October 30,2021

Gdy Windows „myśli”, że nie ma dostępu do Internetu

by Kolbowicz Marek

Windows myśli, że jesteś offline $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Twoje e-maile są odbierane i wysyłane jak zwykle, strony internetowe działają normalnie. Mimo to system Windows wydaje się stanowczo wierzyć, że Twój komputer nie może uzyskać dostępu do Internetu. Możesz to rozpoznać na przykład po tym, że ikona sieci jest zamazana żółtym trójkątem ostrzegawczym w prawym dolnym rogu paska zadań. A kiedy go klikniesz, wyskakujące okienko nadal mówi „Obecnie podłączony do sieci”, ale pod nim: „Brak dostępu do Internetu”.

W takim przypadku niektóre składniki pakietu Office również przestaną działać poprawnie, ponieważ opierają się na twierdzeniach systemu Windows.

Wypróbuj następujące

Przede wszystkim uruchom ponownie komputer: Start / Zamknij / Uruchom ponownie lub, w systemie Windows 10, symbol Start / Włącz / Wyłącz / Uruchom ponownie. To często rozwiązuje problem.

Narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows: Jeśli problem nie został jeszcze rozwiązany, wypróbuj asystenta rozwiązywania problemów z siecią wbudowanego w system Windows. Kliknij Start, wpisz rozwiązywanie problemów i otwórz Rozwiązywanie problemów (Windows 7) lub Rozwiązywanie problemów z ustawieniami (Windows 10). Tak czy inaczej, dojdziesz do funkcji rozwiązywania problemów. Wybierz odpowiedni, na przykład połączenia internetowe lub karty sieciowe. Rozwiązywanie problemów z systemem Windows 7 $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Rozwiązywanie problemów z systemem Windows 10 $ („. MagnificPopup”).
typ: 'obraz'
}); Za pośrednictwem centrum sieci i udostępniania: Alternatywnie możesz kliknąć ikonę z żółtym trójkątem i stamtąd otworzyć centrum sieci i udostępniania (Windows 7) lub ustawienia sieci i Internetu (Windows 10). Możesz również znaleźć narzędzia do rozwiązywania problemów $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Przez okno konsoli: Jeśli to nadal nie pomoże, spróbuj zresetować interfejs sieciowy za pomocą okna konsoli z uprawnieniami administratora. Kliknij Start, wpisz cmd, kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.

Wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter: netsh int ip reset

Zresetuj interfejs sieciowy $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Następnie musisz ponownie uruchomić komputer.

Uwaga: Windows zazwyczaj sugeruje również zmianę ustawień na DHCP. Jest to standard dla większości komputerów osobistych. Oznacza to, że wszystkie niezbędne informacje są automatycznie pobierane z routera podczas jego uruchamiania, w tym adres IP, standardowa brama i serwer nazw domen (DNS). Jeśli chcesz, aby jedno z ustawień było inne, odwiedź Centrum sieci i udostępniania w Panelu sterowania za pośrednictwem sieci i Internetu. Kliknij połączenie WLAN lub LAN w obszarze Połączenia, otwórz właściwości, zaznacz protokół internetowy IPv4 i wywołaj właściwości. Na przykład serwer nazw można teraz zmienić tutaj.

  • Kolbowicz Marek
  • October 30,2021

Leave a Reply