August 11,2022

Oprogramowanie Office

by Kolbowicz Marek

Oprogramowanie biurowe Microsoft Office dla firm i domu (MSOffice)

Firma Microsoft już od trzydziestu lat dostarcza na rynek programy biurowe, które zaskarbiły sobie sympatię użytkowników domowych i biznesowych na wszystkich szerokościach geograficznych. Pakiet Office zyskał tak ogromną popularność, że doczekał się również wielu naśladowców. Mimo tego pozycja Microsoft Office pozostaje niewzruszona a najnowsze wersje oprogramowania dostępne są nie tylko na platformie Microsoft Windows ale także Apple OS X oraz Android.

Najpopularniejsze oprogramowanie biurowe na wyciągnięcie ręki

Aplikacje biurowe opracowane przez firmę Microsoft wprowadzono na rynek 1 sierpnia 1989. Przez niemal trzy dekady pakiet Office doczekał się szesnastu rewizji udostępnionych na system operacyjny Windows. W tym czasie nie zrezygnowano także z wsparcia dla urządzeń marki Apple. Współcześnie najnowsze wersje aplikacji opracowano również z myślą o urządzeniach mobilnych dla zapewnienia jak największej wygody oraz wszechstronności użytkowania.

Należy nadmienić, że oprócz Microsoft Office w poczet oprogramowania biurowego zaliczane są także środowiska do projektowania w postaci Microsoft Project. Jest to aplikacja wspomagająca zarządzanie zasobami, czasem i finansami realizowanych projektów. Oferuje m.in. funkcje raportujące i rozbudowany interfejs. Ciężko także przemilczeć znaczenie narzędzi programistycznych Visual Studio wykorzystywanych przez wielu developerów w sektorze IT.

Microsoft Office szyty na miarę

Aplikacje pakietu Microsoft Office użytkownik może nabyć w oparciu o zróżnicowany typ licencji dostosowany do stylu i środowiska pracy. Przykładowo Office 365 udostępniany w ramach subskrypcji na różnych platformach - stacjonarnych i mobilnych - zapewnia łatwy dostęp do dokumentów tekstowych za każdym razem, gdy masz połączenie z Internetem. Tym sposobem jeden użytkownik korzysta z narzędzi do profesjonalnych publikacji na większej liczbie urządzeń. Do tego udostępnianie dokumentów z dowolnego urządzenia to łatwizna, gdzie w czasie rzeczywistym dzielisz się efektami swojej pracy.

Co istotne wraz z zakupem subskrypcji Office 365 otrzymujesz najnowsze wersje oprogramowania, a ich uaktualnienia będzie można zainstalować zaraz po ich udostępnieniu przez Microsoft, oczywiście bez ponoszenia dodatkowych kosztów. To ty decydujesz o instalowaniu uaktualnień. Natomiast jeśli interesuje Cię wieczysty okres licencji na Microsoft Office to także posiadamy szerokie spektrum w postaci wersji elektronicznej obejmującej pełen pakiet biurowy jak i pojedyncze aplikacje. Idealny do pracy w trybie offline. Jednocześnie, jeśli potrzebujesz tylko jeden nowy program, np. edytor tekstu, narzędzie do prezentacji multimedialnych lub analizy baz danych w formie atrakcyjnych wykresów to nie musisz już sięgać po cały pakiet Office.

Dostępny typ licencji Microsoft Office

Potrzebujesz Microsoft Office dla firm, domu albo szkoły? W ramach naszego sklepu Microsoft Office oferujemy w różnych wariantach, dopasowanych do potrzeb użytkowników. Po nabyciu oryginalnej licencji oprogramowanie Office można pobrać i zainstalować na dowolnym urządzeniu bez zbędnej zwłoki. Chcąc skorzystać z Microsoft Office należy uzbroić się w jedną z poniższych wersji:

dla użytkowników domowych i małych firm,

dla użytkowników domowych i uczniów,

Standard,

Professional,

Professional Plus.

Wybierając pakiet Microsoft Office kup wybrany produkt na bezterminowy okres lub w formie wygodnej subskrypcji. Dla proponowanego przez nas oryginalnego oprogramowania z pakietu MS Office licencja jest w wygodnej postaci elektronicznej, czyli w systemie ESD - Electronic Software Distribution. W przypadku współczesnych programów Microsoft Office licencja przeznaczona jest na komputery z systemem operacyjnym Windows. Pełna funkcjonalność pakietu Office jest możliwa dla aktualnej wersji Windows 10 i Windows 11. Nasz sklep proponuje także narzędzia Office w wersji na Mac OS, w wariancie Home & Business lub Home & Student.

Twój Microsoft Office - kup, pobierz i zainstaluj

Profesjonalne oprogramowanie biurowe gwarantuje pełną kompatybilność formatów plików, w tym również odczyt ogólnodostępnych formatów otwartych. W konsekwencji swoje pliki możesz otwierać bez większych przeszkód w aplikacjach nienależących do rodziny Microsoftu.

Na skład pakietu Microsoft Office 2016, Microsoft Office 2019, Office 2021 oraz Office 365 wchodzą programy i usługi zależne od wybranej opcji:

Word - najpopularniejszy program biurowy do edycji tekstu i absolutna klasyka pakietu Office. Twórz profesjonalnie wyglądające dokumenty,

Excel - klasyczne rozwiązanie do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, oferujące intuicyjne sposoby analizowania danych; z pomocą nowego programu Excel arkusze kalkulacyjne są jeszcze bardziej przystępne,

PowerPoint - twórz prezentacje atrakcyjne dla oka, które zawsze przyciągną uwagę,

Access - sprawne narzędzie do operowania na dużych zbiorach danych,

Publisher - użyj aplikacji Publisher dotworzenia materiałów marketingowych - program Publisher to potężne narzędzie!

OneDrive - pliki i dokumenty przechowywane w chmurze są łatwo dostępne oraz bezpieczne,

OneNote - zorganizuj dzień w swoim osobistym cyfrowym notesie. Pozwala na wykorzystanie plików PDF,

Outlook - jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów pakietu Office; wygodnie porządkuj wiadomości e mail, korzystaj z opcji dołączania załączników i wiele więcej. Co ważne, najnowsza wersja oferuje ulepszony widok konwersacji!

Dla aktualnych produktów Microsoft Office licencja jest bezterminowa, obejmująca najczęściej jednego użytkownika, z gwarantowanym przez Microsoft 5-letnim czasem pełnego obsługiwania na urządzeniach. O szczegółowych informacjach o tym, jak kupować i licencjonować usługi Microsoft Office a także pakietach usługi Office 365 podpowiedzą nasi konsultanci.

Narzędzia dla profesjonalistów

W ramach pakietu Office znajdują się inne programy biurowe dostępne osobno do profesjonalnego użytku w domu, firmie lub instytucjach:

MS Project - aplikacja wspomagająca zarządzanie projektami dla dużych przedsiębiorstw,

MS Visio - składnik pakietu aplikacji biurowych Microsoft Office służący do tworzenia schematów i diagramów,

MS Visual Studio - zintegrowane środowisko programistyczne firmy Microsoft.

Nie czekaj, wskocz na pokład Microsoft Office już dziś!

Pełne wersje aplikacji wchodzące w skład pakietu Microsoft Office oferowane przez nasz sklep wspierają użytkowników w codziennych działaniach w ramach instytucji edukacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytku indywidualnego. Główne cechy produktu to wygodne szablony, intuicyjny i łatwy w obsłudze interface, elastyczność użytkowania aplikacji i wiele więcej. Jednocześnie Office 365 to najnowsze wersje aplikacji Word i pozostałe narzędzia dostępne w wygodnej subskrypcji. Warto trzymać rękę na pulsie.

To również w zależności od wersji oferta usług sieciowych, dostępu do chmury w usłudze OneDrive, umożliwiającej nie tylko tworzenie kopii bezpieczeństwa dokumentów i projektów, ale również komfortowy sposób na kolaborację. Wszystkie swoje pomysły możesz zapisywać w wygodnej chmurze, aby mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca. Oto zaleta zintegrowania pakietu Office z siecią.

Microsoft Office posiada także kompatybilność z innymi narzędziami giganta z Redmond. Przykładem może służyć Microsoft Teams, czyli usługa internetowa oparta na chmurze zawierająca zestaw narzędzi służących współpracy zespołowej. Aplikacja Microsoft Teams pozwala na pracę w trybie online w obrębie plików Word, Excel oraz Power Point. Wykorzystaj również funkcjonalność Microsoft Office oraz Skype (wchodzący w skład Office 365).

Zdecyduj się już dziś na swoje oprogramowanie MS Office i kup wybrany produkt w naszym sklepie. Dla twojego pakietu Office licencja zostanie przesłana drogą elektroniczną, byś miał dostęp do niej z każdego urządzenia. Aby zainstalować oprogramowanie Microsoft Office, pobierz pakiet instalacyjny z oficjalnych serwerów Microsoftu i uruchom na wybranym komputerze. Proces jest wygody i szybki.

Sklep komputerowy

Microsoft Office – pakiet biurowy niezbędny dla każdego domu i biznesu

Pakiet informacji wstępnych Office 365 i 2019

Cena pakietu Office zależna jest od kilku aspektów. W jej skład wchodzi:

rodzaj wersji – Microsoft Office 365, 2019,

sposób otrzymania dostępu do produktu – fizyczny nośnik lub wersja cyfrowa,

długość licencji – rok a nawet dożywotnio,

liczba obsługiwanych aplikacji, stanowisk i urządzeń – komputer, tablet, smartfon,

przystosowanie do konkretnej platformy – Windows, macOS, iOS lub Android.

Przed zakupem określ więc, w jakim celu i na czym będziesz korzystać z pakietu. Dzięki temu dokonasz udanego zakupu. Wersja cyfrowa ESD z kluczem aktywacyjnym trafi na przykład szybciej do Twojego komputera i pozwoli Ci uniknąć kosztów wysyłki. W dalszej części dowiesz się, jakie jeszcze warianty masz do wyboru.

Pakiet Office dla uczniów i do użytku domowego

Pakiet Office dla studentów i użytkowników domowych powinien standardowo zawierać pełne wersje takich programów, jak:

Word – program do tworzenia i edycji dokumentów tekstowych. Wzbogacony o technologię sugerującą poprawność językową: gramatyki, ortografii, interpunkcji, ułatwia pisanie treści w dobrym stylu. Wersja 365 wyposażona dodatkowo w funkcje cyfrowego pisma odręcznego, pozwala na tworzenie notatek i intuicyjne edytowanie.

– program do tworzenia i edycji dokumentów tekstowych. Wzbogacony o technologię sugerującą poprawność językową: gramatyki, ortografii, interpunkcji, ułatwia pisanie treści w dobrym stylu. Wersja 365 wyposażona dodatkowo w funkcje cyfrowego pisma odręcznego, pozwala na tworzenie notatek i intuicyjne edytowanie. Excel – aplikacja służąca do wykonywania obliczeń w formie tabeli. Arkusze kalkulacyjne, dzięki matematycznym funkcjom, pozwalają na dokumentowanie i podsumowywanie np. wydatków. Przetworzone automatycznie dane wyświetlisz na czytelnym wykresie, dzięki czemu z łatwością porównasz wyniki.

– aplikacja służąca do wykonywania obliczeń w formie tabeli. Arkusze kalkulacyjne, dzięki matematycznym funkcjom, pozwalają na dokumentowanie i podsumowywanie np. wydatków. Przetworzone automatycznie dane wyświetlisz na czytelnym wykresie, dzięki czemu z łatwością porównasz wyniki. PowerPoint – program do kreowania prezentacji multimedialnych. Umożliwia łączenie tekstu i obrazu oraz płynne przechodzenie między slajdami. Swoje kreatywne pomysły zaprezentujesz dzięki rozbudowanym animacjom, filmowych przejściom czy modelom 3D.

– program do kreowania prezentacji multimedialnych. Umożliwia łączenie tekstu i obrazu oraz płynne przechodzenie między slajdami. Swoje kreatywne pomysły zaprezentujesz dzięki rozbudowanym animacjom, filmowych przejściom czy modelom 3D. OneNote – aplikacja, która jest niczym innym jak notatnikiem w wersji elektronicznej. Notesy podzielone na sekcje i strony ułatwią przejrzyście i czytelnie odnotować pomysły oraz sporządzić plan dnia. Dzięki opcji udostępniania notatek podzielisz się nimi ze swoją rodziną.

Powyższe aplikacje znajdziesz w dożywotniej wersji pakietu Office 2019 oraz 2016.

Pakiet Office dla przedsiębiorstw i specjalistów

Kiedy zarządzasz dużą firmą lub do pracy potrzebujesz bardziej zaawansowanych narzędzi, to rozważ subskrypcje Office 365 na krótszy czas, ale wzbogaconą o dodatkowe funkcje, np.:

Publisher – narzędzie, które umożliwia tworzenie profesjonalnych układów: obrazów, stylizowanych tekstów, kalendarzy i innych. Przy jego użyciu wykonasz wszelkie marketingowe materiały, jak ulotki, broszury, biuletyny oraz kartki okolicznościowe.

– narzędzie, które umożliwia tworzenie profesjonalnych układów: obrazów, stylizowanych tekstów, kalendarzy i innych. Przy jego użyciu wykonasz wszelkie marketingowe materiały, jak ulotki, broszury, biuletyny oraz kartki okolicznościowe. Access – program służący do tworzenia i udostępniania baz danych. Narzędzie to pozwala na projektowanie aplikacji biznesowych, które ułatwią zarzadzanie wszelką treścią w Twojej firmie. Z jego pomocą dostosujesz niestandardowe rozwiązania do swojego przedsiębiorstwa, co zautomatyzuje procesy wewnętrzne i zewnętrzne. Dzięki niemu z łatwością wykonasz użyteczne formularze i raporty.

– program służący do tworzenia i udostępniania baz danych. Narzędzie to pozwala na projektowanie aplikacji biznesowych, które ułatwią zarzadzanie wszelką treścią w Twojej firmie. Z jego pomocą dostosujesz niestandardowe rozwiązania do swojego przedsiębiorstwa, co zautomatyzuje procesy wewnętrzne i zewnętrzne. Dzięki niemu z łatwością wykonasz użyteczne formularze i raporty. SharePoint – aplikacja do założenia intranetu, który usprawnia pracę w zespole wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Umożliwia stworzenie oddzielnych witryn dla każdego działu lub teamu. W ten sposób możesz wygodnie dzielić się plikami, danymi, harmonogramami czy tabelami przy użyciu eleganckich i czytelnych witryn.

– aplikacja do założenia intranetu, który usprawnia pracę w zespole wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Umożliwia stworzenie oddzielnych witryn dla każdego działu lub teamu. W ten sposób możesz wygodnie dzielić się plikami, danymi, harmonogramami czy tabelami przy użyciu eleganckich i czytelnych witryn. Microsoft Teams – aplikacja gwarantująca komunikację w firmie za pomocą czatów, spotkań i połączeń online. Usprawnia pracę w grupie i pozwala na szybkie dzielenie się plikami i tworzenie ich wspólnie.

– aplikacja gwarantująca komunikację w firmie za pomocą czatów, spotkań i połączeń online. Usprawnia pracę w grupie i pozwala na szybkie dzielenie się plikami i tworzenie ich wspólnie. Outlook – profesjonalna aplikacja do obsługi elektronicznej poczty i kalendarza. Program pozwala na bardziej efektywne rozporządzanie wiadomościami e-mail oraz na planowanie spotkań i przypominanie o nich współpracownikom.

– profesjonalna aplikacja do obsługi elektronicznej poczty i kalendarza. Program pozwala na bardziej efektywne rozporządzanie wiadomościami e-mail oraz na planowanie spotkań i przypominanie o nich współpracownikom. One Drive – usługa, dzięki której możesz zapisywać pliki i pobierać je z dowolnego miejsca i urządzenia. Modyfikacje wykonasz nawet w trybie offline, a naniesione zmiany zostaną zaktualizowane na komputerze czy telefonie. Uszkodzenie dysku nie będzie powodem do zmartwień, ponieważ Twoje dokumenty wrzucone do chmury są chronione przed usunięciem.

Office 365 czy Office 2019 – co wybrać?

Aby skorzystać z podstawowych usług pakietu Office, wystarczy dożywotnia wersja 2019. Jeżeli jednak Twoje potrzeby wykraczają poza ten zakres, warto wziąć pod uwagę inne opcje. Ten pakiet nie ulega bowiem modyfikacji, dlatego za każdą aktualizację i nowszą wersje należy płacić na nowo. Pakiet Office 365 oferuje za to wiele dodatkowych programów i usług, w tym Skype dla firm, Exchange czy 1 TB pamięci w aplikacji One Drive. Zapewnia także zawsze aktualne wersje aplikacji. Sprawdź pakiety Microsoft Office dostępne w x-kom i wybierz wersję najlepszą dla Ciebie.

Oprogramowanie Office

Poprzednie Następne Jak podłączyć drukarkę do laptopa? Drukarka stanowi jedno z podstawowych urządzeń, które umożliwia nam swobodne prowadzenie swojej aktywności zawodowej lub hobbystycznej. Wraz z popularyzacją idei drukowania i coraz łatwiejszym dostępem do tego typu urządzeń, producenci prześcigają się w ofertach wysokiej jakości drukarek, które różnią się od siebie ceną, jakością, funkcjonalnością, ale również sposobem podłączania do laptopa. Jak podłączyć drukarkę do laptopa? Poniżej przedstawimy wszystkie sposoby, które ułatwią nam korzystanie z urządzenia drukującego.

Poprzednie Następne Jaki monitor wybrać do konsoli? Na co zwrócić uwagę? Konsole do gier kojarzą się z telewizorami. Jednak jest to złudne myślenie, ponieważ równie świetnie konsole współpracują z monitorami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na oba urządzenia. Poza tym jest to bardzo praktyczne i uniwersalne. Dobry monitor może posłużyć jako odbiornik telewizyjny, monitor do komputera oraz do wspomnianej wcześniej konsoli. Można zaryzykować stwierdzenie, że do gier monitor sprawdzi się lepiej niż telewizor. Może nie posiada takich wymiarów, jednak wielkość nie zawsze korzystnie wpływa na doznania. Monitor bowiem oferuje szybszy czas reakcji pikseli, wyższą częstotliwość odświeżania oraz efekty wizualne HDR. Jaki monitor do konsoli wybrać i na co zwrócić uwagę?

Poprzednie Następne Jaki jest najlepszy MacBook? Firma Apple w Polsce znana jest przede wszystkim z iPadów i iPhonów. Jej znakiem rozpoznawczym jest nadgryzione jabłko oraz dość wysoka cena. Często jednak zapominamy, że Apple produkuje także doskonałej jakości komputery – iMac oraz notebooki – nazywane MacBook. Cena oraz design nawiązują do innych produktów tego amerykańskiego producenta. Niemal co roku na rynku pojawiają się nowe i udoskonalone urządzenia. Mianem „najlepszy MacBook” nazywane są więc coraz młodsze modele o stale rosnących parametrach i możliwościach. Jaki jest więc najlepszy laptop Apple? Sprawdź i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie!

Poprzednie Następne Jaka myszka bezprzewodowa? Jakie parametry są ważne? Myszy, które nie wymagają kabla, są bardzo wygodne, dlatego błyskawicznie zdobyły popularność wśród użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów. Gwarantują większy porządek na biurku, możliwość łatwego przenoszenia i komfort używania. Nie są też pozbawione wad, jednak producenci projektują coraz nowocześniejsze i bardziej niezawodne modele. Jaka myszka bezprzewodowa będzie najlepsza? Wybór zależy od twoich potrzeb i budżetu. Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Poprzednie Następne Drukarki z tanim tuszem. Ranking najlepszych Drukujecie dużo i ciągle musicie wymieniać tusze? Podpowiadamy wam, jak nie stracić przy tym zbyt dużo pieniędzy. Zobaczcie nasz ranking najlepszych drukarek z tanim tuszem.

Poprzednie Następne Router ADSL i DSL. Czym się różnią? Który kupić? Dostawcy usług sieciowych zazwyczaj wraz z podpisaniem umowy przekazują router z zablokowanym dostępem do ustawień. W ten sposób udostępniany Internet bywa mocno ograniczany, przez co nie wykorzystujemy w pełni jego potencjału. Rozwiązaniem tego problemu jest kupienie własnego urządzenia. Z tekstu dowiecie się, jakie są różnice pomiędzy routerem ADSL a DSL i który powinniście wybrać.

Poprzednie Następne Jaką myszkę za 20 zł wybrać? Odpowiednia myszka to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego użytkownika komputera. Korzystają z niej zarówno amatorzy komputerów stacjonarnych, jak i wierni fani komputerów mobilnych, czyli laptopów. Dobra myszka znacząco ułatwia korzystanie z komputera. Jej zalety doceniają niewymagający użytkownicy oraz profesjonalni gracze. Chociaż te dwie grupy społeczne wymagają od tego typu sprzętu różnych właściwości, to jeden punkt dotyczy wszystkich – myszka komputerowa sprawia, że wykonywanie czynności na komputerze staje się łatwiejsze i znacznie szybsze. Wśród rozbudowanych ofert producentów myszek znaleźć można wiele egzemplarzy z różnych półek cenowych. Chociaż tego typu produktów w sklepach z akcesoriami komputerowi jest wiele, to wybór dobrej myszki w atrakcyjnej cenie może być trudny.

Poprzednie Następne Jaka grafika do Ryzen 5? Procesor AMD Ryzen 5 charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością, dlatego nie bez powodu jest on wybierany przez graczy. W tym poradniku podpowiemy, jaką grafikę do Ryzen 5 wybrać, aby można było cieszyć się płynnym obrazem w wysokiej rozdzielczości.

Poprzednie Następne Matryce TN, MVA, IPS - czym się różnią w monitorach? Na jakość nowego monitora wpływa nie tylko przekątna ekranu, obsługiwana rozdzielczość, jak i dodatkowe funkcje, takie jak wysoka częstotliwość odświeżania, szybki czas reakcji czy obsługa technologii G-Sync lub HDR. O komforcie korzystania z urządzenia decyduje także sposób działania matrycy wyświetlacza. Na rynku znajdziemy obecnie monitory z trzema typami ekranów LCD – TN, MVA i IPS. Co jednak je różni?

  • Kolbowicz Marek
  • August 11,2022

Leave a Reply