June 28,2022

Aktualizacja systemu Windows 10 wprowadza wirtualny touchpad

by Kolbowicz Marek

W ciągu kilku miesięcy system Windows 10 może doświadczyć ekscytującej innowacji, która umożliwi integrację tabletu z systemem Windows 10 jako wirtualnego sterowania myszą. Nowy podgląd jest obecnie dostępny tylko dla uczestników programu Insider w wybranej grupie użytkowników („Fast Ring”). Jeśli naciśniesz pasek zadań dłużej i potwierdzisz wyskakującą opcję „Pokaż przycisk touchpada”, wirtualny touchpad zostanie wyświetlony na bezprzewodowo podłączonym tablecie z systemem Windows 10 w prawym dolnym rogu. Ta innowacja jest dość ekscytująca: podczas gdy do tej pory można było obsługiwać tylko dodatkowe monitory za pomocą myszy i klawiatury, tablet staje się alternatywą w mgnieniu oka, jeśli nie masz urządzenia wejściowego w plecaku. Prezentacja PowerPoint z tabletem jest również płynniejsza.

Windows 10 Build 14965 umożliwia korzystanie z wirtualnego touchpada Źródło: Microsoft / Windows-Blog $ ('.MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Nowa wersja zapoznawcza 14965 jest dostępna na komputery PC i urządzenia mobilne. Oprócz zwykłych, szczegółowych ulepszeń, nowa wersja zawiera również ulepszoną aplikację karteczek samoprzylepnych. Jest teraz również w stanie automatycznie rozpoznawać wzorce danych, takie jak numery lotów, adresy e-mail i adresy URL.

Oczekuje się, że nowa funkcja trafi do systemu Windows 10 wiosną 2017 r. w ramach Aktualizacji twórców.

  • Kolbowicz Marek
  • June 28,2022

Leave a Reply