January 12,2023

Przewaga pakietu biurowego Microsoft Office nad darmowymi rozwiązaniami

by Kolbowicz Marek

Sklep internetowy Bizserver

Oprogramowanie Biurowe pomagające w pracy każdej firmy używającej komputerów w swojej pracy jest niezbędnym narzędziem. Trudno sobie wyobrazić pracę biurową bez edytora tekstu , czy programu obsługującego arkusze kalkulacyjne . A przecież wiele firm wykorzystuje także inne programy, które znajdziemy na przykład w pakiecie Microsoft Office . Wszyscy...

Oprogramowanie Biurowe pomagające w pracy każdej firmy używającej komputerów w swojej pracy jest niezbędnym narzędziem. Trudno sobie wyobrazić pracę biurową bez edytora tekstu, czy programu obsługującego arkusze kalkulacyjne. A przecież wiele firm wykorzystuje także inne programy, które znajdziemy na przykład w pakiecie Microsoft Office. Wszyscy znają popularny program Microsoft Word czy Microsoft Excel. Posiadamy licencje dla osób prywatnych oraz małych i dużych firm czy instytucji.

Oprogramowanie biurowe Microsoft Office 365

Od niedawna w naszej szkole uczniowie i nauczyciele mogą bezpłatnie korzystać z najnowszego oprogramowania biurowego Microsoft Office 365.

Dostęp do oprogramowania jest poprzez internet i nie ma konieczności instalowanie oprogramowania na swoim komputerze. Wystarczy dostęp do internetu i przeglądarka internetowa. Dostęp do oprogramowania funkcjonuje na komputerze stacjonarnym lub laptopie oraz na smartfonie i tablecie. Jedyne co jest potrzebne to konto do zalogowania się na stronie

Z pakietu Microsoft Office 365 można korzystać zarówno w szkole jak i w domu posługując się tym samym kontem.

Rejestracja jest darmowa a cała procedura została opisana na naszej stronie

Zapraszamy do korzystania.

Przypominamy również że można uzyskać bezpłatny dostęp do innego oprogramowania Microsoft takiego jak systemy operacyjne stacji roboczych i serwerów, bazy danych, narzędzia programistyczne. Wszytkie informacje o programie Microsoft Imagine znajdziecie na naszych stronach

Przewaga pakietu biurowego Microsoft Office nad darmowymi rozwiązaniami

Pakiet biurowy od wiodącego producenta na rynku technologicznym

Komputer to wszechstronne urządzenie, które zrewolucjonizowało rynek technologiczny. Sprzęt szturmem wtargnął do firm niezależnie od kierunku działania i branży. Urządzenie dysponuje wieloma funkcjonalnościami, których wykorzystanie możliwe jest za sprawą odpowiedniego oprogramowania. Podstawą prawidłowego działania komputera jest system operacyjny, który warunkuje wykonywanie zadań na urządzeniu. Firma Microsoft tworzy doskonale funkcjonalne i wydajne oprogramowanie systemowe Windows.

Urządzenie wzbogacone o system operacyjny warto jest jednak wyposażyć w dodatkowe oprogramowania. Niezbędną zawartością dla komputerów prywatnych oraz firmowych jest pakiet biurowy. Pomimo iż na rynku technologicznym dostępnych jest wiele darmowych rozwiązań tego typu, konkurencję daleko w tyle pozostawia pakiet Microsoft Office. Niepodważalna przewaga oprogramowania widoczna jest już na pierwszy rzut oka. Office zawiera wiele narzędzi, a każde z nich dedykowane jest innemu zastosowaniu. Ogromna różnorodność pozwala wykonywać czynności pracownicze, które znacznie zwiększają wydajność i efektywność działania całego przedsiębiorstwa.

Dlaczego darmowe rozwiązania są nieskuteczne?

Każda aplikacja dysponuje niezwykle szeroką paletą funkcjonalności, które pozwalają tworzyć pliki znacznie ułatwiające codzienną pracę w wielu instytucjach oraz placówkach. Dominacja pakietu biurowego Office sprawia, że firmy wyposażając stanowiska pracownicze w komputer, inwestują jednocześnie w narzędzie biurowe od Microsoft. Pomimo iż klucz aktywacyjny dla aplikacji biznesowych jest płatny, koszt dożywotniej licencji jest stosunkowo niewielki względem możliwości, jakie pakiet biurowy oferuje.

W przestrzeni internetowej użytkownik znaleźć może darmowe rozwiązania, przypominające nieco aplikacje do tworzenia danego rodzaju pliku. Wersja w formie darmowej okrojona jest jednak z wielu opcji, które znamy z narzędzi Office. Bezpłatne oprogramowanie okazuje się być zatem niewarte uwagi, bowiem ogromne ograniczenia sprawiają, że użytkownik nie jest w stanie wykonać wielu czynności w obrębie aplikacji. Dodatkowo darmowe programy uważane są za marne podróbki Microsoft Office, bowiem twórcy oprogramowania starają się w pewnym stopniu odwzorować najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie. Jak można się domyślać, wprowadzonym w bezpłatną wersję funkcjonalnościom daleko od ideału. Okrojone z wielu opcji aplikacje bywają zatem kłopotliwe w użytkowaniu.

Microsoft Office – łatwa komunikacja użytkowników z całego świata

Niekwestionowanym powodem, przemawiającym za zainwestowaniem w dożywotni klucz aktywacyjny Microsoft Office, jest jego powszechne wykorzystanie na całym świecie. Pakiet uznawany i stosowany jest przez każde przedsiębiorstwo, niezależnie od sektora. Jest to kwestia niezwykle istotna, bowiem użytkownicy bez względu na kraj pochodzenia, mogą w łatwy sposób komunikować się między sobą. Raport stworzony przez siedzibę danej firmy w jednym kraju – np. przy użyciu narzędzia Microsoft Excel – może być z powodzeniem przesłany w dowolny zakątek świata. Odbiorca bez problemu otworzy plik i będzie miał możliwość zapoznania się z działalnością danej placówki.

Aplikacje dostępne w pakiecie Microsoft Office

Pakiet Office oferuje użytkownikowi wiele przydatnych aplikacji. Wraz z każdą kolejną wersją oprogramowania firma Microsoft ulepsza dostępne narzędzia, wprowadzając coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Jakie programy znaleźć możemy w pakiecie biurowym Office?

Microsoft Word – zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja przeznaczona do tworzenia i edycji plików tekstowych. Procesor tekstu pozwala na komponowanie nieograniczonej liczby stron treści w formacie liniowym. Użytkownik ma do dyspozycji wiele różnych czcionek, rozmiarów czy kolorów. Oczywiście są to podstawowe funkcjonalności, bowiem Word wzbogacony jest o znacznie więcej opcji. W pliku tekstowym wstawiane mogą być tabele, obrazy czy wykresy.

– zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja przeznaczona do tworzenia i edycji plików tekstowych. Procesor tekstu pozwala na komponowanie nieograniczonej liczby stron treści w formacie liniowym. Użytkownik ma do dyspozycji wiele różnych czcionek, rozmiarów czy kolorów. Oczywiście są to podstawowe funkcjonalności, bowiem Word wzbogacony jest o znacznie więcej opcji. W pliku tekstowym wstawiane mogą być tabele, obrazy czy wykresy. Microsoft Excel – aplikacja arkusza kalkulacyjnego, pozwalająca na generowanie tabel danych w wierszach oraz kolumnach dla łatwiejszej rejestracji informacji. Użytkownik tworzyć może wykresy, które w obrazowy sposób ukażą zależności pomiędzy poszczególnymi wartościami. Arkusze kalkulacyjne doskonale ukazują przegląd bilansowy, rachunki zysków bądź strat.

– aplikacja arkusza kalkulacyjnego, pozwalająca na generowanie tabel danych w wierszach oraz kolumnach dla łatwiejszej rejestracji informacji. Użytkownik tworzyć może wykresy, które w obrazowy sposób ukażą zależności pomiędzy poszczególnymi wartościami. Arkusze kalkulacyjne doskonale ukazują przegląd bilansowy, rachunki zysków bądź strat. Microsoft PowerPoint – oprogramowanie służące do tworzenia multimedialnych prezentacji – np. z animowanymi przejściami. Aplikacja wyposażona jest w wiele gotowych szablonów, których bogata paleta pozwala wybrać idealny wzór do danego tematu prezentacji. Projektowanie slajdów jest łatwe i intuicyjne, a efekt finalny zachwyca atrakcyjnością. Skuteczna prezentacja podczas spotkania biznesowego potrafi przekonać niejednego sceptyka do podjęcia współpracy z firmą.

– oprogramowanie służące do tworzenia multimedialnych prezentacji – np. z animowanymi przejściami. Aplikacja wyposażona jest w wiele gotowych szablonów, których bogata paleta pozwala wybrać idealny wzór do danego tematu prezentacji. Projektowanie slajdów jest łatwe i intuicyjne, a efekt finalny zachwyca atrakcyjnością. Skuteczna prezentacja podczas spotkania biznesowego potrafi przekonać niejednego sceptyka do podjęcia współpracy z firmą. Microsoft Outlook – oprogramowanie dające dostęp do poczty e-mail i kalendarza. Komunikacja oraz organizacja pracy przy wykorzystaniu aplikacji stają się znacznie łatwiejsze. Produktywność wykonywanych działań rośnie, a użytkownik może być zawsze w kontakcie niezależnie od miejsca, w którym się znajduje – w pracy, w domu czy w podróży. Śledzenie spotkań minimalizuje ewentualne ryzyko zapomnienia o ważnym spotkaniu.

– oprogramowanie dające dostęp do poczty e-mail i kalendarza. Komunikacja oraz organizacja pracy przy wykorzystaniu aplikacji stają się znacznie łatwiejsze. Produktywność wykonywanych działań rośnie, a użytkownik może być zawsze w kontakcie niezależnie od miejsca, w którym się znajduje – w pracy, w domu czy w podróży. Śledzenie spotkań minimalizuje ewentualne ryzyko zapomnienia o ważnym spotkaniu. Microsoft OneNote – wielofunkcyjny notes elektroniczny służący do sporządzania notatek. Organizacja spraw przy udziale aplikacji pozwala pamiętać o najważniejszych sprawach. Korzystanie z narzędzia ułatwia sortowanie zawartości, tworzenie sekcji czy tagowanie i wyróżnianie zadań.

– wielofunkcyjny notes elektroniczny służący do sporządzania notatek. Organizacja spraw przy udziale aplikacji pozwala pamiętać o najważniejszych sprawach. Korzystanie z narzędzia ułatwia sortowanie zawartości, tworzenie sekcji czy tagowanie i wyróżnianie zadań. Microsoft Teams – aplikacja służąca do komunikowania się z użytkownikami z całego świata. Współczesne czasy zweryfikowały słuszność tego typu narzędzi, wynosząc spotkania na wyższy poziom. Wydarzenia firmowe odbywane mogą być w czasie rzeczywistym niezależnie od miejsca pobytu poszczególnych uczestników.

Niezwykłe możliwości pakietu biurowego Microsoft Office pozwalają wykorzystywać prezentowane narzędzia w warunkach domowych oraz firmowych. Uniwersalne oprogramowanie nie ma sobie równych i wątpliwe jest, aby kiedykolwiek na rynku technologicznym pojawiła się doskonalsza alternatywa!

  • Kolbowicz Marek
  • January 12,2023

Leave a Reply