June 19,2022

Aktualizacja Fall Creators: Microsoft planuje te innowacje

by Kolbowicz Marek

Microsoft już zapowiedział, że w przyszłości będzie wprowadzać główne aktualizacje swojego systemu operacyjnego dwa razy w roku. Po kwietniowej aktualizacji twórców, jesienią pojawi się jesienna aktualizacja twórców, znana wcześniej jako „Redstone 3”. Kiedy dokładnie się pojawi, nie jest jeszcze do końca jasne. Jedną z głównych innowacji jest funkcja, która umożliwia kontynuację aplikacji na wielu urządzeniach. Nawiasem mówiąc, powraca również dobrze znany symbol zastępczy OneDrive. Na wizualnej osi czasu firma Microsoft wprowadza oś czasu, aby powrócić do poprzedniego stanu pracy, aby zobaczyć, co zostało zrobione wcześniej.

Podczas „Budowania” firma Microsoft przedstawiła przedsmak wizualnej osi czasu, na której różne aplikacje są wykonywane w różnych stanach czasowych $ ('. MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
});

Oś czasu dla programów i schowka dla pakietu Office

Jeśli na przykład użytkownik opuści komputer podczas edytowania dokumentu, może w razie potrzeby kontynuować od dokładnie tego samego miejsca ze smartfonem, w tym z Cortaną, i połączyć się za pomocą aplikacji. Wszystko to brzmi trochę jak Apple Time Machine, ale oś czasu Apple to usługa tworzenia kopii zapasowych, której można użyć do wizualizacji poprzednich wersji plików. Z drugiej strony Timeline firmy Microsoft wydaje się być bardziej odpowiedzią na funkcję ciągłości firmy Apple, która pozwala kontynuować pracę nad dokumentami w tym samym stylu na urządzeniach z systemem iOS i macOS.

Pliki OneDrive na żądanie. Pliki online z chmury Microsoft zostaną ponownie wyświetlone w eksploratorze plików $ ('.MagnificPopup').
typ: 'obraz'
});

Schowek do kopiowania i wklejania

Specjalnie zaprojektowana aplikacja „schowek” umożliwi również szybsze wykonywanie akcji „kopiuj i wklej” za pośrednictwem chmury. Pierwszy przedsmak tego był na konferencji Microsoft Build Conference w Seattle. Na przykład w aplikacji schowka użytkownik może również bezpośrednio zobaczyć, które obrazy znajdują się w schowku. Microsoft początkowo zintegruje aplikację, która następnie będzie również dostępna dla systemów iOS i Android, z pakietem Office.

Następna strona: Nowy projekt Windows

  • Kolbowicz Marek
  • June 19,2022

Leave a Reply