July 20,2023

Recenzja Dell XPS 17 (2020)

by Kolbowicz Marek

Ranking TOP 10: Najlepszy laptop do 1000 zł 2022 > HiperCeny.pl

Mając niski budżet na laptopa, trzeba liczyć się z pewnymi wyrzeczeniami, nie powinno to jednak stać się domeną wszystkich tanich laptopów. Można kupić dobry tani laptop za 1000 zł, jeżeli właściwie wybierze się model o odpowiednich parametrach. Jakość i moc laptopa powinna być przede wszystkim dobrana do potrzeb użytkownika.

Jak wybrać laptop do 1000 zł?

Laptop do 1000 zł do gier to raczej scenariusz, którego nie da się zobrazować nowym modelem ze sklepu. Jeżeli jednak komputer ma być wykorzystany do sprawdzania poczty, serfowania po Internecie, robienia zakupów, płacenia rachunków oraz grania w niewymagające gry, to oczywiście wybierając model z rankingu, łatwo można zobrazować plany.

Podstawowe kryteria wyboru powinny w głównej mierze, skupiać się na parametrach. W laptopach do 1000 zł nie może zabraknąć pamięci, dysku twardego lub procesora. Wybierając taniego laptopa, trzeba mieć na uwadze, że tego typu sprzęt składa się dużej ilości podzespołów. To, co widoczne „gołym okiem” to klawiatura touchpad, ekran, złącza na bokach urządzenia oraz bateria.

Najlepszy laptop do 1000 zł ranking lipiec 2022

Sprawdź również ranking laptopów do 1500 zł

Jaki procesor w laptopie do 1000 zł?

Optymalną pracę przy niezbyt zaawansowanych operacjach powinien zapewnić wielordzeniowy procesor. W przypadku kiedy mówi się, o dwurdzeniowych jednostkach, warto także zwrócić uwagę na ilość wątków logicznych. Rdzeń procesora to fizyczna jednostka obliczeniowa, która bezpośrednio wpływa na ilość przetwarzanych informacji. Wątki to rdzenie logiczne, które odpowiadają za określanie kolejności dostarczanych informacji i instrukcji do pojedynczego rdzenia fizycznego. Systemy operacyjne dość często wskazują ilość wątków logicznych, jako ilość jednostek obliczeniowych, to z uwagi na przydzielanie zadań i obsługę wątków z realizowanych procesów. Obrazując działanie procesora to tak, jakby do wykonania zadania procesor otrzymał zadanie przekopania ogródka, pomimo iż sam wykonuje pracę jednym szpadlem, to mając więcej poukładanych w kolejności wskazówek i instrukcji, jest w stanie zrobić to sprawniej. Dość popularnymi procesorami, w nisko budżetowych laptopach z rankingu, są procesory typu Atom lub Celeron, pozwalające na przetwarzanie informacji z niewymagającego oprogramowania. Taki komputer osobisty może być wyposażony w procesor czterordzeniowy o niższym taktowaniu, na poziomie 1330 lub 1830 MHz. Oczywiście lepiej postawić na ilość rdzeni. Wydajniejszym rozwiązaniem jest więcej słabszych procesorów niż jeden mocniejszy. Procesory z taktowaniem poniżej 2000 MHz nazywane są dość często energooszczędnymi jednostkami obliczeniowymi, to z uwagi na niskie zapotrzebowanie na energię.

Bateria w laptopach do 1000 zł

Oszczędny procesor nie wymaga dużej i pojemnej baterii w osobistym laptopie, dzięki czemu urządzenie może być lżejsze optymalnie wydajne i przy tym pracować przez nawet kilka godzin, bez ładowania. Laptop jest urządzeniem przenośnym, z tego właśnie względu bateria powinna umożliwiać pracę na pełnym naładowaniu na poziomie przynajmniej 2 godzin. Ważnym czynnikiem rankingowym, jest żywotność baterii, która określona jest w cyklach ładowania wewnętrznych akumulatorów. W większości przypadków laptop pozwala na sprawne działanie akumulatorów przez około 2 lata, po tym czasie wiele baterii traci swoje właściwości i trzyma coraz krócej. Warto zatem wybierając laptopa wybrać model, który ma wymienną baterię, dzięki czemu przy obniżeniu sprawności baterii w każdym momencie będzie możliwe, poza serwisowe wymienienie źródła, podtrzymania prądu.

Ile RAM do Laptopa?

Pamięć operacyjna zwana także pamięcią RAM to podzespół komputera, który podobnie jak procesor, odpowiada za płynność działania taniego laptopa. Nawet mocny procesor z małą ilością pamięci, może sprawić, że rankingowy laptop stanie się frustrujący, badając poziom cierpliwości właściciela za każdym razem, kiedy potrzebny jest dostęp do informacji. Duża ilość pamięci w laptopie znacząco wpływa na cenę zakupu, dlatego korzystnie jest wybrać więcej pamięci ram, kosztem jej taktowania. Wolniejsze pamięci są tańsze, co jednocześnie pozwala kupić laptopa z dwukrotnie większą ilością pamięci RAM. Nawet szybkie pamięci DDR4 mogą sprawić, że laptop zwolni, wystarczy, że zacznie brakować pamięci do płynnego działania systemu operacyjnego lub przeglądarki internetowej. Starsze, a co za tym idzie wolniejsze kości pamięci DDR3, pozwalają na zwiększenie pojemności pamięci operacyjnej. Wszystko zależy, do czego laptop ma być głównie wykorzystywany. Jeżeli laptop ma służyć do pisania treści w systemowych edytorach tekstu i obsługi prostych programów graficznych to lepiej postawić na szybszą pamięć DDR4 i pojemności 4GB. Jeżeli laptop ma być wykorzystywany do pracy z przeglądarką internetową, to lepiej wybrać model przynajmniej z 8GB RAM w technologii DDR3. Oczywiście im więcej pamięci i wyższa częstotliwość taktowania (wyrażona w Mhz), tym sprawniej laptop poradzi sobie z dużą ilością kart w przeglądarce i większą ilością uruchomionych programów. Do standardowego sprawdzania poczty i płacenia rachunków przez Internet wystarczą 4GB pamięci RAM, zainstalowane w laptopie z rankingu.

Ekran i grafika w tanim laptopie

Nowy laptop do 1000 zł z pewnością będzie miał ekran i to w większości przypadków o rozdzielczości HD lub Full HD oraz wielkości pomiędzy 11 a 15,6 cala. Tego samego niestety nie można powiedzieć o karcie graficznej. Tanie modele laptopów mają z reguły grafikę zintegrowaną. Oznacza to, że procesor ma wbudowaną obsługę elementów graficznych. Wbudowana karta grafiki to także oszczędność, bowiem w laptopach, sama karta może kosztować ponad 1000 zł. Jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu, to jest to możliwe dzięki tanim matrycom typu TN, rzadziej można spotkać w tej granicy cenowej, matryce IPS, a już tym bardziej VA. Słaba i zintegrowana karta graficzna wyklucza również wysoką częstotliwość odświeżania matrycy powyżej 60Hz. Pozostaje zatem skupić się przy wyborze na aspektach praktycznych, mowa tu przede wszystkim o matowej powierzchni ekranu. Mimo że błyszczący ekran wygląda ładnie, staje się mało praktyczny przy nawet niewielkim nasłonecznieniu lub sztucznym oświetleniu. Liczne odbicia światła od ekranu nie tylko zmniejszają widoczność, wyświetlanych elementów, ale również szybciej meczą wzrok, dzieje się tak z uwagi na większą ilość światła, które dociera do oka. Proponowane w rankingu modele laptopów, mają najlepsze na rynku dostępne ekrany w tej kategorii cenowej.

Jaki dysk do laptopa za 1000 zł

Dyski twarde dość często wykorzystywane są przez sprzedawców jako chwyt marketingowy, duża pojemność nie zawsze idzie w parze z prędkością działania, zwłaszcza w tanich laptopach. Najszybsze dyski twarde, które instalowane są w komputerach, w odróżnieniu od klasycznego dysku nie mają obracającej się tarczy. Dyski SSD wykorzystują rodzaj pamięci typu Flash, bazująca na tranzystorach typu MOSFET. Klasyczne dyski HDD są wolniejsze, ale także tańsze od SSD, dlatego, jeżeli potrzebujesz dużo pamięci w laptopie, wybierz dysk HDD, jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać płynności działania laptopa, skorzystaj z dobrodziejstw dziesięć razy szybszych dysków SSD. W małych rankingowych laptopach do 1000 zł często wystarczą 32 GB warto więc, aby była to szybka pamięć, nieblokująca prędkości działania systemu operacyjnego, a tym samym pozostałych aplikacji.

Łączność bezprzewodowa

Do wygodnej pracy, potrzebna jest możliwość bezprzewodowej komunikacji z innymi urządzeniami, w tym do dostępu do Internetu. Każdorazowe podłączanie laptopa do kabla z Internetem może być nieprzyjemne, na szczęście laptopy z rankingu oraz większość modeli dostępnych na rynku, ma wbudowana kartę sieci bezprzewodowej WiFi, dzięki czemu wystarczy znać hasło do sieci i można korzystać wygodnie z Internetu, Dodatkowym udogodnieniem może być Bluetooth, dzięki czemu nawet w przyszłości pozwoli to na podłączenie słuchawek bezprzewodowych lub do wymiany danych ze smartfonem.

Dla kogo tani dobry laptop do 1000 zł?

Niewątpliwie osoby uczące się lub pracujące zdalnie potrzebują do tego odpowiednich narzędzi. Dużo operacji umożliwiają obecnie smartfony, jednak klawiatura w tych urządzeniach nie jest zbyt wygodna, jeżeli trzeba sporządzić obszerniejsze notatki lub odpisać na więcej maili. W większości przypadków zamiast laptopa wystarczy tzw. notebook, jest to laptop bez stacji CD oraz DVD. O ile możesz te nośniki danych wymienić na pendrive lub dysk przenośny, o tyle wielkość laptopa może się zmniejszyć do kompaktowych rozmiarów. Laptop do 1000 to także dobry sposób na rozwój dla dzieci, które mogą doskonalić swoje umiejętności pisania na klawiaturze, rysowania i komunikowania się z rówieśnikami oraz rodziną wykorzystując Internet. Laptop do płacenia rachunków to wygodny sposób do tego, aby nawet seniorzy zostali w domu, zamiast stać godzinami w kolejkach do kasy lub ryzykować wyprawą do urzędu w porze jesienno-zimowej. Rankingowy laptop do 1000 zł to także dobry pomysł na prezent dla tych, co robią zrzutkę na coś konkretniejszego z zarazem przydatnego. Obdarowana osoba, szczególnie jeżeli cierpi na samotność, może dzięki taniemu laptopowi zyskać kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

Pytania i odpowiedzi na temat tanich dobrych laptopów:

Czy lepiej kupić nowy, czy używany laptop? Z punktu widzenia czysto ekonomicznego wydawać mogłoby się, że za mniejsze pieniądze można kupić lepszy sprzęt. Niestety łatwo także zapomnieć, że pracujący przez kilka lat sprzęt także się zużywa. W starych laptopach trzeba w większości przypadków, wymienić pastę przy procesorze, czyścić układ chłodzenia, może zdarzyć się, że dysk HDD ma już uszkodzone sektory, co może powodować utratę części danych, ale także z czasem ekran laptopa przestaje być podświetlony równomiernie. Sumując koszty serwisowe lub wymianę baterii, dysku itp. może okazać się, że zakup laptopa nie będzie się kalkulował. Co jak w laptopie brakuje miejsca? Najlepszym sposobem przechowywania danych są chmury, dużo z nich jest darmowe i pozwala nawet na przechowywanie do 100Gb zdjęci oraz filmów. Bardzo popularne są również pendrive, które umożliwiają przenoszenie i magazynowanie kilkunastu gigabajtów danych. Jeżeli potrzeba dużo więcej miejsca na zdjęcia i filmy warto, rozejrzeć się za przenośnym dyskiem zewnętrznym, których pojemność coraz częściej mierzona jest terabajtach. W co można grać na laptopie za 1000 zł? Laptopy ze zintegrowaną kartą graficzną umożliwiają w granie gry takie jak: poker, szachy, gry edukacyjne dla dzieci bez rozbudowanej grafiki 3D. Dużo gier 3D, nawet tych sieciowych pozwala na płynną grę przy minimalnych ustawieniach graficznych, jeżeli nasze wymagania z czasem się zwiększą, można zainwestować, w dodatkową, zewnętrzną kartę graficzną.

Najlepsze laptopy wyróżnione przez redakcję 2022

Best Gaming Laptops Under $500

Są czasy, gdy budżet ma znaczenie, trzeba kupić laptopa, a masz ograniczone środki. Możesz mieć ograniczoną przestrzeń, jak również mały budżet i potrzebujesz laptopa do gier do wielu zastosowań. Chcesz laptopa, który pozwoli Ci grać w gry, albo jako jedyna maszyna, albo jako przenośna alternatywa dla konsoli lub komputera stacjonarnego. Najtańszy laptop z optymalizacji gier zaczyna się od € 800 marki, a nie jesteś na tym rynku dzisiaj.

Czy można kupić laptopa za mniej niż 500 euro i móc grać w swoje ulubione gry? To zależy od tego, w jakie gry wolisz grać. Gry wymagające dużej mocy, z dużą ilością grafiki, dla wielu graczy nie sprawdzą się na niedrogim laptopie. Nie da się tego uniknąć, ale będziesz mógł grać w większość gier na pewnym poziomie. Gry z wyższej półki będą musiały być trochę zmniejszone, a ty nie będziesz miał takiego samego doświadczenia jak gra na komputerze do gier. Ale nadal możesz w nie grać. Tradycyjne i starsze gry będą ok i tak będzie lżejsze gry graficzne.

Możesz kupić laptopa poniżej 500 euro i nadal cieszyć się grą, podczas gdy ty zaoszczędzić do budowy platformy do gier swoich marzeń. I, można wpisać raporty, sprawdzić swoje e-maile i obejrzeć kilka filmów. Obejmujemy funkcje, które są ważne do rozważenia w tym artykule, ale jeśli chcesz szybki przewodnik do najważniejszych punktów, sprawdź krótkie wskazówki.

Nasz najlepszy wybór

kuu – a9 pro

Dobra wartość

dzwonek inspirujący 15 5000

Najlepszy budżet

lenovo ideapad s340

Laptopy Acer

Firma Acer produkuje zarówno laptopy biznesowe, jak i do gier. Oceny wydajności są rozczarowujące, ale firma Acer jest znana z tego, że produkuje jedne z najlepszych laptopów w budżecie oraz zapewnia doskonałą pomoc techniczną dla swoich produktów. Firma kontynuuje badania i rozwój swoich technologii, co widać w jej produktach klasy premium. Badania i innowacje idą w parze z ich ofertą budżetową, a dzięki nim można uzyskać bardzo dużo pieniędzy.

Firma Acer, podobnie jak wielu innych producentów, jest znana z umieszczania w swoich maszynach elementów nadmuchiwanych. Bloatware zużywa cenne miejsce w pamięci, które może być potrzebne do innych celów. Istnieje wiele elementów, które można bezpiecznie usunąć, aby poprawić wydajność maszyny.

acer aspire e15

Najlepszy zakup budżetowy, ale niska pamięć po niższej cenie

8 th Procesor Intel Core i5-8250U generacji

Procesor Intel Core i5-8250U generacji Karta graficzna NVIDIA GeForce MX150 (2GB dedykowanej pamięci GDDRS Vbaran )

Pamięć i przechowywanie

Pamięć baran 4GB DDR4 lub 8GB DDRA

256gb ssd

Wyświetlacz

15,6-calowy ekran panoramiczny Full HD z podświetleniem LED, ekran IPS

Rozdzielczość 1920×1080

Żywotność baterii: Do 15 godzin

Waga: 5,27 funta

Cena: 350 € (4GB) i 600 € (8GB)

Podsumowanie specyfikacji technicznej

Ten zakup budżetowy zawiera 8 th procesor Intel Core i5-8250U generacji Intel w połączeniu z kartą graficzną NVIDIA GeForce MX150. Wyposażony jest w standardowy system operacyjny Okna 10 Home i będzie grał w gry komputerowe. Za tę cenę nie możesz oczekiwać ekranu dotykowego, ale masz do dyspozycji mnóstwo portów i odpowiednich głośników do większości zastosowań. Jest to ciężka maszyna w porównaniu z konkurencją, ale posiada podświetlaną klawiaturę.

Jest on więcej niż wystarczający do gry, ale nie można oczekiwać, że jakikolwiek budżetowy laptop poradzi sobie z grą z najszybszą akcją i szczegółową grafiką. Budżet zakupu za 350 € ma tylko 4GB Ram, a to będzie różnica w stosunku do poziomu gier, w które można grać.

Być może nie jest to absolutnie najlepsza maszyna na świecie, ale zmieści się w najmniejszym budżecie i będzie dobrze działać oraz będzie mieć doskonałą żywotność baterii.

aspiracja akrylowa 5

Technologia redukcji światła niebieskiego ekranu.

Ta maszyna Acer oferuje do wyboru 4 GB lub 8 GB. Oczywiście mniej GB oznacza niższą cenę, ale mniej mocy w grach. Laptop w wyższej cenie mieści się w cenie około 500 euro.

Podsumowanie specyfikacji technicznej

8 th Czterordzeniowy procesor Intel Core i5-8250U generacji (do 3,4 GHz)

Czterordzeniowy procesor Intel Core i5-8250U generacji (do 3,4 GHz) Karta graficzna NVIDIA GeForce MX150 z 2 GB dedykowanej pamięci GDDRS Vbaran .

Pamięć i przechowywanie

Pamięć baran 4GB DDR4 lub 8GB DDRA

256gb ssd

Wyświetlacz

15,6″ Full HD Widecreen LED-Lit, ekran IPS, cienkie ramki – model 4GB Ram

16,5-calowy ekran z modelem 8GB.

Rozdzielczość 1920×1080

Żywotność baterii: Do 8 godzin (4GB) i 9 godzin (8GB)

Waga: 3,9 funta (4GB) lub 2,6 funta (8GB)

Cena: 350 € (4GB) i 500 € (8GB)

Żywotność akumulatora jest o połowę mniejsza niż w przypadku Acer Aspire E 15, lecz laptopy są lżejsze i bardziej przenośne. Ten model jest wyposażony w doskonałe zawiasy, a ekrany są wyposażone w system inteligentnego rozpoznawania kolorów Acer Color Intelligence System, który minimalizuje niebieskie światło, co pozwala zmniejszyć zmęczenie oczu podczas długotrwałego użytkowania. Ten laptop jest wyposażony w system nagłośnienia kontrolujący ciepło, ale ekrany nie są fantastyczne, gdy patrzy się pod kątem. Dla jednego gracza nie stanowi to problemu, ponieważ będziesz patrzył na ekran. Cienka ramka pomaga w zanurzeniu, a jakość dźwięku jest odpowiednia dla większości zastosowań.

lenovo ideapad

Lenovo szczyci się tym, że produkuje wysokiej jakości notebooki dla graczy. Trzy z serii Lenovo spełniają nasze kryteria budżetowe – seria 300, seria S i seria C.

lenovo ideapad s340

lenovo ideapad s340

Podsumowanie specyfikacji technicznych

8 th Generacja Intel Core i3-8145U

Generacja Intel Core i3-8145U grafika intel uhd 620

Pamięć i przechowywanie

8gb ddr4 ram

DYSK TWARDY 1TB

256gb ssd

Wyświetlacz

15.6-calowy ekran Anti-Glare HD z cienką górną i boczną maskownicą. Ekran TN.

Rozdzielczość 1920 x 1080.

Żywotność baterii: Do 8 godzin

Waga: 3,96 funta

Cena: 450 EUR

Ten lenovo ideapad ma kilka doskonałych funkcji, takich jak migawka kamery, która zakrywa kamerę internetową do czasu, aż będziesz chciał jej używać, oraz podświetlana klawiatura. Doskonała pojemność pamięci masowej zapewnia możliwość grania w gry na tym laptopie z doskonałym czasem ładowania. Jest to atrakcyjny łupkowy szary kolor z Bluetooth i mnóstwem użytecznych portów. Dolby Audio w pełni wykorzystuje każdą muzykę towarzyszącą Twojej grze.

lenovo ideapad 330

Budżet Amichevole al

1,6 GHz Core i5 8250U

grafika intel uhd 620

Pamięć i przechowywanie

8gb ddr4 ram

DYSK TWARDY 1TB

Pamięć 16GB Intel Optane Memory

Wyświetlacz

15.6-calowy ekran Anti-Glare HD z cienką górną i boczną maskownicą. Ekran TN.

Panel TN o rozdzielczości 1366 x 768 lub panel IPS o rozdzielczości 1920 x 1080

Żywotność baterii: Do 8 godzin

Waga: 4,84 funta

Cena: 270 €

Podsumowanie specyfikacji technicznych

Gumowe nóżki na podstawie poprawiają przepływ powietrza wokół laptopa i pomagają utrzymać ciepło w dole. Ten model jest prawie o połowę tańszy od S340, ponieważ ekran nie jest tak dobry, ma mniej pamięci i jest cięższy. Ale cena jest doskonała, i poradzi sobie z grami i innymi aplikacjami w cenie przyjaznej dla kieszeni.

lenovo ideapad 320

Możesz kupić ten model za mniej niż 250 euro.

Za te pieniądze otrzymujesz niższą specyfikację niż lenovo ideapad 340. Otrzymujesz połowę pamięci przy 4GB, trochę mniej mocy obliczeniowej, a ekran nie jest tak wyrafinowany. Ale jest to przyzwoita maszyna budżetowa. Nie będzie grał w gry najwyższej jakości, ale jeśli masz już odpowiednią platformę do gier i patrzysz na komputer przenośny, możesz zrobić o wiele gorzej za pieniądze.

Laptopy HP

HP produkuje wysokiej klasy laptopy o wysokiej specyfikacji, ale oferuje także kilka niedrogich modeli w cenie poniżej 500 euro. Zazwyczaj dają one tylko 4 GB pamięci baran , co jest ledwo wystarczające do gry.

HP 17 na 1033dx

Podsumowanie specyfikacji technicznych

8 th Procesor Intel Quad-Core i5-8265U generacji Intel

Procesor Intel Quad-Core i5-8265U generacji Intel Zintegrowana karta graficzna grafika intel uhd 620

Pamięć i przechowywanie

8gb ddr4 ram

1 TB dysk twardy

Wyświetlacz

Ekran 17,3″ – jasny, błyszczący ekran zapewniający żywe kolory. Podświetlany podświetleniem WLED.

Rozdzielczość 1600×900.

Żywotność baterii: Do 6 godzin

Waga: 5,4 funta

Cena: 475 €

Ten laptop unosi się w okolicach 500 euro i warto mieć go na oku. Korzysta z ogromnego (jak na laptopa) 17,3-calowego ekranu.

Na tej maszynie możesz grać w GTA-5, ale tylko ze zmniejszoną grafiką i rozdzielczością, ale tak będzie w przypadku każdego taniego laptopa.

Pawilon HP 15t

6 th Procesor dwurdzeniowy generacji Intel Core i5 6200U Dual-Core

Procesor dwurdzeniowy generacji Intel Core i5 6200U Dual-Core Zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 520

Pamięć i przechowywanie

6gb ddr3l baran

Dysk twardy o pojemności 1 TB

Wyświetlacz

15,6-calowy ekran LED o rozdzielczości 1366 x 768

Cena: 250 €

Podsumowanie specyfikacji technicznych

Ta maszyna to oferta budżetowa z nieco lepszymi ilościami pamięci baran niż 4GB zazwyczaj podawanymi z tanimi laptopami. Należy pamiętać, że ten laptop wykorzystuje starszą technologię w zakresie przetwarzania i pamięci baran . Jeśli jesteś oddanym fanem klasycznych gier, to ta maszyna będzie pasować do rachunku po okazyjnej cenie podstawowej. Jeśli lubisz grać w wysokiej klasy gry wieloosobowe, to nie znajdziesz laptopa budżetowego, aby dopasować się do rachunku.

asus

Motto firmy asus brzmi “In Search of Incredible”, a niesamowite przeżycia to marzenie większości graczy. Dostarczają one komponenty dla najlepszych platform do gier na świecie. Produkują także gamę laptopów. Większość laptopów firmy asus zaczyna się od 700 euro i są to doskonałe maszyny. Laptop ten jest dostępny w cenie 50 € powyżej limitu 500 €, ale istnieje możliwość zakupu nowo wyremontowanego modelu z gwarancją i doskonałym wsparciem technicznym. Odnowiony model znajduje się w naszej ofercie budżetowej.

asus vivobook 15

Czterordzeniowy procesor AMD r5-3500u (2M Cache, do 3,6GHz.).

Karta graficzna AMD Radeon RX Vega 8 Graphics.

Pamięć i przechowywanie

PAMIĘĆ baran 8GB DDR4

256gb ssd

Wyświetlacz

15,6-calowy, antyodblaskowy panoramiczny ekran Full HD z udoskonalonym oprogramowaniem firmy asus .

Rozdzielczość 1920 x 1080.

Żywotność baterii wynosi do 8 godzin.

Waga: 3,5 funta

Cena 550 € nowy, 500 € odnowiony

Ten cienki i lekki laptop posiada Nano Edge Bezel, dzięki któremu ma 88% stosunek ekranu do ciała, co jest szczerze mówiąc niesamowite w tym 14,1-calowym laptopie. Klawiatura jest ergonomiczną, podświetlaną klawiaturą chiclet z czytnikiem linii papilarnych.

Klawiatura chiclet jest standardem w większości laptopów i jest znana jako wyspiarski styl – klawisze są jak małe przyciski i nie trzeba ich bardzo mocno naciskać, aby mogły pracować. Są one doskonałe w ultracienkich wzorach, takich jak ten VivoBook. Istnieje możliwość posiadania laptopa o pojemności 4 GB, który jest tańszy, ale nie tak przydatny w aplikacjach do gier.

Ten laptop firmy asus korzysta z technologii opracowanej dla komputerów do gier i wielu innych innowacyjnych urządzeń. Ta niedroga klawiatura firmy asus nie zapewni Ci wysokiej jakości wrażeń w grach, które uzyskasz na wysokiej klasy urządzeniu do gier firmy asus , ale będzie działać odpowiednio.

dell

dell produkuje wiele produktów komputerowych, a jego laptopy są w każdym punkcie cenowym. Niestety, ich seria Gaming zaczyna się od poziomu 800 euro. Są one optymalne dla gier i przenośności, ale nie dla mniejszego budżetu. Alienware Gaming Laptopy są również poza poziomem cenowym, ale zakres Inspiron jest konkurencyjny cenowo.

Za ekran dell Inspiron o pojemności wystarczającej do grania – około 20 euro powyżej i poniżej 500 euro – zapłacisz w górnej części.

dzwonek inspirujący 15 5000

Czterordzeniowy procesor AMD Ryzen 5 2500U, 6MB pamięci podręcznej Smart cache

Zintegrowana grafika Raedeon Vega8 Graphics.

Pamięć i przechowywanie

Opcje – 8gb ddr4 ram , 512GB PCle SSD, DYSK TWARDY 1TB

Wyświetlacz

15,6-calowy panoramiczny wyświetlacz Full HD Prawdziwa żywotność

Rozdzielczość 1920 x 1080

Żywotność baterii wynosi do 5 godzin

Waga: 6,5 funta

Cena: 520 €

Ten ciężki laptop ma wygląd szczotkowanego metalu. Klawiatura wygina się nieco przy szybkim pisaniu, które może być wyłączone. Laptop jest objęty roczną gwarancją. Firma dell produkuje solidne maszyny do gier, ale oferta Inspiron jest skierowana przede wszystkim do użytkowników biznesowych i biurowych. Można na niej grać w gry, ale nie jest przeznaczona do tego celu i to widać.

Pozostałe modele z oferty Inspiron mają podobne specyfikacje i są dostępne w różnych cenach poniżej 500 euro. Poszczególne funkcje różnią się nieznacznie – głównie wielkością ekranu. Ekran 14″ jest tańszy niż ekran 15,6″.

kuu – a9 pro Laptop

intel celeron 3867u

grafika hd 610

16gb ddr 4

512g ssd

15,6-calowy ekran

1920*1080 Uchwała

Okna 10

Podświetlenie klawiatury

Żywotność baterii 6-8 godzin

Laptop A9 pro należy do elity w tym punkcie cenowym. Za tę cenę działa niewiarygodnie płynnie, a przy tym udaje mu się utrzymać stosunkowo umiarkowany poziom zużycia energii. Szkoła, praca, zabawa. To wszystko można zrobić na tym wielofunkcyjnym elektronicznym arcydziele. Zintegrowana grafika grafika hd 610 pozwala na wydajne przetwarzanie obrazu i wideo. Ale co ważniejsze, dzięki rozbudowanej pamięci baran można uruchamiać wszystkie najnowsze gry ze znacznie wyższymi ustawieniami. Dzięki wszystkim funkcjom pakowanym do tego laptopa, nic dziwnego, że jest on oceniany jako najlepszy w tym przedziale cenowym dla Twojego Euro.

Podsumowanie Top Buying Tips

Moc przetwarzania jest kluczem do wydajności.

W tym przedziale cenowym, najlepsze opcje to procesory Intel Core i5 lub Ryzen 5.

Grafika to twoja jakość wyświetlania.

W niskobudżetowych modelach, NVIDIA GeForce MX150 jest najlepszy w swojej klasie.

Więcej pamięci baran jest prawie zawsze lepsze.

Powinieneś dążyć do 8GB dla satysfakcji z gry.

Przechowywanie jest absolutnie konieczne.

Poszukaj laptopa do gier, który umożliwia przechowywanie zarówno dysków SDD, jak i HDD.

Do wyświetlania zawartości potrzebny jest porządny ekran.

Rozmiary i rozdzielczość ekranu są różne. Dążenie do rozdzielczości 1920 x 1080 i technologia antyodblaskowa z ekranem dotykowym to bonus.

Żywotność baterii pozwala Ci na kontynuowanie gry podczas tych nocnych sesji.

Postaraj się nie kupować laptopa do gier, który ma mniej niż 6 godzin czasu pracy na baterii; gra jest czynnością wymagającą dużej ilości energii.

Przenośny oznacza, że go nosisz.

Jeśli musisz nosić laptopa, chcesz, aby był on jak najlżejszy.

To jest połączony świat.

Zanim zdecydujesz się na laptopa, upewnij się, że ma on wystarczająco dużo portów, aby zaspokoić Twoje potrzeby.

Wygląd może być zwodniczy.

Być może nie spodoba Ci się wygląd taniego laptopa do gier, ale możesz stylizować go w dowolny sposób, korzystając z niedrogiej skóry.

Sprawdź dokładnie specyfikację.

Dokonując zakupu, jeśli laptop wydaje się zaskakująco tani, sprawdź specyfikację, zwłaszcza pamięć baran – wiele modeli ma tę samą nazwę, ale zmienne opcje, takie jak 4GB zamiast 8GB.

Wielka strategia zakupowa

Jeśli nie musisz dziś wychodzić i kupować laptopa, to poświęć trochę czasu na stworzenie swojej listy życzeń o najważniejszych i pożądanych funkcjach. Następnie sporządzić listę trzech najlepszych laptopów, które spełniają swoją listę i budżet, a następnie spojrzeć na dwa, które są o około 100 euro nad budżetem. Teraz masz swoje pożądane modele mieć oko na preferowanych witryn sprzedaży detalicznej – często, będziesz miał szczęście i być w stanie pstryknąć prawdziwą okazje, jeśli masz cierpliwość i są gotowi czekać na czas sprzedaży.

Inną opcją jest zakup używanego modelu. Pamiętaj, że gra sprawia, że komputer działa gorąco, a ciepło smaży obwody – być ostrożnym. Niektórzy producenci i sprzedawcy detaliczni oferują zatwierdzone odnowione maszyny z gwarancją. Ta opcja może umożliwić zakup laptopa do gier o wyższej specyfikacji w cenie w ramach swojego budżetu.

Wreszcie, większość producentów laptopów ma strony, na których sprzedają bezpośrednio. Warto je sprawdzić, ale często lepsze oferty można uzyskać od innych sprzedawców, którzy muszą zmienić starsze zapasy w niektórych porach roku. Jeśli wiesz, czego potrzebujesz, to jesteś w najlepszej pozycji, aby dostrzec i skorzystać z wielu możliwości.

Pięć istotnych komponentów do laptopów do gier

Centralna jednostka obliczeniowa (CPU)

Procesor jest bijącym sercem maszyny i chcesz, aby był on tak potężny, jak to możliwe, aby zapewnić płynną rozgrywkę bez zacinania się i zamrażania. Do gier, co najmniej Intel Core i5 lub Ryzen 5.

W procesorach Intel, i3, i5 i i7 wszystkie oznaczają szybkość przetwarzania, i3 jest najwolniejszy. Podobnie jak prędkość przetwarzania, liczba “wątków” dostępnych dla wielozadaniowości pomaga zasilać obliczenia i w wypełnianiu instrukcji. Większość nowych laptopów będzie miała cztery rdzenie (8 wątków), ale niektóre z tańszych modeli mogą mieć tylko dwa.

Najlepszy procesory do gier z intel są sześciordzeniowe serie H. Nie dostaniesz tego w niedrogim laptopie, ale dostaniesz czterordzeniową serię U. Ta seria nie jest najlepsza do gier, ale to jest znacznie lepsze niż dwurdzeniowy.

Twój procesor będzie działał lepiej z dyskiem półprzewodnikowym (SDD) niż z prostym ekranem. dysk twardy . Będzie on również lepiej sprawdzał się w grach, jeśli jest wyposażony w dedykowany procesor graficzny, który pomaga w produkcji obrazów.

baran

Wszyscy wiemy, że baran to pamięć Random Access Memory, ale nie cała pamięć baran jest najlepszej jakości. Najlepsze z dzisiejszych laptopów będą używać DDR4 lub DDR4 SDbaran , aby nadać mu pełną nazwę. Słowem – “podwójna szybkość transmisji danych czwartej generacji synchroniczna pamięć dynamiczna o dostępie losowym”. Jest ona preferowaną pamięcią baran dla większości aplikacji, nie tylko gier, ponieważ jest bardziej wydajna i działa szybciej.

Mimo, że używane napięcie spadło, ma szybki transfer, co sprawia, że gra jest płynna. Zmniejszone zapotrzebowanie na moc daje dodatkową korzyść w postaci mniejszego zużycia baterii, dzięki czemu trwa ona dłużej, a jednocześnie mniej ciepła. Ponadto, producent laptopów może używać mocniejszych procesorów ze względu na lepszą szybkość transferu.

Aby móc grać we wszystkie gry, potrzebujesz 16GB pamięci baran . W niedrogim laptopie najlepsze, na jakie możesz liczyć, to 8 GB, a najniższe modele dadzą Ci tylko 4 GB.

Jeśli możesz użyć śrubokręta i jesteś zaznajomiony z wnętrzem laptopa, to masz możliwość dodania większej ilości pamięci baran później. Pamiętaj, że jeśli dodasz koszt dodatkowej pamięci baran do swojego budżetu, możesz kupić laptopa w następnym przedziale cenowym z lepszą specyfikacją. Ponadto, nie ma znaczenia, ile pamięci baran włożyć do komputera, jeśli karta graficzna nie jest do przetwarzania potrzebne, to nie będzie poprawy w rozgrywce.

Przy wyborze nowego laptopa, który, miejmy nadzieję, pozwoli Ci również grać w gry, sprawdź pamięć baran . Jeśli jest to starszy typ (DDR3), wtedy maszyna będzie tańsza, ale nieco wolniejsza. Chcesz jak najwięcej pamięci baran możesz dostać w swoim budżecie, najlepiej 8GB, ale będzie to oznaczać płacenie blisko 500€, jeśli nie trochę więcej.

Na koniec, pamiętaj, że większość laptopów jest wyposażona w bloatware – preinstalowane systemy, których nie potrzebujesz lub nie chcesz, zajmują pamięć i miejsce na dysku. Ostrożne usuwanie niechcianego oprogramowania uwolni cenną pamięć baran dla Twoich pożądanych aplikacji.

Karta graficzna

Jednostka przetwarzania grafiki (GPU) jest pojazdem do pokazania całej tej szybkiej i kolorowej akcji w grze. W laptopie utknąłeś z dostarczoną kartą graficzną. Nie ma możliwości jej modernizacji, więc zwróć uwagę na kartę graficzną. Procesor graficzny wytwarza obrazy, ale aby to osiągnąć, komunikuje się z CPU.

Większość gier opiera się na GPU, choć niektóre korzystają także z CPU. Do taniego laptopa nie będzie dołączona karta graficzna wysokiej klasy. Nigdy nie będziesz w stanie grać w takie gry jak Fortnite lub GTA-5 na laptopie z budżetem, z całą grafiką, dźwiękiem i akcją. Będziesz mógł w nie grać z obniżoną grafiką i niską rozdzielczością, ale nie z doświadczeniem jakości zapewnianym przez dedykowaną kartę graficzną. urządzenie do gier lub wysokiej klasy laptop do gier .

W niedrogich laptopach otrzymasz taką kartę graficzną jak NVIDIA GeForce MX150 w lepszych modelach. Ten procesor graficzny jest przeznaczony dla aplikacji mobilnych, takich jak notebooki. Nie jest on przeznaczony jako karta graficzna do gier i nigdy nie będzie działać z prędkością 144 klatek na sekundę (frames per second) wymaganą przez najlepsze gry akcji. Być może uda Ci się uzyskać 30 klatek na sekundę, co będzie wystarczające, aby umożliwić grę w większość gier.

Niektóre laptopy wyposażone są w procesor graficzny grafika intel uhd 620 , w cenie 8,00 zł. th procesory generacji. Grafika HD Graphics 620 jest przeznaczona dla 7 th generacja. W nowym laptopie oczekujesz UHD Graphics 620. Nie posiada on żadnej pamięci i dlatego wykorzystuje pamięć laptopa do działania. Jest to bonus, jeśli pojawi się z dodatkową pamięcią przeznaczoną do jego wykorzystania. Ta karta graficzna jest odpowiednia do gier casual. Wysokiej klasy gry będą wymagały od Ciebie obniżenia rozdzielczości, abyś mógł w nie grać, a nie będą tak wciągające jak zamierzał projektant.

Jakość karty graficznej AMD Radeon RX Vega 8 Graphics spada w połowie drogi między NVIDIA GeForce MX150 a UHD Graphics 620. Stanowią one dobrą opcję dla lekkich gier (mniej wizualnych i wymagających akcji) i będą działać płynnie w większości gier PC. Z technicznego punktu widzenia są to procesory APU (Accelerated Processing Units), które są połączeniem CPU i GPU. Hardkorowi gracze zawsze będą preferować CPU i kartę graficzną dla najlepszej wydajności, ale w przypadku taniego laptopa, APU daje akceptowalną wydajność.

Przy wyborze taniego laptopa do gier, preferowany będzie NIVIDIA GeForce MX150, jeśli będzie dostępny, ale dwa pozostałe rozwiązania graficzne będą działać.

Dyski twarde

Idealna pozycja to połączenie dysku SSD (Solid State Drive) i HDD (Hard Disk Drive) wewnątrz laptopa. Dysk SDD do uruchamiania i przeprowadzania operacji oraz dysk twardy do przechowywania danych.

W dysku SSD nie ma ruchomych części, czasami nazywanych pamięcią flash. Ta pamięć masowa jest mała i zajmuje niewiele miejsca wewnątrz laptopa. Dysk twardy jest bardziej obszerny – wykonany z taśmy magnetycznej i wolniejszy, ponieważ odczyt i zapis na tym nośniku zajmuje więcej czasu.

Główną zaletą SSD w laptopie jest szybkość uruchamiania i wykonywania. Nie jest on tak wytrzymały jak dysk twardy i szybciej się zużywa. Dysk twardy jest lepszy do przechowywania dużych ilości danych – na przykład w kolekcji gier.

Wyświetlacz

Nie ma znaczenia, jak potężny i szybki jest twój laptop do gier z budżetem, jeśli nie widzisz akcji na ekranie, nie będziesz cieszyć się czasem gry.

Jeśli chodzi o ekrany, rozmiar ma znaczenie, rozmiar ekranu w niedrogim laptopie może się różnić od małego 14″ do luksusowego 17″. Zwykły ekran ma 15 cali i jest odpowiedni dla większości zastosowań.

Po wielkości interesuje nas rozwiązanie. Norma monitor do gier będzie miał rozdzielczość 1920 x 1080. Jeśli laptop to posiada, to jest to całkiem niezłe, ale niższa moc przetwarzania będzie prawdopodobnie oznaczać, że Twoja gra z wyższej półki nie będzie w stanie wykorzystać pełnej rozdzielczości. Niższa rozdzielczość pozwoli na uzyskanie mniej szczegółowych obrazów.

Technologia ekranów dotykowych staje się coraz bardziej standardowa, ale nie musi być obowiązkowa. Ekran dotykowy zużywa więcej energii, co powoduje rozładowanie baterii, więc jeśli jej nie potrzebujesz lub nie używasz, możesz woleć szukać innych funkcji. Powłoka antyodblaskowa lub technologia zmniejszająca ilość niebieskiego światła może być bardziej pożądana niż ekran dotykowy, którego nie używasz.

Inne pożądane cechy

Górne obszary, które należy sprawdzić przy zakupie laptopa do gier za mniej niż 500 euro, to moc obliczeniowa (CPU i GPU), pamięć, pamięć masowa i ekran. Przy dokonywaniu ostatecznego wyboru, są jeszcze inne elementy, które mogą sprawić, że jedna maszyna będzie lepszym rozwiązaniem w porównaniu z inną.

Waga

Laptopy są atrakcyjne ze względu na ich przenośność, co oznacza, że będziesz go nosić. Lżejszy laptop jest bardziej komfortowy w transporcie. Będziesz chciał, aby notebook był wystarczająco sztywny i wytrzymały, aby wytrzymać uderzenia i dziwaczne uderzenia, ale nie chcesz być wozem o zbyt dużej wadze. Co ciekawe, lżejsze laptopy zazwyczaj kosztują więcej. Lekkie materiały, takie jak aluminium i zaawansowane technologicznie tworzywa sztuczne, są droższe niż ich cięższe alternatywy.

Żywotność baterii

Wszystkie laptopy wyposażone są w opcję ładowania i może kabel, ale będziesz chciał przyzwoitą żywotność baterii, jeśli podróżujesz z laptopem do gier, zwłaszcza, że komputer prawdopodobnie będzie musiał spełniać wiele zadań (sprawdzanie wiadomości e-mail, praca). Korzystanie z komputera przenośnego do gier będzie używać więcej energii niż lekkiej pracy, więc jeśli jest to przenośny laptop do gier, im więcej życia w baterii, tym lepiej. Chcesz minimum 6 godzin.

Napędy optyczne

Napędy optyczne są częścią, która odczytuje i zapisuje na dyskach CD lub DVD lub Blu-ray. Wszystkie programy, które kiedyś były dostępne na tych nośnikach i napędach optycznych, były niezbędne. Czasy się zmieniają, a my ściągamy i przesyłamy większość produktów, a nie potrzebujemy dysku. Napędy optyczne są nieporęczne, ponieważ mają określone wymiary, a pomijając napęd optyczny, laptop jest smukły i cienki.

Napęd optyczny jest przydatny przy uzyskiwaniu dostępu do starszych nośników (np. zdjęć i gier) oraz przy wkładaniu przedmiotów do długotrwałego przechowywania. Wybór taniego laptopa nie zależy od napędu optycznego, ponieważ pod warunkiem, że notebook posiada porty, można kupić zewnętrzny napęd optyczny, z którego można korzystać w miarę potrzeb.

System operacyjny

O ile nie kupisz komputera Mac (a nie jest to zakup budżetowy), Twój nowy laptop będzie wyposażony w system Okna 10, a to jest wystarczająco dobre dla większości gier PC.

Klawiatura

Klawiatura jest nadal standardowym sposobem komunikowania się z laptopem, niezależnie od ekranów dotykowych i poleceń głosowych. Jeśli robisz dużo pisania, to klawiatura może Ci pomóc lub utrudnić.

Rozmiar kluczy decyduje o tym, jak dokładnie można pisać. Ludzki palec potrzebuje wystarczająco dużego klucza nawet do pisania dotykowego. Pamiętasz zespół grubego palca? Cóż, zbyt mała klawiatura daje nam wszystkie grube palce.

Konstrukcja przycisków klawiatury jest zoptymalizowana. Większość z nich ma wklęsły kształt, który przesuwa nasz palec do środka przed naciśnięciem klawisza. Potrzebny jest klawisz o małym oporze przed wciśnięciem. Ta dotykowa informacja zwrotna informuje mózg o naciśnięciu klawisza. Wtedy nie stukasz podwójnie i w końcu musisz wrócić i sprawdzić pisownię. Za prostą klawiaturą laptopa kryje się wiele nauki.

Istnieją trzy rodzaje klawiatury dla laptopa: tradycyjna, chiclet i mechaniczna. A mechaniczna klawiatura ma mechaniczne przełączniki pod klawiaturami. Jest mało prawdopodobne, aby znaleźć to na budżetowym laptopie. Potrzebuje więcej miejsca. Jest droższy, a także zapewnia doskonałe wyczucie dotykowe i jest trwały.

Klawiatury Chiclet i tradycyjne korzystają z membrany pod klawiaturą. Klawiatura tradycyjna ma pochylone przyciski blisko siebie i zapewnia doskonałą powierzchnię oraz satysfakcjonujące wgłębienie po naciśnięciu klawisza. Klawiatura chicklet oddziela klawisze z odstępem między nimi i są one cieńsze. Klawiatura chicklet klawiatura jest łatwiejsza do czyszczenia ponieważ pomiędzy klawiaturami widać cząsteczki kurzu.

Prawie każda klawiatura w laptopie jest typu chicle, więc w tej cenie nie ma większego wyboru. Chcesz mieć klawiaturę, która jest mało elastyczna i ma rozsądne klawisze. Podświetlana klawiatura to fajna funkcja, ale nie jest niezbędna do tego, aby klawiatura dobrze funkcjonowała.

Wszystkie laptopy są wyposażone w funkcjonalny touchpad. Rozmiar i jakość panelu dotykowego może mieć dla Ciebie znaczenie, jeśli potrzebujesz rozsądnej kontroli nad kursorem, ale zazwyczaj będziesz musiał zaakceptować dostarczony panel dotykowy. Wielu graczy korzysta z panelu dotykowego. myszka bezprzewodowa dla tych szerokich ruchów zamiatających, które nie przekładają się dobrze na mały touchpad.

Prelegenci

Gry i filmy prezentują się z dźwiękiem jako część doświadczenia. Kiepski głośnik podrażnia ucho. Nie dostaniesz prelegenci najwyższego szczebla w niedrogim laptopie do gier, ale można się spodziewać i uzyskać rozsądną jakość. Jeśli masz wrażliwe uszy i zależy Ci na doskonałej jakości dźwięku, możesz zainwestować w wysokiej jakości głośniki zewnętrzne.

Porty

Wszystkie laptopy, nawet te niedrogie, są wyposażone w niezbędne porty. Można się spodziewać gniazda słuchawkowego/mikrofonowego i niektórych portów USB. Kiedy używasz laptopa w swojej bazie domowej, możesz chcieć podłączyć wiele urządzeń peryferyjnych. Warto sprawdzić, czy laptop ma wystarczająco dużo portów, aby zaspokoić Twoje potrzeby.

Wygląd

Piękno może być tylko głęboka skóra, ale wygląd ma znaczenie. Twój laptop do gier może pochodzić z ceny budżetowej, ale nie chcesz, aby wyglądać tanio i tandetnie. Niektóre z budżetowych laptopów są dostępne w różnych jasnych kolorach, ale większość z nich będzie klasyczny czarny lub szczotkowany wygląd metalu.

Jeśli wygląd laptopa ma znaczenie dla Ciebie i chcesz wyróżnić się z tłumu, to pamiętaj, że można spersonalizować laptopa z skórą. Są one niedrogie i proste do usunięcia i wymiany. Skóra pełni również funkcję ochronną. Wybierz swojego laptopa do gier budżetowych dla jego wydajności, a następnie pimp go do gustu.

Gotowy do szukania swojego najlepszego laptopa do gier w przystępnej cenie?

Nasz przegląd najlepszych laptopów do gier poniżej 500 euro na rynku grupuje je według producenta, dzięki czemu można porównać podobne modele. Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę jest fakt, że laptop jest wyposażony w szereg opcji wraz z jego specyfikacją. W momencie zakupu podwójnie sprawdzić, jesteś coraz dokładniejsze specyfikacje, które uważasz, że jesteś coraz.

Wniosek

Modele laptopów zawsze się zmieniają w miarę jak nowe technologie i materiały stają się powszechnie dostępne. Najlepsze automaty do gier nadal będą miały wysoką cenę, ale możesz otrzymać odpowiedni laptop do gier poniżej 500 euro, jeśli masz jasność co do tego, jakich funkcji potrzebujesz do gier, które lubisz. Zrozumienie, dlaczego elementy takie jak karta graficzna są niezbędne, zawsze pozwoli Ci wybrać najlepszy dostępny model dla Twoich potrzeb w cenie, którą jesteś gotów zapłacić.

Recenzja Dell XPS 17 (2020)

Dell przywraca do życia rozmiar laptopa, do którego nie byliśmy już przyzwyczajeni w serii XPS: 17,3-calowy, oto nasza recenzja na ten temat.

Recenzja Dell XPS 17 (2020)

Według firmy Dell XPS 17 jest najbardziej kompaktowym w swojej klasie i ma wymiary zbliżone do 15,6 cala. Jego konfiguracja nie jest jednak zbyt mała.

W ostatnich latach laptopy Dell XPS bawiły się świetnie. Ultraprzenośny XPS 13 od kilku lat jest na szczycie ocen. 15-calowa wersja, która do tej pory była najbardziej prestiżowa i zarezerwowana dla twórców, dobrze spełniła swoją rolę. Będzie teraz mógł przenieść część swojego ciężaru na nowicjusza, XPS 17.

Maszyna, która jest najbardziej kompaktowa w swoim rodzaju, ponieważ ma – mniej więcej – takie same wymiary jak maszyna 15,6 cala. Jeśli chodzi o moc, nie ma kompromisów, firma Dell zapewniła odpowiednią ilość mocy, aby wszystko działało, i to niewiele więcej. Dlatego cena jest tak wysoka…

Stop aluminium, włókno węglowe i magnez: te trzy materiały są używane w XPS od lat i nadal robią dobre wrażenie. Dell nie chciał oddzielać największego XPS-a od jego młodszych braci pod względem estetyki i to dobrze. Wrażenie solidności, trzeźwości i dyskretnego luksusu emanujące z maszyny jest bardzo udane.

Klawiatura jest trochę skompresowana…

Jego podświetlana klawiatura zajmuje raczej przystające miejsce. A te klawisze – takie same jak w 15-calowym XPS – są właściwie trochę małe, choć bardzo przyjemne w nawigacji. Ale dlaczego te klucze są tak ciasno upakowane? Po lewej i prawej stronie otaczają je dwa głośniki prawie niezłej jakości, a pod spodem duży touchpad. Dlaczego tak duży?

Grubsza niż zwykle obudowa

Dzięki większej i grubszej obudowie (maksymalnie 2,22 cm) niż modele 13,3 i 15,6 cala firma Dell nadal mogłaby podjąć wysiłek umieszczenia niektórych pełnowymiarowych złączy po bokach. Niestety tak nie jest. Istnieją tylko cztery złącza Thunderbolt 3 w formacie USB Type-C. Wszystkie mogą służyć do ładowania akumulatora, przesyłania danych i sygnału wideo na zewnętrzny wyświetlacz.

Jest też czytnik kart SD i gniazdo słuchawkowe. Nie wspominając już o modułach Wi-Fi 6 / Bluetooth 5.1, które zadbają o komunikację bezprzewodową. Jeśli jednak chcesz podłączyć mysz i monitor bez użycia adaptera USB Type-C, nie możesz tego zrobić. Na szczęście za tę cenę Dell oferuje adapter w pudełku. Składa się z pełnowymiarowego gniazda USB 3 i klasycznego wyjścia wideo HDMI i wykorzystuje tylko gniazdo Thunderbolt 3. Jeśli potrzebujesz więcej gniazd, firma Dell sprzedaje więcej adapterów lub nawet stacji dokujących do XPS w swojej witrynie internetowej.

Aby zabezpieczyć sesję systemu Windows 10 i swoje dane, oprócz czytnika linii papilarnych możesz również użyć funkcji Windows Hello. Kamera internetowa (0,9 MP) na górnej krawędzi ekranu jest zgodna z algorytmem rozpoznawania twarzy MS. Obok kamery znajdują się inne czujniki, np. Ten, który dostosowuje jasność ekranu i klawiatury do oświetlenia pomieszczenia.

Ekran Ultra HD jest świetny dla twórców treści, ale nie spiesz się!

XPS 17 przyjmuje proporcje obrazu 16:10. Innymi słowy, masz trochę więcej pikseli wysokości, co oznacza, że ​​rozdzielczość 17-calowego ekranu dotykowego jest nieco wyższa niż w klasycznym komputerze 4K. Ma 3840 na 2400 pikseli zamiast 3840 na 2160, co sprawia, że ​​praca na dokumentach lub dużych tabelach jest bardzo przyjemna. Ta sama obserwacja, gdy umieścisz dwa okna obok siebie. Bardzo cienkie ramki ekranu również przyczyniają się do immersji, zarówno podczas pracy, jak i podczas przeglądania wszelkiego rodzaju treści multimedialnych.

Maksymalna średnia jasność płyty to prawie 500 cd / m2, co jest świetne. Przy takiej jasności oczekuje się niskiego współczynnika kontrastu, ale mierzy on prawie 2000: 1. To są świetne wartości dla laptopa.

Z drugiej strony psuje pod względem odwzorowania kolorów. Na przykład odcienie czerwieni są zniekształcone, a nawet przejmują inne kolory, jeśli są sąsiednie. Jeśli chodzi o dobre pokrycie przestrzeni kolorymetrycznych DCI-P3 i sRGB, nie jest ono zapewnione na poziomie 100% w obu przypadkach. A niektóre odcienie są nawet poza paletą.

Lepiej wykorzystaj Full HD do treści i gier

Użyliśmy modelu Core i7-10875H z 8 rdzeniami przy 2,3 GHz i hiperwątkiem. Jest wspierany przez 16 GB pamięci, która nie jest przylutowana do płyty głównej i dlatego może zostać zaktualizowana, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W przypadku pamięci masowej dysk SSD o pojemności 1 TB jest już na miejscu i, dobra wiadomość, na płycie głównej znajduje się wolne miejsce, które ostatecznie pozwoli na rozbudowę, jeśli chcesz. Ma kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2060 Max-Q, która zapewnia również odpowiednią grafikę i moc obliczeniową dla oprogramowania multimedialnego.

Według naszych testów laptop plasuje się w pobliżu MacBook Pro 15 i MacBook Pro 16 z 2019 roku ze sterownikami Studio. A jeśli używasz sterowników Games Ready, Dell XPS 17 zamienia się w mały automat do gier. Będziesz mógł korzystać z jednostek obliczeniowych RTX 2060 Max-Q do wyświetlania gier z DLSS i ray tracingiem. Ale nie w 4K.

W przypadku gier utrzymanie rozdzielczości Full HD zapewni lepsze szczegóły i bardzo wysoki FPS (w naszych testach można uzyskać ponad 65 fps w ostatnich grach).

Nagrzewa się, ale się nie pali

Ten laptop trochę się nagrzewa (do około 50 ° C), a przy dużym obciążeniu może być nieco głośny (ponad 40 dB), ale podczas codziennych zadań jest cichy (28 dB).

Dell XPS 17 jest wyposażony w baterię 97 Wh, którą można naładować do 50% w 58 minut i do 100% w 140 minut. Może pracować do 10 godzin dziennie, aw naszym teście wideo przy pełnej jasności działał 8 godzin. Jest to bardzo dobre do codziennego użytku, a jego waga 2,4 kg jest jedną z najlepszych stron, w porównaniu do jego rozmiarów, jest to dobra waga. Nie musisz więc nosić przy sobie adaptera, co pozwoli zaoszczędzić dodatkowe 468 gramów.

Werdykt: recenzja Dell XPS 17 (2020)

Dell XPS 17 to dobry laptop dla twórców treści, jeśli nie zależy Ci na odwzorowaniu kolorów lub graczach, jeśli nie przeszkadza ci Full HD na laptopie 4K. Jest też drogi w porównaniu do swoich rywali. Wygląda dobrze, nie waży dużo i ma dobrą żywotność baterii.

Specyfikacja DELL XPS 17 (2020)

Techniczny

Pokaz

Karty pamięci

Porty I / O

System operacyjny i oprogramowanie

Wymiary i waga

  • Kolbowicz Marek
  • July 20,2023

Leave a Reply