May 04,2023

Pakiety i programy biurowe :: kuzniewski.pl

by Kolbowicz Marek

Oprogramowanie biurowe

Microsoft Office 2021 to kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych, jeśli chodzi o oprogramowanie dla firm. Rozwiązanie Microsoft Office można nabyć w ramach licencji wieczystych w modelu CSP Perpetual Software, który zastąpił popularny model OPEN, jak i w formie pudełkowej lub elektronicznej.

officesoftware20230629091135.jpg

Perpetual Software to licencje wieczyste dostępne od zaraz w portalu Microsoft Admin Center. Ten program cechuje łatwość grupowego zarządzania posiadanymi licencjami.

W ramach modelu Perpetual Software można nabyć 2 rodzaje pakietu Office 2021:

Office 2021 Standard

Office 2021 Professional Plus

Wszystkie wersje Microsoft Office zawierają oprogramowanie do najczęściej wykonywanych prac, takich jak edycja tekstów, tworzenie profesjonalnych prezentacji, pracy na arkuszach kalkulacyjnych. Office dla firm pozwala otwierać, zapisywać, modyfikować i współpracować na dokumentach w chmurze, dlatego też możesz zwiększać efektywność i wykonywać swoją pracę w każdym miejscu i czasie.

Office dla mniejszych firm lub do domu

Office 2021 Home & Business lub Office 2021 Home & Student, dostępny w wersji BOX lub ESD, zawiera najważniejsze składniki niezbędne zarówno do tworzenia dokumentów, prezentacji czy arkuszy kalkulacyjnych. Mowa oczywiście o aplikacjach Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook. Aplikacje nie są aktualizowane automatycznie, w celu uzyskania najnowszej wersji, należy ponownie zakupić pakiet Office, gdy ukaże się nowa wersja. Pakiet dostępny do użytku na jednym komputerze PC lub Mac.

Office 2021 Professional, dostępny w wersji pudełkowej lub elektronicznej, zawiera najnowsze wersje programów Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access. Oprócz tego dokumenty można zapisywać w chmurze w usłudze SkyDrive i uzyskiwać do nich dostęp z niemal dowolnego miejsca.

Microsoft 365 to oprogramowanie dla firm, które łączy w sobie znajome aplikacje Office z pocztą e-mail klasy biznes (Exchange Online), funkcją udostępniania dokumentów (SharePoint Online), oraz wiadomościami błyskawicznymi i wideokonferencjami (Microsoft Teams).

Wszystkie te usługi płynnie ze sobą współpracują i przenikają się, aby zapewnić jak najlepszą wydajność pracowników, niezależnie od urządzeń – od komputerów po smartfony i tablety. Ponieważ jest to usługa hostowana przez Microsoft, zawsze będziesz miał dostęp do najnowszej technologii bez konieczności zakupu prawa do aktualizacji. Jest ona też wyposażona w zabezpieczenie antywirusowe oraz przed złośliwym oprogramowaniem, automatyczne tworzenie kopii zapasowych oraz gwarancję dostępności na poziomie 99,9% pod rygorem zwrotu pieniędzy przez Microsoft.

Dostępnych jest kilka planów Microsoft 365 dla firm, wybierz odpowiedni dla swojej:

Firma Przedsiębiorstwo Microsoft 365 Business Basic Microsoft 365 Business Standard Microsoft 365 Business Premium Microsoft 365 E3 Microsoft 365 E5 Microsoft 365 F3

Microsoft 365 Business Basic zawiera aplikacje pakietu Office w wersji online z obsługą poczty e-mail i konferencji wideo:

– Poczta e-mail ze skrzynką pocztową o rozmiarze 50GB

– 1 TB na udostępnianie i przechowywanie plików w usłudze OneDrive

– Rozmowy wideo nawet z 300 osobami dzięki usłudze Microsoft Teams

– Aplikacje Office w wersji internetowej oraz mobilnej

Microsoft 365 Business Standard zawiera pełen pakiet aplikacji Office na komputer PC/Mac z aplikacjami na tablety i telefony.

– Hosting poczty e-mail ze skrzynką pocztową o rozmiarze 50 GB

– 1 TB na udostępnianie i przechowywanie plików w usłudze OneDrive

– Rozmowy wideo nawet z 300 osobami dzięki usłudze Microsoft Teams

– Aplikacje Office na tablety i telefony

– Pełen pakiet aplikacji Office na komputer PC/Mac

Microsoft 365 Business Premium zawiera pełną wersję pakietu Office wraz z oprogramowaniem do obsługi poczty e-mail.

– Poczta e-mail ze skrzynką pocztową o rozmiarze 50GB

– 1 TB na udostępnianie i przechowywanie plików w usłudze OneDrive

– Rozmowy wideo nawet z 300 osobami dzięki usłudze Microsoft Teams

– Aplikacje Office na tablety i telefony

– Pełen pakiet Office na komputer PC/Mac

– Ochrona usługi Office 365 w usłudze Microsoft Defender

7 powodów, dla których warto kupić Microsoft 365 w Twojej firmie!

1. Narzędzia do zarządzania zasobami IT w Microsoft 365 upraszczają obsługę aplikacji lokalnych i tych w chmurze.

2. Dostęp do plików firmowych jest możliwy z praktycznie dowolnego miejsca i przy użyciu dowolnego urządzenia, co sprzyja budowaniu przewagi konkurencyjnej.

3. Skuteczniejsza współpraca między pracownikami dzięki współdzielonym kalendarzom, udostępnianiu dokumentów i wideokonferencjom on-line.

4. Profesjonalnie wyglądające dokumenty dzięki nowym funkcjom multimedialnym, graficznym i wizualizacji danych. Twoje prezentacje i arkusze kalkulacyjne zrobią wrażenie na klientach i współpracownikach!

5. Wszystkie aplikacje Office działają na każdym typie komputera, smartfona, tabletu i w każdej przeglądarce.

6. Poufne dane firmowe są bezpiecznie dzięki możliwości ustalania zasady dostępności do nich, obowiązujące w całej firmie, oraz nadając indywidualne uprawnienia do wiadomości e-mail i dokumentów.

7. Dekada czyni różnicę! Dokonaj aktualizacji z Windows XP już teraz i korzystaj z bezpiecznego, zgodnego z przepisami oprogramowania chmurowego oraz aktualizacji przesyłanych regularnie przez Microsoft.

Firma Adobe jest liderem w dziedzinie tworzenia oprogramowania, adresowanego do szerokiej rzeszy artystów, projektantów, fotografów oraz wiodących organizacji wydawniczych, rządowych, usług finansowych, telekomunikacyjnych czy edukacyjnych.

Najbardziej znanymi produktami Adobe, które posiadamy w swojej ofercie są:

Adobe Photoshop – rodzina programów do edycji obrazów cyfrowych

Adobe Photoshop CC to najlepsza na świecie aplikacja do projektowania, obróbki i tworzenia grafiki komputerowej od wielu lat. Oferuje coraz więcej możliwości dzięki nowym narzędziom dla projektantów i fotografików.

Nowa wersja oparta jest o Creative Cloud. Jest to platforma do pracy twórczej zapewniająca użytkownikom dostęp do tworzonych materiałów, aplikacji, usług, sprzętu, materiałów edukacyjnych oraz innych członków społeczności. Oferuje ona małym i średnim firmom narzędzia oraz usługi do pracy twórczej, niezbędne funkcje współpracy oraz ułatwienia w zakresie tworzenia doskonałych prac. Gwarantuje przy tym łatwe, szybkie i elastyczne zarządzanie oprogramowaniem.

Najważniejsze funkcje programu Adobe Photostop CC:

Edycja dużych zdjęć i filmów wideo w bardzo szybkim tempie dzięki wysokiej wydajności nowego silnika graficznego Merkury

Inteligentne funkcje edytowania i ulepszania obrazów

Profesjonalne przetwarzanie obrazów z kamery dzięki wtyczce Photoshop Raw 7

Dokonywanie drobnych korekt koloru i tonu dzięki wyjątkowemu narzędziu do korekcji kolorów, obrazu oraz HDR

Możliwość stosowania różnych narzędzi w tym filtrów, łączenie obrazów z filmami, przejść i efektów

Nowy interfejs daje możliwość automatyzacji wielu czynności, co ułatwia znacznie pracę

Adobe Acrobat, Adobe Reader – programy do tworzenia, organizowania i przeglądania plików PDF

Adobe Video Bundle, Adobe Premiere, Adobe After Effects, Adobe Audition – profesjonalne programy w dziedzinie wideo i audio

Adobe Creative Suite, Adobe Illustrator, Adobe Web Bundle, Adobe PageMaker – programy do druku i publikacji w sieci

Adobe, podobnie jak Corel, oferuje swój najnowszy produkt w modelu subskrypcyjnym. W zależności od wybranego wariantu – miesięcznym lub rocznym, oraz standardowo w tradycyjnej postaci pudełkowej.

Firma Corel jest producentem oprogramowania do projektowania graficznego. Znana jest głównie ze swojego sztandarowego pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite. Corel oferuje szeroką i najbardziej innowacyjną ofertę oprogramowania do edycji zdjęć, filmów oraz obsługi dysków DVD.

Wśród oprogramowania firmy Corel jakie znajdują się w naszej ofercie są takie programy jak: CorelDRAW Graphics Suite, Painter, CorelCAD, PaintShop, VideoStudio, WinZip i wiele innych.

CorelDRAW Graphics Suite 2021 to najnowsza wersja popularnego pakietu graficznego.

Zawiera bogate materiały, profesjonalne narzędzia do projektowania ilustracji wektorowych, układów stron, edycji zdjęć czy typografii. Jest to wieloplatformowe rozwiązanie dostępne online lub na komputerach z systemem Windows i Mac, iPadach i innych urządzeniach mobilnych.

Oferowany jest w tradycyjnej postaci pudełkowej jako licencja wieczysta, jak i w modelu subskrypcyjnym. W takim modelu nabywca nie ponosi jednorazowej opłaty za licencję, lecz opłaca – w zależności od wybranego wariantu – miesięczną lub roczną subskrypcję zezwalającą na korzystanie z oprogramowania.

Czym jest i do czego służy Microsoft 365 (Office 365)? » Pomoc

Czym jest i do czego służy Microsoft 365 (Office 365)?

Czym jest Microsoft 365?

Aplikacje pakietu Microsoft jak Word czy Excel są synonimami pracy w biurze. Microsoft 365 jest następcą klasycznego pakietu biurowego, od którego odróżnia się nastawieniem na obsługę danych w chmurze, większą integracją z usługami Microsoftu oraz zupełnie nowy sposób podejścia do współpracy w zespole.

UWAGA! Od 21.04.2020 funkcjonuje nowa nazwa pakietu aplikacji. Pakiety Office 365 Business Essentials, Business i Business Premium zmieniły nazwy na Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 dla firm oraz Microsoft 365 Business Standard. Ich funkcjonalność pozostaje niezmieniona.

Microsoft 365 to Twoje biuro w chmurze, dzięki któremu masz dostęp do swoich aplikacji i plików niemal z każdego miejsca — komputera Windows, Linux i Mac, telefonu iPhone czy Android oraz innych urządzeń mobilnych. Dostępność aplikacji, bezpieczeństwo i elastyczność pracy oferowane przez Microsoft poprawiają wydajność oraz wygodę pracy firm na całym świecie!

Co znajduje się w pakiecie Microsoft 365? W pakiecie aplikacji otrzymujesz aplikacje jak Word, Excel czy PowerPoint, przestrzeń na pliki w chmurze OneDrive, aplikację poczty Outlook oraz nowoczesny komunikator Microsoft Teams. Wszystkie aplikacje i narzędzia Microsoft 365 są zsynchronizowane z zasobami Twojej organizacji przez co możesz wygodnie współpracować online i szybko udostępniać dokumenty.

Zależnie od wybranej wersji w pakiecie może także znajdować się usługa Exchange, obsługująca pocztę email oraz synchronizująca firmowe kalendarze i kontakty. Jedną z najważniejszych cech Microsoft 365 jest możliwość współtworzenia dokumentów, czyli edytowania treści przez wiele osób w tym samym czasie.

Czym różni się Microsoft 365 od klasycznego pakietu, jak Microsoft 2019? Microsoft 365 jest usługą subskrypcyjną, licencjonowaną na użytkownika, nie na urządzenie. Oznacza to, że jedna osoba może zainstalować pakiet na 5 komputerach, 5 telefonach i 5 tabletach, a licencje pomiędzy nimi może przenosić kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo, jeśli pracujesz zdalnie lub nie masz dostępu do służbowego sprzętu, dostęp do dokumentów i aplikacji uzyskasz z dowolnego komputera z przeglądarką internetową!

Pamiętaj, że Microsoft 365 jest działa nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że masz dostęp do swoich dokumentów i kontaktów zawsze, w dowolnym miejscu z połączeniem internetowym.

Jakie wersje Microsoft 365 (Office 365) są dostępne?

Microsoft 365 jest niezwykle elastyczną usługą, która pozwala dopasować środowisko pracy do potrzeb Twojej firmy. Różne wersje oferują różny zakres dostępnych usług, jak na przykład dostęp do usługi poczty i kalendarza Exchange, komunikatora Teams lub możliwości instalacji klasycznych aplikacji.

W home.pl dostępne są:

Microsoft 365 Business Basic w ramach którego otrzymujesz dostęp do aplikacji Word, Excel, itd. tylko w wersji Online, przez przeglądarkę. Dodatkowo, otrzymujesz 1TB miejsca w chmurze OneDrive, po 50GB na pocztę i archiwum w Exchange oraz dostęp do czatu i spotkań w Teams.

Microsoft 365 dla firm oferuje dostęp do aplikacji Online i klasycznych, instalowanych na komputerze oraz do 1TB na pliki i dokumenty w OneDrive. Ta wersja pakietu Microsoft nie zawiera dostępu do usług poczty Exchange i komunikatora Teams.

Microsoft 365 Business Standard jest najbogatszą wersją pakietu aplikacji Microsoft. W ramach tej wersji otrzymasz dostęp do Word, Excel, PowerPoint przez przeglądarkę oraz w formie klasycznych aplikacji na komputerze. Każdy użytkownik otrzyma 1TB miejsca na swoje pliki, dostęp do usługi Exchange oraz komunikatora Microsoft Teams.

Każda wersja pakietu Microsoft 365 dostępna w home.pl pozwala na korzystanie z mobilnych aplikacji na telefonach iPhone i Android.

Jak Microsoft 365 rozwija biznes?

Sprawdź cechy, które wyróżniają Microsoft 365! Zobacz jak obsługa danych w chmurze oraz zupełnie nowy sposób podejścia do pracy mogą wpłynąć na rozwój Twojego biznesu.

Mobilność i praca zdalna – Microsoft 365 Online

Pakiet biurowy Microsoft 365 może zostać uruchomiony na praktycznie każdym urządzeniu z połączeniem internetowym. Niezależnie, czy korzystasz z pakietu zainstalowanego na komputerze w biurze, przeglądarki na laptopie czy aplikacji mobilnej na telefonie. Dzięki Microsoft 365 masz dostęp do tych samych dokumentów oraz wiadomości w każdym miejscu i czasie.

Osiągnij więcej, łącząc ludzi oraz ich pomysły. Microsoft 365 umożliwia dostęp do Twoich i firmowych dokumentów z dowolnego miejsca dzięki chmurze OneDrive. Możesz zapisywać pliki w chmurze oraz korzystać z automatycznego backupu. Możesz sprawdzić listę ostatnio otwieranych dokumentów (np. przez innych użytkowników licencji) aby zawsze być na bieżąco!

Microsoft 365 wyposażony jest również w funkcje synchronizacji plików z urządzeniem dla dostępu offline. Natomiast w przypadku dostępu online nie musisz instalować pakietu biurowego na komputerze, wszystko czego potrzebujesz masz dostępne w przeglądarce: edytor tekstu Word, poczta Outlook, kalendarz, kontakty, komunikator Teams oraz inne aplikacje wchodzące w skład Microsoft 365.

Biznesowy e-mail oraz kalendarz

W ramach Microsoft 365 możesz skorzystać z usługi Exchange (50GB na pocztę i 50GB na archiwum), w której użyjesz własnej domeny, np. zarejestrowanej w home.pl. Exchange synchronizuje pocztę, kalendarze i kontakty na wszystkich urządzeniach. Otwierając pocztę na komputerze czy telefonie, zawsze masz dostęp do tych samych wiadomości i odpowiedzi, a Twój kalendarz będzie zawsze aktualny. Dodatkowo, wszystkie Twoje dane są zabezpieczone przez oprogramowanie antywirusowe oraz filtr anty-spam.

Exchange Online poprawia funkcjonowanie firm! Po odpowiedniej konfiguracji, możesz dodawać zasoby do kalendarza i określać ich zajętość, np. samochód służbowy, sala szkoleniowa, projektor. Tym sposobem możesz wprowadzić system rezerwacji, który automatycznie synchronizuje dane i informuje o dostępności wybranych zasobów. Zsynchronizowany kalendarz ułatwia także zarządzanie urlopami oraz nieobecnościami pracowników, co pomoże w organizacji projektów i spotkań.

Usługa Exchange Online dostępna jest w wybranych pakietach Microsoft 365. Dowiedz się więcej o dostępności Exchange w porównaniu usług Microsoft 365 w home.pl.

Firmowy czat, współpraca i konferencje on-line

Coraz częściej, w życiu prywatnym i w pracy, korzystamy z komunikatorów jako podstawowej formy komunikacji. Szybki czat jest wygodniejszy niż przeszukiwanie maili aby znaleźć kontekst nowej wiadomości.

W Microsoft 365 znajdziesz nowoczesny komunikator – Microsoft Teams, który zastępuje Skype dla Firm. Dzięki Teams nie tylko wygodnie porozmawiasz ze współpracownikami, ale także zadzwonisz do klienta, zorganizujesz spotkanie online czy udostępnisz zespołowi dokumenty. Komunikator Teams jest centralna aplikacją pakietu Office, co oznacza, że nie wychodząc z okna czatu wprowadzisz zmiany w dokumentach online lub udostępnisz plik z chmury OneDrive!

WAŻNE! Usługa Skype dla firm zostanie wyłączona w lipcu 2021 roku. Jeśli wciąż z niej korzystasz, rozważ zmianę komunikatora swojej firmy, który oferuje te same funkcje co Skype, dodając wiele przydatnych funkcji.

Udostępnianie witryn, plików i dokumentów

Jeśli tworzysz dokument w programie Word, Excel lub PowerPoint, możesz go w bardzo szybki sposób udostępnić innym osobom z Twojej organizacji, bez opuszczania okna programu.

Za pomocą pakietu biurowego Microsoft 365 możesz też w prosty i bezpieczny sposób udostępniać duże pliki. Aplikacja OneDrive wchodząca w skład Microsoft 365 umożliwia podgląd i edycje udostępnionych plików z poziomu przeglądarki, przez internetowe aplikacje Microsoft.

OneDrive w home.pl dostępny jest też jako oddzielna usługa– zapoznaj się z naszą ofertą i już teraz zarejestruj najpopularniejszą usługę przechowywania danych w chmurze.

OneDrive jest dyskiem wirtualnym o pojemności 1TB, dzięki któremu możesz współdzielić dokumenty, a przy tym zarządzać uprawnieniami dostępu. Synchronizacja plików on-line z urządzeniem (np. komputer, laptop, tablet lub smartfon) pozwala na modyfikowanie plików w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do internetu, a gdy sieć będzie już dostępna, zmiany w pliku zostaną zsynchronizowane z dokumentami znajdującymi się w OneDrive.

Dzięki funkcjom OneDrive, edytor tekstu Word pozwala na edycje plików przez wielu użytkowników w tym samym czasie. Dodatkowo, uprawnieni użytkownicy mają możliwość komentowania, akceptowania zmian oraz wglądu w historię wersji pliku. W konfiguracji pakietu Microsoft 365 możesz zmienić ustawienia edycji dokumentów, aby włączyć blokadę dokumentów przed modyfikacją przez wielu użytkowników.

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia

Microsoft 365 pozwala Ci zabezpieczyć Twoje pliki oraz dokumenty, przechowując je w chmurze. Dzięki temu, jeśli Twój komputer zostanie uszkodzony, wszystkie Twoje dane będą przechowane na dysku OneDrive.

W Microsoft 365 możesz także skorzystać z usługi pocztowej Exchange, która nie tylko synchronizuje kontakty, wiadomości i kalendarz, ale także chroni. W Exchange zostały zaimplementowane zaawansowane filtry spamu oraz złośliwego oprogramowania. Wykrywają one szkodliwe i denerwujące wiadomości, byś mógł bezpiecznie i wygodnie pracować z Microsoft 365.

Więcej informacji o bezpieczeństwie i zabezpieczeniach w Microsoft 365 znajdziesz pod tym adresem:

Inwestuj w przyszłość

Microsoft 365 jest inwestycją z minimalnym kosztem początkowym. Pozwala zarządzać swoim biznesem oraz przy okazji zwiększa i poprawia efektywność pracy, organizacje pracy, ciągłość działania.

Jak uruchomić zamówiony pakiet Microsoft 365?

Po zakupieniu licencji Microsoft 365, do Twojego konta zostanie przypisana odpowiednia licencja. Będziesz musiał utworzyć konto administratora Microsoft, którego uprawnienia wykorzystasz do utworzenia nowych użytkowników i przypisania im licencji.

Każdy użytkownik może indywidualnie pobrać pakiet aplikacji Microsoft na swój komputer, z poziomu głównego ekranu aplikacji. Dodatkowo, komputer można zsynchronizować z chmurą OneDrive. Możesz to zrobić samodzielnie otwierając zainstalowaną już na Windows 8 i 10 aplikację OneDrive i logując się swoim kontem Microsoft.

Czy artykuł był pomocny ?

Tak Nie

Pakiety i programy biurowe :: kuzniewski.pl

Microsoft Visio Standard 2016 EN (D86-05555) - angielska wersja programu, wersja BOX Microsoft Visio Standard to program zaprojektowany dla osób potrzebujących zaawansowanej platformy do tworzenia diagramów z bogatym zestawem wbudowanych wzorników. Pomaga on użytkownikom w łatwy sposób przekazać złożone informacje za pomocą prostych, łatwych do zrozumienia diagramów. Program Visio Standard zawiera wzorniki dla firm, podstawowe diagramy sieciowe, schematy organizacyjne, podstawowe schematy blokowe i ogólne diagramy wielofunkcyjne. Zapytaj handlowca Dostępność:

1 711,64 zł z VAT

1 391,58 zł netto Dodaj do porównania

  • Kolbowicz Marek
  • May 04,2023

Leave a Reply