October 13,2022

Andromeda: Chrome OS i Android pod jednym dachem

by Kolbowicz Marek

Pierwsze pogłoski o systemie operacyjnym Google, który miałby łączyć Androida i Chrome OS, krążyły od końca października zeszłego roku. Teraz blog techniczny 9to5Google natknął się na bardziej rozstrzygające dowody w kodzie źródłowym Androida 7. Ukryte jest w nim narzędzie testowe dla nowego systemu operacyjnego, który nosi tam nazwę Andromeda.

Google Andromeda: Pierwsze wskazówki dotyczące nowego systemu operacyjnego są ukryte w systemie Android 7 $ („. MagnificPopup”).
typ: 'obraz'
});

Jak podano w opisie narzędzia, system operacyjny wymaga 8-punktowej wartości wydajności, która nie jest dokładniej określona, ​​podczas gdy wymagania sprzętowe Androida są ograniczone do wartości 4. Nieco postarzały tablet Nexus 9 powinien po prostu spełniać minimalne wymagania z już przetestowaną wartością 8,8 punktu.

W związku z tym Andromeda byłaby szczególnie odpowiednia dla wydajnych tabletów, urządzeń 2 w 1, takich jak Pixel C lub laptopy. Jest to również wspierane przez bezpłatne zarządzanie oknami, o którym również wspomniano w kodzie źródłowym. Umożliwiłoby to rozległą wielozadaniowość, jak w konwencjonalnych systemach stacjonarnych, takich jak Windows, Mac OS lub Linux. W Androidzie 7 Google wprowadził już równoległe uruchamianie aplikacji, niezależnie od wielkości wyświetlacza, jednak więcej niż dwie aplikacje nigdy nie mogą być używane jednocześnie. Prawdziwa wielozadaniowość wygląda inaczej.

Ogłosiliśmy dzisiaj pierwszą wersję Androida 8 lat temu. Mam wrażenie, że za 8 lat będziemy rozmawiać o 4 października 2016 r.

- Hiroshi Lockheimer (@lockheimer) 24 września 2016

Google może dostarczyć więcej informacji o Andromedzie podczas wydarzenia sprzętowego, które odbędzie się 4 października. Wskazuje na to przynajmniej tweet od szefa Androida, Hiroshi Lockheimera, który przewiduje największe wydarzenie w historii Androida na to wydarzenie.

Jide Technology udowodniła już na początku roku dzięki systemowi Fork Remix OS, że dostosowany system Android sprawdza się również na większych urządzeniach. Deweloperzy rozszerzyli bazę Androida o środowisko graficzne, w tym zarządzanie oknami, i udostępniają fork do pobrania za darmo.

  • Kolbowicz Marek
  • October 13,2022

Leave a Reply