March 30,2023

Oprogramowanie biurowe

by Kolbowicz Marek

najlepsze oprogramowanie

Programy biurowe posiadające szereg zastosowań

Potrzebujesz programów biurowych do użytku domowego? A może jesteś posiadaczem małej firmy i żeby odpowiednio funkcjonowała, musisz nabyć niezbędne aplikacje? W naszej ofercie proponujemy pełną gamę programów Microsoft, które zawierają kompendium oprogramowań dla standardowego użytkowania. W pakietach zawarty jest Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Chmura OneDrive, magazyn osobisty oraz zaawansowane funkcje zabezpieczeń.

Word, Excel, Outlook – programy biurowe z niezbędnymi aplikacjami

Nasze zestawy zawierają pełne pakiety Office, dzięki którym z łatwością będziesz mógł przeprowadzać wszelkie czynności przy komputerze. Posiadamy wersje dla różnych systemów operacyjnych, możliwe do wykorzystania na kilku stanowiskach. Oferujemy pomoc techniczną od ekspertów firmy Microsoft oraz wielojęzyczne wersje językowe pakietów. Korzystając z naszych zestawów, współczesne firmy mogą zwiększyć swoją siłę oddziaływania i pracować w chmurze.

Co zamiast Microsoft Office - najlepsze programy biurowe

Jakakolwiek praca przy komputerze bez pakietu biurowego jest dziś niemal niemożliwa. Tworzenie dokumentów, arkuszów kalkulacyjnych czy prezentacji to czynności, które nie są chyba nikomu obce. Najpopularniejszym pakietem biurowym wykorzystywanym do tego typu zajęć jest Microsoft Office. Nie oznacza to jednak, że nie ma alternatyw. Na tej stronie znajdziesz polecane przez nas zamienniki.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz korzystać z pakietu biurowego Microsoftu, możesz wykorzystać alternatywne oprogramowanie, takie jak:

WPS Office - jeden z darmowych (w podstawowej wersji) odpowiedników Office'a. Posiada wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia - procesor tekstu, arkusz kalkulacyjny czy narzędzie do tworzenia prezentacji - bez problemu poradzi sobie także z obsługą najpopularniejszych formatów plików. W płatnej wersji daje dostęp do 20 GB przestrzeni w chmurze, a także udostępnia edytor plików PDF. Występuje w wersji offline i online;

- jeden z darmowych (w podstawowej wersji) odpowiedników Office'a. Posiada wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia - procesor tekstu, arkusz kalkulacyjny czy narzędzie do tworzenia prezentacji - bez problemu poradzi sobie także z obsługą najpopularniejszych formatów plików. W płatnej wersji daje dostęp do 20 GB przestrzeni w chmurze, a także udostępnia edytor plików PDF. Występuje w wersji offline i online; LibreOffice - jeśli chodzi o darmowe oprogramowanie do pracy w trybie offline, na jednym komputerze, to jest to najlepszy wybór wśród dostępnych zamienników pakietu Microsoftu. Obsługuje najważniejsze pliki i daje dostęp do tych samych narzędzi, co opisany wyżej WPS Office. Jest też zdecydowanie popularniejszy niż wspomniany poprzednik - łatwiej więc znaleźć pomoc czy poradniki w sieci;

Najlepszym darmowym zamiennikiem dla Office'a jest… Office Online

Office Online - a właściwie Office Web Apps to pakiet biurowy od Microsoftu, który jest po prostu darmową wersją Office'a. Daje dostęp do niemalże tej samej funkcjonalności co ich normalne, płatne rozwiązanie, lecz posiada jedną wadę - wszystko działa dość topornie, szczególnie na tle konkurencji. Dla osób szukających rozwiązania offline minusem będzie też konieczność stałego dostępu do Internetu - inaczej narzędzie nie będzie działać prawidłowo;

- a właściwie Office Web Apps to pakiet biurowy od Microsoftu, który jest po prostu darmową wersją Office'a. Daje dostęp do niemalże tej samej funkcjonalności co ich normalne, płatne rozwiązanie, lecz posiada jedną wadę - wszystko działa dość topornie, szczególnie na tle konkurencji. Dla osób szukających rozwiązania offline minusem będzie też konieczność stałego dostępu do Internetu - inaczej narzędzie nie będzie działać prawidłowo; Google Workspace - dawniej nazywane G Suite, to pakiet narzędzi w chmurze od Google'a. Oprócz standardowego procesora tekstu, arkusza kalkulacyjnego czy aplikacji do tworzenia prezentacji (które dostępne są za darmo) znajduje się tutaj także przestrzeń dyskowa w chmurze, poczta i narzędzie Meet (do prezentacji wideo). Pakiet Google'a ma też jednak tę samą wadę co ten od Microsoftu - z uwagi na działanie w chmurze wymaga stałego dostępu do Internetu.

Google Workspace oferuje mnóstwo narzędzi i prostą konfigurację - sprawdzi się więc doskonale w firmie

Na rynku dostępne są także inne rozwiązania - jak Apache OpenOffice - jednak skupiają się one wyłącznie na konkretnym zastosowaniu (jak procesor tekstu), zaniedbując nieco pozostałe bądź nie oferują niczego, czego nie ma konkurencja (a co robi ona lepiej).

Do zastosowań domowych dobrym rozwiązaniem będzie zarówno WPS Office jak i LibreOffice, w przypadku firm znacznie lepiej sprawdzi się jednak internetowy wariant firmy Microsoft. Jeśli potrzebujesz narzędzia, które pozwoli na wydajną i przeplatającą się pracę wielu osób, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Google Workspace - praktycznie nie wymaga konfiguracji, a daje dostęp do wszystkich potrzebnych w firmie narzędzi. W pakiecie cenowym jest także wsparcie na wypadek jakichkolwiek problemów.

Poprzednio: Jak dodać skrót do programu lub gry na pulpit Windowsa

Spis treści: Komputer bez tajemnic - poradnik użytkownika PC

Następnie: Co zamiast Worda: najlepsze programy do pisania

Oprogramowanie biurowe

Analityczne dostawcy oprogramowania

Te pliki wykorzystywane są przez dostawcę oprogramowania, w ramach którego działa nasz sklep. Nie są one łączone z innymi danymi wprowadzanymi przez Ciebie w sklepie. Celem zbierania tych plików jest dokonywanie analiz, które przyczynią się do rozwoju oprogramowania. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Shoper.

  • Kolbowicz Marek
  • March 30,2023

Leave a Reply