December 26,2021

Excel: „Plik jest uszkodzony i nie można go otworzyć”

by Kolbowicz Marek

Po otwarciu pliku program pakietu Office, taki jak Excel, wyświetla komunikat o błędzie: „Plik jest uszkodzony i nie można go otworzyć”. Czasami plik może być naprawdę uszkodzony. Sprawdź to na innym komputerze i otwórz plik na tym. Jeśli to działa bez narzekania, to nie plik, ale Microsoft Office.

Rozwiązanie: Poniższe dotyczy systemów Windows 7 do Windows 10. W przykładzie mamy Office 365 (Office 2016), ale działa to bardzo podobnie dla innych wersji Office.

Otwórz Panel sterowania i przejdź do Programy i funkcje lub Programy i funkcje. Najpierw kliknij pakiet Office, a następnie kliknij przycisk Zmień u góry.

Pakiet Office w zainstalowanych programach $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

W nowym oknie dostępne są różne opcje w zależności od wersji Office, w tym co najmniej jedna opcja naprawy. W zakupionej (tzn. nie „wypożyczonej”) wersji pakietu Office znajdziesz takie funkcje, jak „Dodaj lub usuń funkcje”, „Napraw”, „Usuń” i „Wprowadź klucz produktu”. Użyj «Napraw» i kliknij Dalej. Jeśli jest to Office 365, znajdziesz bezpośrednio „szybką naprawę” i „naprawę online”. Doświadczenie i raporty użytkowników wykazały, że naprawy online są nieco bardziej zrównoważone. Dotrzyj do niego i pozwól kreatorowi naprawy dobiegać do końca poprzez naprawę.

Naprawa online jest nieco bardziej dokładna $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Wskazówki: Jeśli to Outlook jest strajkujący, pomoc znajdziesz również w tym artykule: «Napraw Outlook 2010/2013». A może Excel nie chce już otwierać plików XLS / XLSX za pomocą podwójnego kliknięcia? Tutaj znajdziesz wskazówki, jak zmienić nieprzyjemne małe ustawienie, aby ponownie działało - ze wszystkimi wersjami Excela z powrotem do Excela 2003: "Otwórz ponownie pliki .xls / .xlsx za pomocą podwójnego kliknięcia". (forum PCtipp)

  • Kolbowicz Marek
  • December 26,2021

Leave a Reply