November 14,2021

Sony podobno planuje wydanie Google Edition Xperii Z z czystym Androidem

by Kolbowicz Marek

Po Samsungach i HTC, Sony rzekomo chce również wprowadzić na rynek edycję Google swojego obecnego flagowego smartfona z czystym Androidem. Jak podaje Android Central, podobnie jak Galaxy S4 i HTC One, Xperia Z będzie wkrótce dostępna w Google Play bez żadnych modyfikacji ze strony producenta. Android Geeks zakłada premierę w USA w lipcu w cenie 599 USD.

Największą zaletą dla użytkowników jest to, że podobnie jak w przypadku urządzeń Nexus, natychmiast otrzymują najnowsze aktualizacje Androida. Eliminuje to czasami bardzo długie czasy oczekiwania na wydanie wersji, która została dostosowana do interfejsu użytkownika danego producenta. Alternatywnie istnieje już niestandardowy ROM CyanogenMod 10.1 oparty na Androidzie 4.2.2 dla niektórych urządzeń - takich jak HTC One, a także Xperia Z -. Aby to zrobić, smartfon musi być jednak zrootowany.

W przypadku HTC One czy Xperii Z rezygnacja z korekt producenta może też oznaczać wadę. Ponieważ oprogramowanie wewnętrzne zapewnia dodatkowe funkcje, które nie są dostępne w tej formie w przypadku systemu Android. W Sony obejmuje to mobilny silnik Bravia Engine, który poprawia jakość obrazu i różne funkcje aparatu.

Oprócz Google Edition, Sony planuje również większą wersję swojej Xperii Z. Xperia ZU ma mieć ekran o przekątnej 6,44 cala i rozdzielczości Full HD 1920 na 1080 pikseli. Mówi się, że po raz pierwszy korzysta z technologii wyświetlania Sony Triluminos, która zapewnia naturalne odwzorowanie kolorów. Jako procesor zastosowano układ Snapdragon 800 firmy Qualcomm o taktowaniu 2,3 ​​GHz i 2 GB pamięci RAM. Do zdjęć i filmów należy zainstalować aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Ponadto phablet Sony może być obsługiwany rysikiem takim jak Samsung Galaxy Note II i podobnie jak Xperia Z będzie chroniony przed wodą i kurzem – tym razem nawet po uzyskaniu certyfikatu IP58, który zapewnia ochronę do głębokości wody 5 metrów.

Sony mogło już wkrótce oficjalnie wprowadzić nowe urządzenia. Zaprosił na spotkanie prasowe w Berlinie 25 czerwca. Słowami „Pragnienie więcej” tekst zaproszenia wskazuje przynajmniej na prezentację phabletu.

[z materiałem od Christiana Schartela, CNET.de]

Wskazówka: jesteś koneserem Androida? Sprawdź swoją wiedzę - za pomocą 15 pytań na stronie silicon.de

  • Kolbowicz Marek
  • November 14,2021

Leave a Reply