October 08,2021

Trwałe i precyzyjne

by Kolbowicz Marek

Świat pracy Źródło: Eizo $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Panie Cannazza, kiedy myśli się o monitorach Eizo, przychodzą na myśl dość drogie ekrany graficzne, które są zbyt dobre dla przeciętnego użytkownika. Czy to nadal prawda?

Massimo Cannazza, Product Manager w Eizo Switzerland: Nie ma na to odpowiedzi, zależy to od tego, która z naszych linii produktów Ci się spodoba. Nasza seria Flex-Scan jest bardziej odpowiednia dla sektora biurowego i użytkowników dbających o jakość, jest to nasza klasa średnia, że ​​tak powiem. Ważne jest, aby pamiętać, co dostajemy za te pieniądze: wszystkie nasze monitory mają pełną pięcioletnią gwarancję, podczas gdy konkurencja często oferuje trzy, a nawet dwa lata. Nasze urządzenia są najwyższej jakości, ponieważ sami produkujemy 99 procent naszych części. Zakup monitora to długoterminowa inwestycja, szczególnie w domu lub w biurze, a urządzenie Eizo FlexScan jest do tego idealne: nasze panele są wierne kolorystycznie, mają doskonałą ergonomię, są przyjemne dla oczu i po prostu trwają długo czas.

Oferujesz nawet kampanię wymiany do połowy listopada – jak to działa?

Jeśli zużyjesz stary, sprawny monitor, niezależnie od marki, otrzymasz od 60 do 300 franków jako premię za wymianę jednego z czterech naszych nowych, wysokowydajnych modeli - i nie są to byle jakie modele wycofane, ale produkty premium z naszej oferty. Zamawiasz więc u nas jedno z tych urządzeń i podajesz numer seryjny starego urządzenia na potwierdzeniu, które wysyłamy. Sprawdzimy to i damy Ci zupełnie nowe urządzenie w specjalnej cenie.

Czy chcesz nagrodzić lojalnych, obecnych klientów tą promocją?

Zgadza się. Ale oczywiście nowi klienci z monitorami innych marek również mogą skorzystać z tej kampanii.

A jak przekonać nowego klienta? Powiedzmy, że masz tylko 30 sekund.

Przede wszystkim wyjaśniam, z jakich urządzeń obecnie korzystasz jako potencjalny klient biznesowy, a następnie wyjaśniam, że dzięki naszym wyjątkowo energooszczędnym modelom możesz osiągnąć duże oszczędności. Chętnie pokażemy to w kalkulacji. Twoi pracownicy również Ci podziękują, ponieważ mogą szeroko obracać, przekręcać i regulować wysokość monitorów, aby ich karki się nie sztywniały. Do tego zmagasz się z palącymi oczami, jeśli przez cały dzień wpatrujesz się w ekran – w przypadku monitorów Eizo tak się nie dzieje dzięki panelom pozbawionym migotania.

Zmęczone oczy to problem, na który cierpi wielu pracowników biurowych. Twoja firma chciałaby przeciwdziałać temu efektowi za pomocą monitorów FlexScan.

Dokładnie tak. Nasz tryb papierowy usuwa niebieskie światło, które jest szkodliwe dla oczu. Dodatkowo montujemy nasz tzw. czujnik EcoView, który mierzy światło otoczenia i odpowiednio dostosowuje jasność monitora. Jest to nie tylko przyjemne dla oczu, ale także oszczędza energię, ponieważ kto potrzebuje monitorów, które wieczorem są ustawione na 80 procent jasności, albo kto zawsze chce ręcznie regulować urządzenie?

Jako producent urządzeń peryferyjnych musisz coraz bardziej brać pod uwagę rosnące zapotrzebowanie klientów na przyjazność dla środowiska. Monitory są często przedstawiane jako pożeracze energii, które potrzebują ogromnych ilości energii elektrycznej. Poza EcoView, w jaki sposób Eizo uwzględnia środowisko?

W razie potrzeby nasze monitory zmniejszają również podświetlenie panelu. Zmniejsza to również zużycie. Ponadto nasze nowe podświetlenia są całkowicie wolne od rtęci. I chociaż wiele konkurencyjnych urządzeń nadal zużywa od 0,3 do 0,5 wata w trybie czuwania, nasz tryb wyłączenia ustawia zużycie energii na zero. Nasze urządzenia oferują maksymalną wydajność przy niskim zużyciu energii. To zrównoważony wkład w ochronę środowiska.

Monitory Eizo są energooszczędne, ergonomiczne i nie męczą oczu Źródło: Eizo $ ('. MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

A jakie środki podejmuje się poza produktami?

Grupa Eizo wyznaczyła własne, surowe wytyczne i co roku stara się zmniejszać swój ślad ekologiczny; lepsze budynki produkcyjne, energia słoneczna, bardziej przyjazne dla środowiska mieszanki tworzyw sztucznych, redukcja odpadów poprzez ponowne wykorzystanie kartonów od dostawców, precyzyjnie dobrane wielkości dostaw i wiele więcej. Zdajemy sobie sprawę, że kumulacja wielu małych czynników skutkuje znacznie większą trwałością i przyjaznością dla środowiska, i jesteśmy bardzo świadomi naszej odpowiedzialności.

Podczas produkcji i kalibracji kolorów monitorów przeprowadzasz tak zwany „test ludzkiego oka”. Jak dokładnie mam sobie wyobrazić ten test?

Uważamy, że nie tylko maszyny, ale także ludzie muszą oceniać, czy panel monitora działa idealnie. Niektórych gradientów kolorów lub odcieni szarości, a nawet oświetlenia na całej powierzchni panelu nie można zmierzyć metodami zautomatyzowanymi, dlatego wszystko jest ponownie sprawdzane przez ludzkie oko podczas końcowej kontroli. Dotyczy to całego ekranu, a więc obejmuje również inne problemy, takie jak awarie czy zarysowania obudowy.

Wiele Twoich urządzeń w szwajcarskim sklepie internetowym nosi przydomek „Swiss Edition” lub „Swiss Garantie”. Co to znaczy?

Dzięki „Swiss Garantie” masz nie tylko wspomniane pięć lat, ale także 24-godzinną usługę wymiany na miejscu, dzięki czemu nigdy nie będziesz mieć długich strat produkcyjnych w przypadku jakichkolwiek i na szczęście bardzo rzadkich usterek. Usługę tę oferujemy z urządzeniami ColorEdge i FlexScan.

Tak więc, że tak powiem, premium all-round.

Absolutnie. Nie budujemy naszych monitorów w taki sposób, aby mogły się zepsuć wkrótce po wygaśnięciu okresu gwarancyjnego; przeciwnie. Nasze urządzenia kosztują pewną cenę, ale z nawiązką rekompensują to ogólną jakością. Zwłaszcza w sektorze biznesowym, gdzie musisz polegać na swoich monitorach, często nie możesz sobie pozwolić na czekanie tygodnia na wymianę.

Eizo FlexScan EV3285W może wyświetlać do czterech sygnałów Źródło: Eizo $ ('. MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Jakie jest Twoje ulubione urządzenie?

Mam dwa najważniejsze produkty: jednym jest FlexScan EV3285W, który jest bardzo atrakcyjny pod względem estetycznym dzięki 32-calowemu panelowi i może wyświetlać do czterech sygnałów jednocześnie z komputerów Mac i Windows. Podoba mi się również EV2457W z funkcją łączenia łańcuchowego, która umożliwia szeregowe połączenie wielu monitorów w celu używania ich na jednym komputerze. Oznacza to, że nie każdy monitor musi być indywidualnie podłączony do komputera - oszczędza to połączenia komputerowe i miejsce. Mógłbym wymienić wiele innych świetnych funkcji, ale zostawmy to, że jestem prawdziwym fanem produktów Eizo.

  • Kolbowicz Marek
  • October 08,2021

Leave a Reply