September 29,2021

Recenzja: Acer Predator G1-710

by Kolbowicz Marek

Kompaktowość niekoniecznie jest słowem związanym z komputerami do gier. Większość komponentów w prawdziwym pudełku dla graczy jest na to po prostu za duża. Energożerne zasilacze (zasilacze), procesory graficzne (jednostka przetwarzania grafiki: karta graficzna) przekraczające granicę 30 cm i kolosalne wentylatory procesorów są na porządku dziennym w tej kategorii. Nie tak jest z nowym Acer Predator G1-710. Ten komputer do gier jest na tyle mały, że można go nawet zabrać na LAN party. Ale jak dokładnie to działa?

Predator G1-710 można również kupić w etui kompatybilnym z siecią LAN $ ('.MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Krótko mówiąc: G1-710 ma kompaktową konstrukcję. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Między innymi zasilacz nie został zainstalowany w obudowie. Zamiast tego Predator G1-710 potrzebuje dwóch (!) zewnętrznych zasilaczy, a więc dwóch miejsc przy gnieździe. Niezupełnie elegancki i jeszcze mniej praktyczny.

Wbudowane elementy wewnątrz są blisko siebie i zostały wbudowane z praktycznie precyzyjnym dopasowaniem. Zaleta: mała i kompaktowa obudowa. Wada: kilka opcji ulepszeń. Jeśli więc za kilka lat potrzebujesz drugiego dysku SSD (Solid State Drive) lub chcesz zainstalować większą kartę graficzną, musisz dokładnie zmierzyć, co jest w środku.

Więc musisz żyć w większości z tym, co już w nim jest. Na szczęście Acer zbudował doskonały sprzęt. Generatorem zegara jest Intel Core i7-6700, który osiągnął niemal legendarny status. To zwykła wersja procesora z 3,4 GHz, a nie wersja podkręcona przez firmę. Jest też 16 GB pamięci RAM DDR-4 i karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1080. Nie ma na co narzekać, jeśli chodzi o wydajność.

Predator G1-710 poradził sobie z aktualnymi grami bez żadnych problemów w teście praktycznym. Tytuły takie jak Battlefield 1 z łatwością działają w ponad 60 klatkach na sekundę (klatki na sekundę) w rozdzielczości 1080p i przy maksymalnych ustawieniach. Popularne gry e-sportowe Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch i Heroes of the Storm również działają z liczbą klatek na sekundę w zakresie trzycyfrowym. Dotyczy to również 2K, z pewnymi ustawieniami strategicznymi, na przykład antyaliasingiem. Do 4K w ekstremalnie wysokich zakresach FPS potrzebny byłby drugi GTX 1080 i przyzwoita obsługa SLI. 60 FPS można również osiągnąć w UHD.

Kompaktowy format? Sprawdzać. Oświetlenie? Sprawdzać. Solidny sprzęt? Sprawdzać. $ ('. magnificPopup'). magnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Dysk SSD o pojemności 256 GB na system operacyjny i ważne oprogramowanie, a także dysk twardy o pojemności 1 TB na dane i nie tylko, służą jako przydatna pamięć masowa. Dysk SSD jest nieco ciasny dla graczy, którzy unikają długich czasów ładowania. Po systemie operacyjnym nie ma już 200 GB na oprogramowanie, co w dzisiejszych czasach jest trochę rzadkie. Jeśli możesz poczekać kilka sekund dłużej, znajdziesz wystarczająco dużo miejsca na dysku twardym. Dla osób nostalgicznych jest nawet wbudowany napęd optyczny.

Mysz i klawiatura są również zawarte w zakresie dostawy. Klawiatura to mechaniczna klawiatura do gier, która wcale nie jest zła. Pod stosunkowo płaskimi klawiszami znajdziesz wysokiej jakości niebieskie przełączniki firmy Kailh. Pod względem obsługi są one porównywalne z Cherry MX Blue, z nieco większą odpornością (60 g zamiast 50 g). Zgodnie z wieżą klawiatura jest również bardzo kompaktowa. Wszystkie klawisze są obecne w pełnym rozmiarze, ale wokół klawiszy nie ma ramki ani żadnych sztuczek.

Dołączona klawiatura wykonuje dobrą robotę $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Dołączona jest również mysz. Ma standardowy arsenał dwóch głównych przycisków, kółka przewijania, dwóch przycisków bocznych i przełącznika DPI. Niestety, na komputerze nie zainstalowano żadnego oprogramowania myszy, które mogłoby służyć do wyświetlania lub zmiany efektywnego DPI myszy. Jednak dla konkurencyjnych graczy FPS byłoby to niezbędne. Pod względem jakości mysz nie jest niczym specjalnym, ale też nie jest zła. Dla przeciętnego gracza to zawsze wystarcza.

Oprócz dwóch portów USB dla myszy i klawiatury, Acer Predator G1-710 oferuje kilka innych interfejsów. Czytnik kart SD, dwie wtyczki jack 3,5 mm do słuchawek i mikrofonu oraz 2 porty USB są zainstalowane z przodu komputera. Jeden z portów USB jest typu A, a drugi typu C.

Z tyłu znajdują się kolejne cztery porty USB (wszystkie Type-A i USB 3.0), a także porty audio dla systemu 7.1, RJ-45 dla kabla LAN i dwa złącza zasilania dla masywnego zasilacza. Dostępne są dwa złącza HDMI, dwa DisplayPort i jedno DVI wideo.

Windows 10 jest preinstalowany na Predator G1-710. Na szczęście ze stosunkowo niewielką ilością bloatware. Jego głównym korpusem jest oprogramowanie Acer z różnymi funkcjami. CyberLink PowerDVD 12 i Freedome VPN są również dostępne w wersjach próbnych, a także darmowa gra World of Warships. Oprogramowanie do gier Steam jest również preinstalowane. Nazywanie tego bloatware na komputerze do gier byłoby błędne.

Wniosek

Acer Predator G1-710 to solidny jak skała komputer do gier z nowoczesnym sprzętem, zapakowany w zadziwiająco kompaktową obudowę. Zewnętrzny podwójny zasilacz nie jest jednak do końca praktyczny. Za tę cenę dostajesz wszystko, czego obecnie potrzebuje gracz, jeśli chodzi o sprzęt, nawet przyzwoite urządzenia wejściowe. Jednak w kompaktowej obudowie powinno być mało miejsca na ulepszenia. Ogólnie jednak Predator G1-710 to bardzo udany komputer do gier.

  • Kolbowicz Marek
  • September 29,2021

Leave a Reply