November 14,2021

Nowa kompilacja Redstone dla systemu Windows 10 Mobile zapewnia gesty przesuwania dla Edge

by Kolbowicz Marek

Firma Microsoft wydała nową przedpremierową wersję aktualizacji Redstone dla systemu Windows 10 Mobile. Kompilacja 14342 jest teraz dostępna w Fast Ring niejawnego programu testów systemu Windows. Najważniejszą innowacją są gesty przesuwania w Edge. Umożliwiają użytkownikom powrót do poprzedniej strony, przesuwając palcem od lewej do prawej. Przesunięcie od prawej do lewej powoduje przejście do następnej strony w historii przeglądarki.

Element „Aplikacje dla stron internetowych” można teraz znaleźć w ustawieniach systemu. Microsoft przygotowuje planowaną, ale jeszcze niedostępną funkcję. W przyszłości użytkownicy będą mogli określić, że niektóre strony internetowe nie będą otwierane za pomocą przeglądarki, ale za pomocą aplikacji. Prace nad aplikacjami obsługującymi tę funkcję wciąż trwają, pisze we wpisie na blogu Gabriel Aul, szef programu Windows Insider.

Ponadto uproszczono korzystanie z Centrum opinii. Po wprowadzeniu nowej opinii aplikacja sugeruje odpowiednią kategorię i podkategorię na podstawie tytułu i opisu błędu.

Build 14342 naprawia również liczne błędy, które wystąpiły między innymi podczas instalowania nowych wersji testowych oraz podczas obsługi treści chronionych przed kopiowaniem z Netflix, Amazon Instant Video i Hulu. Pakiety językowe i pliki wyjściowe mowy powinny teraz zostać pobrane i ponownie zainstalowane bez błędów.

Kolejny problem dotyczył użytkowników przeglądarki Edge, którzy używają klawiatury innej niż angielska. Nie można było wpisać pewnych liter, takich jak w, y i a w pasku adresu. Ponadto współrzędne GPS powinny teraz aktualizować się szybciej podczas jazdy. Komunikat „do zobaczenia wkrótce” pozostaje widoczny „do ostatniej chwili”, gdy urządzenie jest wyłączone, dzięki czemu użytkownicy mogą lepiej widzieć, kiedy urządzenie jest faktycznie wyłączone.

Samsung SSD 950 PRO w teście

Twórcy naprawili również błędy, które powodowały awarię aplikacji takich jak Tweetium. Modele Lumia 435, 532, 535 i 540 mogą teraz ponownie nagrywać filmy. Wyświetlacz „Blick” jest również ponownie aktywowany na wszystkich urządzeniach po przesunięciu dłoni nad czujnikiem zbliżeniowym. Inne zmiany wpływają na funkcję logowania Windows Hello.

Microsoft zwraca również uwagę na kilka błędów, o których użytkownicy powinni wiedzieć przed zainstalowaniem kompilacji 14342. Na przykład w przypadku urządzeń obsługujących dwie karty SIM może się zdarzyć, że połączenie danych można nawiązać tylko z pierwszą kartą SIM. Ponadto urządzenia mogą pozostawać z logo Windows przez bardzo długi czas po zainstalowaniu kompilacji 14342. Aul radzi osobom dotkniętym chorobą, aby zachowały cierpliwość i, jako środek ostrożności, podłączyły swoje urządzenie do źródła zasilania.

Wraz z kompilacją 14342 firma Microsoft usuwa również funkcję Wi-Fi Sense. Wcześniej umożliwiał kontaktom dostęp do sieci WLAN bez pokazywania im rzeczywistego hasła. Dodatkowo rozszerzono listę obsługiwanych urządzeń. Kompilacje Redstone można teraz również zainstalować na Lumia Icon, która jest dostępna tylko w USA, a także na BLU Win HD LTE 150e i BLU Win JR 130e.

Wskazówka: jak dobrze znasz system Windows? Sprawdź swoją wiedzę - z 15 pytaniami na silicon.de.

Galeria zdjęć

Zainstaluj system Windows 10 Mobile za pomocą narzędzia Windows Device Recovery Tool

  • Kolbowicz Marek
  • November 14,2021

Leave a Reply