June 17,2022

Aktualizacja Fall Creators: Jak sprawdzić ustawienia prywatności

by Kolbowicz Marek

O&O ShutUp10 ułatwia zdefiniowanie żądanych ustawień ochrony danych dla systemu Windows 10 $ ('. MagnificPopup').
typ: 'obraz'
}); Microsoft od 17 października dystrybuuje dużą aktualizację Fall Creators Update dla systemu Windows 10. W naszym pierwszym teście wersji przedpremierowej system operacyjny oparty na Redmond był w stanie przekonać kilkoma praktycznymi innowacjami. Niestety, w trakcie dużych aktualizacji w systemie Windows 10 ustawienia systemu są często resetowane. W przeszłości miało to również wpływ na ustawienia istotne z punktu widzenia ochrony danych. Jest bardzo prawdopodobne, że podobne scenariusze pojawią się również w bieżącej jesiennej aktualizacji. Użycie narzędzia antyszpiegowskiego obiecuje tutaj lekarstwo.

W praktyce ShutUp 10 firmy O&O Software okazał się być zalecany i dobrze utrzymany. Program wyraźnie wyświetla wszystkie ustawienia ochrony danych w systemie Windows 10 i umożliwia ich konfigurację za pomocą suwaka. Dla lepszego przeglądu ustawienia podzielono na różne kategorie.

Aby ułatwić konfigurowanie ustawień, oprogramowanie dzieli wszystkie opcje, które można dezaktywować, na klasy zalecane, warunkowo zalecane i niezalecane. Najlepiej nie wyłączać wielu ustawień związanych z bezpieczeństwem, takich jak automatyczna instalacja aktualizacji zabezpieczeń. Jeśli nie chcesz przechodzić przez wszystkie ustawienia, możesz również skorzystać z konfiguracji zalecanych przez producenta. Stanowią one przekonującą równowagę między funkcjonalnością a prywatnością - całkowicie bez Cortany.

Prywatność w aktualizacji Fall Creators

Firma O&O Software zaktualizowała już program do aktualizacji Fall Creators i dodała nowe funkcje. Oprogramowanie może być teraz używane również do dezaktywacji reklam w Eksploratorze Windows i wyjścia z programu Windows w celu ułatwienia obsługi. Ponadto użytkownicy mogą teraz wyłączyć automatyczne pobieranie aplikacji producenta na urządzenia.

Dzięki funkcji eksportu i importu wprowadzone ustawienia można łatwo przywrócić nawet po dużej aktualizacji systemu Windows. W przypadku problemów z konfiguracją możliwe jest również zresetowanie ustawień fabrycznych za pomocą narzędzia. Ponadto za pomocą aplikacji można tworzyć punkty przywracania systemu.

O&O ShutUp10 może być używany bezpłatnie zarówno do użytku prywatnego, jak i biznesowego i jest dostępny do pobrania w naszej strefie pobierania.

Pliki do pobrania Pobierz OOSU10.exe

  • Kolbowicz Marek
  • June 17,2022

Leave a Reply