July 14,2022

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update: brak nowej funkcji OneDrive

by Kolbowicz Marek

Jesienna aktualizacja dla systemu Windows 10 jest rozpowszechniana od 17 października. Niecierpliwe osoby, które od dłuższego czasu czekają w kolejce w Centrum Windows Update, mogą również ręcznie zaimportować aktualizację. Wyjaśnimy, jak to zrobić w tym poście. Najwyraźniej jednak po aktualizacji brakuje ważnej innowacji, którą być może trzeba będzie najpierw aktywować ręcznie.

Co wnosi nowa funkcja?

Chodzi o funkcję zastępczą OneDrive, która powraca do systemu Windows 10 wraz z aktualizacją Fall Creators (test). Na przykład w systemie Windows 8.1 możliwe było wyświetlanie całej zawartości pamięci online na dysku twardym bez zapisywania wszystkich plików na komputerze. Dzięki OneDrive Files On-Demand (OneDrive Files on demand) Microsoft przywraca tę funkcję w nieco zmodyfikowanej formie. Zobaczysz wszystkie dane w magazynie online. Są one oznaczone zielonym symbolem statusu lub chmurką.

Jeśli nowa funkcja po prostu nigdy nie pojawi się po uaktualnieniu, przyczyną może być również nieaktualna wersja aplikacji Microsoft OneDrive. W takim przypadku nie masz innego wyjścia, jak zaktualizować aplikację OneDrive.

Zaktualizuj nieaktualną wersję OneDrive

Pobierz zaktualizowaną wersję aplikacji OneDrive z tej strony firmy Microsoft. Po pobraniu pliku OneDriveSetup.exe wystarczy dwukrotne kliknięcie pliku instalacyjnego.

Po zainstalowaniu możesz uzyskać dostęp do ustawień chmury Microsoft za pomocą ikony OneDrive w Eksploratorze Windows, jeśli konto jest już połączone. Jeśli konto nie jest jeszcze połączone z magazynem online firmy Microsoft, musisz najpierw skonfigurować nowe konto Microsoft, klikając je dwukrotnie. Funkcja plików na żądanie powinna być domyślnie włączona w ustawieniach OneDrive.

Nowa funkcja OneDrive nazywa się plikami na żądanie. Źródło: PCtipp $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

  • Kolbowicz Marek
  • July 14,2022

Leave a Reply