February 15,2024

Wygląda jak iPad, ale ma Windowsa 11. Oto Huawei MateBook E

by Kolbowicz Marek

Huawei MateBook E

Huawei MateBook E ze Snapdragonem 850

Huawei po cichu wypuściło nowy model swojego MateBooka E. Na razie sprzęt pokazał się tylko w Chinach. Jest to urządzenie o tyle ciekawe, że działa jako komputer osobisty z tzw. Windows on ARM. Sprzęt zasilany jest Snapdragonem 850, podobnie jak Lenovo Yoga C630 oraz Samsung Galaxy Book2.

Huawei MateBook E: Cena, dane techniczne i gdzie kupić

Czym jest wskaźnik Ki?

Ki to automatyczny wskaźnik obliczany na podstawie specyfikacji i cen urządzeń, z wykorzystaniem ponad 200 zmiennych, służący do uszeregowania smartfonów, tabletów i innych urządzeń od najlepszego do najgorszego.

W jaki sposób obliczamy Ki?

W tym przypadku na punktację składają się wyniki oceny 5 aspektów ogólnych:

wzornictwa i ekranu

podzespołów i wydajności

kamery

łączności

baterii

Po dokonaniu oceny tych 5 aspektów wprowadzamy zmienną ceny. Jeśli więc dwa urządzenia uzyskają taką sam wynik, decydujący dla wskaźnika Ki będzie stosunek jakości do ceny.

Nawet urządzenie obiektywnie gorsze niż inne może mieć wyższy wskaźnik Ki, jeśli jego cena jest niższa.

Czy wskaźnik Ki się zmienia?

Wskaźnik Ki zmienia się z czasem. W miarę jak na rynek wchodzą nowe urządzenia z lepszymi specyfikacjami, wskaźnik Ki starszych urządzeń obniża się, przy czym zawsze jest kompensowany spadkiem ceny.

Wygląda jak iPad, ale ma Windowsa 11. Oto Huawei MateBook E

Jak szukacie czegoś na wzór iPada, ale jednak wolicie pozostać przy ekosystemie Windowsa, to właśnie Huawei pokazał coś ciekawego. Poznajcie Huawei MateBook E.

Huawei MateBook E oficjalnie

Huawei zaprezentował swój laptop hybrydowy. Jest on podobny do rozwiązań typu Microsoft Surface czy Apple iPad z klawiaturą. Z taką jednak różnicą, że mamy tutaj pełnoprawnego Windowsa 11. Ale zacznijmy od początku.

Huawei MateBook E oferuje wyświetlacz OLED o przekątnej 12,6 cala i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli (proporcje 16:10). Bez wątpienia to jedna z największych zalet tego sprzętu – tym bardziej, że mamy tutaj 100% pokrycia przestrzeni barw DCI-P3 i jasność maksymalną na poziomie 600 nitów.

Za wydajność odpowiedzialne są układy Intela, dokładnie mowa tu o modelach Intel Core i5-1130G7 oraz Intel Core i7-1160G7 wraz z grafiką Intel Iris Xe. Do wyboru będziemy mieli 8 lub 16 GB pamięci RAM LPDDR4x (dual-channel). Pliki będziemy przetrzymywać na dysku SSD NVMe PCIe o pojemności do 512 GB. Co ciekawe, tablet jest chłodzony aktywnie pojedynczym wentylatorem.

(fot. Huawei)

Podobnie jak tablety, MateBook E również ma dwa aparaty. Z tyłu znajdziemy taki o rozdzielczości 13 MP, a do wideorozmów wykorzystamy moduł 8 MP. Dźwięk natomiast usłyszymy za pomocą 4 głośników. Całość zasila ogniwo 42 Wh oferujące od 5 do 8 godzin pracy. Co ważne, naładujemy je szybko ładowarką o mocy 65 W. Nie możemy zapomnieć o obsłudze ThunderBolt 4, WiFi 6, a także o czytniku linii papilarnych.

Wraz z urządzeniem sprzedawane są dwa typy klawiatur, a tablet współpracuje także z rysikiem M-Pencil 2. generacji. A co z cenami?

Intel Core i5 + 8 GB + 256 GB – 5999 juanów (około 3870 złotych);

Intel Core i5 + 16 GB + 256 GB – 6999 juanów (około 4520 złotych);

Intel Core i7 + 16 GB + 512 GB – 7999 juanów (około 5160 złotych);

Intel Core i7 + 16 GB + 512 GB + Huawei M-Pencil – 8699 juanów (około 5620 złotych);

Źródło: Huawei przez Tabletowo, Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!

  • Kolbowicz Marek
  • February 15,2024

Leave a Reply