October 02,2021

Tak działa Przywracanie systemu od A do Z.

by Kolbowicz Marek

Odwieczna prawda obsługi komputerów PC mówi: „Łatwiej jest naprawić problem niż znaleźć przyczynę”. W najprostszym przypadku jest to program, który idzie na boki: być może wystarczy go odinstalować, a następnie zainstalować nową. To rozwiązuje problem - nawet jeśli nigdy nie dowiesz się, na czym polegał problem. Ale to się nie liczy w tym momencie triumfu. Problem staje się bardziej problematyczny, jeśli na przykład system operacyjny powoduje problemy we wszystkich zakątkach po aktualizacji systemu. A może gniew wydaje się pochodzić znikąd i nawet nie masz podejrzeń, co to może być. W takich sytuacjach punkt przywracania staje się kołem ratunkowym. Jest to wcześniejszy stan systemu zapisywany przez system Windows. Możesz do niego wrócić w dowolnym momencie bez wpływu na swoje dane, na przykład nowo dodane zdjęcia lub pliki Word. Odzyskiwanie dotyczy tylko systemu, jego ustawień i sterowników. Możesz ręcznie utworzyć punkt przywracania - a jeśli coś pójdzie nie tak, możesz wrócić do tego stanu systemu za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Utworzenie punktu przywracania jest zatem jednym ze środków konserwacyjnych związanych z systemem. Dobrym momentem na jego stworzenie jest tuż przed poważną aktualizacją systemu operacyjnego lub przed instalacją oprogramowania, którego sterowniki nie budzą wątpliwości.

Przywrócenie

Aby utworzyć punkt przywracania, otwórz obszar System i zabezpieczenia w Panelu sterowania systemu Windows (wystarczy wpisać Panel sterowania w polu wyszukiwania systemu Windows), a następnie element Zabezpieczenia i konserwacja. Kliknij pozycję Odzyskiwanie. W tym celu wybierz pozycję Konfiguruj przywracanie systemu, Illus. 1. Wyświetlone zostaną właściwości systemu. W obszarze Ochrona komputera, Illus. 2 A, wybierz dysk, na którym ma zostać utworzona kopia zapasowa punktu przywracania B. Może to być dysk rozruchowy, ale może to być również dysk zewnętrzny.

Obraz 2: W tym oknie dialogowym określ dysk, na którym zostanie zapisany punkt przywracania Źródło: PCtipp.ch $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Następnie kliknij przycisk Konfiguruj C. Przed utworzeniem punktu przywracania należy wybrać opcję Włącz ochronę komputera i kliknąć przycisk OK. Teraz lądujesz w poprzednim oknie dialogowym i możesz wybrać przycisk Utwórz. Nadaj obecnemu stanowi znaczącą nazwę; data jest dodawana automatycznie, Rysunek 3. To wszystko. To okno dialogowe będzie potrzebne tylko wtedy, gdy chcesz utworzyć dodatkowy punkt przywracania.

Obraz 3: Nadaj punktowi przywracania znaczącą nazwę Źródło: PCtipp.ch $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Powrót do wypróbowanych i przetestowanych

Obraz 4: Kliknij tutaj, aby przywrócić Źródło: PCtipp.ch $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Aby powrócić do starego stanu systemu w przypadku problemów, otwórz to samo okno dialogowe, które było używane w programie Illus. Tym razem jednak wybierz wpis Otwórz przywracanie systemu, Illus. 4. W następującym oknie dialogowym z ogólnymi informacjami kliknij przycisk Dalej i wybierz żądany punkt przywracania, Illus. 5.

Obraz 5: Wybierz żądany stan systemu Źródło: PCtipp.ch $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Pamiętaj, aby sprawdzić przycisk Wyszukaj programy, których dotyczy problem; pokazuje, które programy mogą już nie działać poprawnie, ponieważ sterowniki i pliki systemowe zostały zmienione lub usunięte. Jeśli wszystko jest w porządku, kliknij przycisk Dalej i Zakończ w następnym oknie dialogowym.

  • Kolbowicz Marek
  • October 02,2021

Leave a Reply