October 26,2021

Co to jest wpis autostartu „Program” w Menedżerze zadań?

by Kolbowicz Marek

Zafunduj sobie objazd do Menedżera zadań, który możesz otworzyć za pomocą Ctrl + Shift + Esc (Ctrl + Shift + Esc) lub klikając prawym przyciskiem myszy pasek zadań. Zakładka Autostart zawiera te aplikacje, które są automatycznie uruchamiane za pomocą łącza Autostart lub wpisu w bazie danych rejestru Windows przy każdym uruchomieniu komputera.

Większość z nich możesz łatwo przypisać według nazwy lub wydawcy. Ale możesz również odkryć złowieszczy wpis o nazwie „Program”, o którym nie masz pojęcia. Możesz tylko kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać Dezaktywuj.

Różne rzeczy są tutaj "autostartowane", ale jaki jest sens wpisu "Program"? Źródło: PCtipp.ch $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Ale czy wiesz, że możesz wyświetlić więcej kolumn w Menedżerze zadań? Kliknij raz prawym przyciskiem myszy na jeden z tytułów kolumn, np. Efekt startu. W menu kontekstowym sprawdź wpis wiersza poleceń, a najlepiej również wpis typu start.

Przy wyborze kolumn zaznacz również „Wiersz poleceń” i „Typ startu” Źródło: PCtipp.ch $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

I voilà, z wiersza poleceń zwykle od razu wiadomo, do czego służy wpis lub do czego był używany. Pochodzi z aplikacji, którą odinstalowałeś, więc system Windows nie może już wyświetlać nazwy programu i wydawcy. W niniejszym przykładzie jest to usługa przechowywania w chmurze kDrive. Można to zobaczyć w kolumnie wiersza poleceń. A w świeżo wyświetlonej kolumnie Typ startu znajduje się rejestracja. Dlatego w rejestrze systemu Windows musi znajdować się wpis autostartu dla pliku kDrive.exe, który jest obecnie nieprawidłowy. Jeśli sam odkryjesz taki wpis „Program”, może on również pochodzić z innej aplikacji. Ale nawet tam ścieżka i nazwa pliku wykonywalnego powinny być widoczne w stylu «nazwa programu.exe».

Och, tutaj chodzi o kDrive.exe, który jest już odinstalowany Źródło: PCtipp.ch $ ('.MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Skąd to pochodzi? Czy muszę usunąć? Podczas odinstalowywania aplikacji czasami nie wszystkie jej wpisy są usuwane z rejestru. Więc gdzieniegdzie taka komenda startowa pozostaje. To nie jest złe i właściwie nie szkodzi systemowi. Gdyby było wiele takich nieprawidłowych wpisów autostartu, czas uruchamiania systemu Windows może trochę ucierpieć, ponieważ na próżno szuka programów do uruchomienia, których już nie ma. Jeśli chcesz mieć czystą listę autostartów w menedżerze zadań, możesz usunąć wpis.

Na następnej stronie pokażemy, jak to zrobić.

  • Kolbowicz Marek
  • October 26,2021

Leave a Reply