wspiera Long Term Servicing Branch.

- to wersja systemu przeznaczona dla studentów, uczelni i innych placówek oświatowych. W odróżnieniu od Enterprise, Education nie wspiera Long Term Servicing Branch. Windows 10 Mobile - system na urządzenia mobilne. Oferuje przeglądarkę Edge, pakiet Office zoptymalizowany do obsługi ekranów dotykowych oraz wsparcie dla oprogramowania Continuum, które pozwala na podpięcie smartfona lub tabletu do większego wyświetlacza.

- system na urządzenia mobilne. Oferuje przeglądarkę Edge, pakiet Office zoptymalizowany do obsługi ekranów dotykowych oraz wsparcie dla oprogramowania Continuum, które pozwala na podpięcie smartfona lub tabletu do większego wyświetlacza. Windows 10 na Xbox One - specjalny system dedykowany konsoli firmy Microsoft. Nieskomplikowany i przyjazny interfejs pozwala użytkownikom na korzystanie zarówno z gier, jak i multimediów.

- specjalny system dedykowany konsoli firmy Microsoft. Nieskomplikowany i przyjazny interfejs pozwala użytkownikom na korzystanie zarówno z gier, jak i multimediów. Windows 10 IoT Core – to darmowa wersja systemu Windows przeznaczona dla mikrokomputerów Raspberry Pi 2.

– to darmowa wersja systemu Windows przeznaczona dla mikrokomputerów Raspberry Pi 2. Windows 10 Team – to system przeznaczony dla urządzeń typu Surface Hub

Gdzie kupić oryginalny Windows 10?

Jak podkreślaliśmy wyżej, istnieją wyłącznie dwa legalne sposoby zakupu certyfikatu Windows 10, a ceny kluczy w oficjalnej dystrybucji nie spadają poniżej 400 zł. Warto zatem mieć świadomość, że zbyt niski koszt produktu z niesprawdzonego źródła zawsze wiąże się z ryzykiem. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup licencji Windows 10:

Bezpośrednio od firmy Microsoft. Od autoryzowanych partnerów firmy Microsoft. Wyszukiwarkę partnerów znajdziesz tutaj W sklepach detalicznych jako zabezpieczone pudełko lub karta klucza (z folią na opakowaniu i kluczem zabezpieczonym przed odczytaniem przez osoby trzecie).

Źródła: ithardware.pl, komputerymarkowe.pl,

Aktualne ceny Windows 10 w wybranych sklepach

RTV Euro AGD

OleOle!

x-kom

Komputronik

Media Expert

Microsoft Windows 10 Home (USB) za 599 zł

Media Markt

Avans

Microsoft Windows 10 Home (Do użytku domowego) za 599 zł

Może zainteresuje Cię również ten artykuł: Windows 11 - jak wrócić na Windows 10? [PORADNIK]

Systemy operacyjne Windows 10

Microsoft Windows 10

System operacyjny Windows 10 zdecydowanie jest jednym z najpopularniejszych! Nic dziwnego – intuicyjny interfejs, wbudowane zabezpieczenia (oprogramowanie antywirusowe, zapora i ochrona internetowa), oś czasu ułatwiająca przewijanie dokumentów, aplikacji i witryn… Pomyśl, jak wiele tego przeglądasz i jak często rozpraszają Cię powiadomienia z mediów społecznościowych, maile, czy wyskakujące pop-up’y. Inżynierowie Microsoft idą z duchem czasu i poza licznymi usprawnieniami względem poprzednich wersji zaprojektowali także tryb koncentracji uwagi, który pozwala na blokowanie powiadomień, dźwięków i alertów, aby ułatwić skupienie podczas pracy.

Windows 10 wymagania

Procesor o częstotliwości 1 GHz lub wyższej SoC (System on a Chip). RAM 1 GB dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej. Miejsce na twardym dysku 16 GB dla 32-bitowego lub 32 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego. Karta graficzna biblioteki DirectX 9 lub nowsze ze sterownikiem WDDM 1.0. Wyświetlacz: 800x600.

Windows 10 cena

Masz do wyboru 5 wersji Windows 10 na stronie SwissSoftware24

Windows 10 Pro cena 199 zł

Windows 10 Home cena 179 zł

Windows 10 Pro OEM cena 149 zł

Windows 10 Home OEM cena 129 zł

Windows 10 Pro MAK cena 1449 zł za 20 aktywacji

  • Kolbowicz Marek
  • May 11,2023

Leave a Reply