June 11,2022

Adobe wprowadza programy Photoshop i Illustrator na iPada

by Kolbowicz Marek

Program Photoshop obsługuje pracę opartą na warstwach z plikami PSD na iPadzie Źródło: Adobe $ ('.MagnificPopup'). MagnificPopup ({
typ: 'obraz'
}); Najważniejsze informacje z wewnętrznej wystawy Adobe Max 2019: Adobe już ponad rok temu obiecał pełny pakiet Photoshopa dla Apple iPad, a teraz aplikacja jest wreszcie dostępna w App Store. Za cenę subskrypcji około 11,85 CHF miesięcznie użytkownicy otrzymują pełne przetwarzanie obrazu z obsługą pracy warstwowej z plikami PSD oraz bogatym wyborem filtrów i efektów.

Zasadniczo wersja programu Photoshop na iPada jest zoptymalizowaną pod kątem dotyku odmianą znanego przetwarzania obrazu. Dlatego kontrolki są nieco większe, a interfejs użytkownika ogólnie wygląda bardziej porządnie. W zasadzie jednak aplikacja ma wszystkie dostępne narzędzia, które są również dostępne w wersji na komputery stacjonarne. Obie wersje oprogramowania współdzielą również bazę kodu.

W razie potrzeby program Photoshop można teraz synchronizować między systemami Windows, macOS i iOS. Daje to grafikom możliwość, na przykład, kontynuowania pracy, którą rozpoczęli w biurze, na komputerze stacjonarnym na iPadzie, będąc w ruchu.

Adobe Illustrator na iPada

Oprócz Photoshopa w nadchodzącym roku pojawi się również Adobe Illustrator na iPada. Program do grafiki wektorowej i rysowania jest używany przez grafików do tworzenia treści dla stron internetowych, mediów drukowanych i wielu innych. Podobnie jak Photoshop, aplikacja synchronizuje grafikę utworzoną na wszystkich urządzeniach za pośrednictwem chmury. Aby zapewnić wygodną i intuicyjną obsługę, interfejs użytkownika został zoptymalizowany pod kątem wprowadzania poleceń za pomocą machnięcia palcem lub Apple Pencil. Ponadto Illustrator wykorzystuje technologię wbudowaną w iPada do innowacyjnych funkcji. Odręczne szkice na kartce papieru można importować i digitalizować za pomocą aparatu tabletu.

Obecnie nie wiadomo, kiedy Adobe opublikuje program Illustrator dla iPada. Ze względu na czas oczekiwania na aplikację Photoshop można założyć start w drugiej połowie 2020 roku. Zainteresowani użytkownicy mogą już zarejestrować się w celu uzyskania wcześniejszego dostępu w ramach prywatnej wersji beta.

  • Kolbowicz Marek
  • June 11,2022

Leave a Reply