August 18,2022

Aktualizacja Windows 10 sprawia wiele problemów

by Kolbowicz Marek

Aktualizacja majowa (wersja 19041.21), która jest obecnie wprowadzana, najwyraźniej powoduje poważny błąd. Po uruchomieniu narzędzia „Wyczyść dysk” niektóre urządzenia najwyraźniej nie mogą się już uruchomić. Microsoft zgłasza to na własnej stronie pomocy technicznej.

Po aktualizacji system zazwyczaj zapewnia automatyczne czyszczenie dysku. Nie jest dokładnie wyjaśnione, dlaczego system nie może zostać ponownie uruchomiony po procesie. Jest jednak prawdopodobne, że podczas procesu czyszczenia zostaną usunięte niektóre pliki krytyczne dla systemu, które są wymagane do uruchomienia systemu - zgodnie z założeniem portalu Futurezone.

Firma Microsoft już odpowiedziała i udostępnia automatyczne narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją, które zatrzymuje czyszczenie dysku po zainstalowaniu aktualizacji 19041.21 i uruchamia je ponownie natychmiast po aktualizacji do wersji 19041.84. W drugiej wersji problem już nie występuje, dlatego narzędzie do czyszczenia dysku jest przy tej okazji ponownie aktywowane.

Źródło: PCtipp.ch $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Możesz dowiedzieć się, czy rozwiązywanie problemów zostało już uruchomione, a czyszczenie dysku zostało zatrzymane w Ustawieniach (klawisz Windows + i), Aktualizacje i zabezpieczenia, Rozwiązywanie problemów, Pokaż historię.

  • Kolbowicz Marek
  • August 18,2022

Leave a Reply