June 20,2024

Acer Aspire V5 z ekranem dotykowym – znamy już oficjalne polskie ceny!

by Kolbowicz Marek

Acer Aspire V5 z ekranem dotykowym

Acer Aspire V5 to nowa rodzina cienkich i lekkich notebooków, dostosowana do potrzeb osób zwracających dużą uwagę na wydajność, komfort termiczny, atrakcyjny styl oraz swobodę użytkowania w czasie podróży. Notebooki z serii Aspire V5 są o 30% cieńsze od innych komputerów tej klasy z napędem DVD i rozwiązaniami zapewniającymi komfort termiczny. Dzięki temu, są wyjątkowo poręczne i wygodne do noszenia. 15,6-calowy notebook wyposażony w napęd optyczny jest cieńszy niż 23 mm i waży niecałe 2,4 kg.

Wydajne procesory z rodziny Intel® Core™ oraz układy graficzne NVIDA® GeForce® GT pozwalają na wydajną pracę wielozadaniową oraz tworzenie treści multimedialnych i korzystanie z nich, a 10-punktowy wyświetlacz dotykowy HD ready zapewnia satysfakcję z odtwarzania multimediów oraz optymalne sterowanie funkcjami dotykowymi. Inteligentne zarządzanie energią oraz przemyślane rozmieszczenie podzespołów pozwoliło na obniżenie poziomu hałasu i zapewnienie komfortu termicznego bez pogarszania wydajności systemu. Dzięki temu, notebooki są ciche i mogą być wygodnie trzymane na kolanach, zarówno podczas pracy, jak i w czasie rozrywki. Notebooki z serii Aspire V5 są energooszczędne i przyjazne dla środowiska, czego potwierdzeniem jest zgodność z wymaganiami ENERGY STAR®.

Z myślą o ułatwieniu użytkowania w podróży, w notebookach z serii Aspire V5 zastosowano funkcję Acer Instant Connect, która automatycznie wyszukuje i rejestruje najczęściej używane punkty dostępowe, przez co pozwala na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy, czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Dostępne modele:

Aspire V5-571P - 15,6" HD Ready Touch, Intel Core i3-3217U, 4GB RAM, 500GB HDD, Bluetooth, USB3.0, HDM, podświetlana klawiatura, Windows 8, cena 2 799 zł

Aspire V5-571P - 15,6" HD Ready Touch, Intel Core i5-3317U, 6GB RAM, 500GB HDD, Bluetooth, USB3.0, HDMI, podświetlana klawiatura, Windows 8, cena 2 999 zl

Aspire V5-571PG - 15,6" HD Ready Touch, Intel Core i3-3227U, NVIDIA GeForce GF710 1GB, 6GB RAM, 500GB HDD, Bluetooth, USB3.0, HDMI, podświetlana klawiatura, Windows 8, cena 3 199 zł

Aspire V5-571PG - 15,6" HD Ready Touch, Intel Core i5-3337U, NVIDIA GeForce/ GF710 1GB, 6GBRAM, 750GB HDD, Bluetooth, USB3.0, HDMI, podświetlana klawiatura, Windows 8, cena 3 499 zł

źródło: acer/agdrtv24.pl

Ranking laptopów z ekranem dotykowym 2022 Jaki model kupić?

Laptop z ekranem dotykowym to nowoczesne urządzenie będące laptopem, ale z ekranem dotykowym, a więc takim jak posiada np. tablet. Obecnie takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Laptop z ekranem dotykowym to w zasadzie hybryda klasycznego laptopa i tabletu. Posiada ekran, który jest obsługiwany bezpośrednio za pomocą dłoni. Tym samym korzystnie z takiego urządzenia jest wygodne, komfortowe i bardzo przyjemne.

Ranking laptopów z ekranem dotykowym

Jaki laptop z ekranem dotykowym kupić?

Laptopy z ekranem dotykowym to wciąż na rynku pewna nowość, ale już zdążyły zdobyć sporą popularność. Jakie urządzenia są godne uwagi? Czym kierować się przy zakupie laptopa z ekranem dotykowym?

Rozmiar ekranu – od tego w dużej mierze zależy mobilność urządzenia. Ważne są też osobiste preferencje. Najmniejsze laptopy dotykowe mają 13 lub 14 cali. Gdy potrzebna jest większa powierzchnia robocza jest to nawet 17,3 cala. Duże znaczenie ma też rozdzielczość. Standard to Full HD, ale zdarza się również 4K.

– od tego w dużej mierze zależy mobilność urządzenia. Ważne są też osobiste preferencje. Najmniejsze laptopy dotykowe mają 13 lub 14 cali. Gdy potrzebna jest większa powierzchnia robocza jest to nawet 17,3 cala. Duże znaczenie ma też rozdzielczość. Standard to Full HD, ale zdarza się również 4K. Rodzaj i matryca ekranu – warto sprawdzić w jakiej technologii został wykonany wyświetlacz i powłokę. Jest ona na ogół błyszcząca, ale może być matowa. Najpopularniejsze są matryce IPS.

– warto sprawdzić w jakiej technologii został wykonany wyświetlacz i powłokę. Jest ona na ogół błyszcząca, ale może być matowa. Najpopularniejsze są matryce IPS. Waga i wielkość – jeśli laptop ma być wykorzystywany głównie w podróży, powinien być mały i lekki. Na uwadze warto mieć także jego grubość.

– jeśli laptop ma być wykorzystywany głównie w podróży, powinien być mały i lekki. Na uwadze warto mieć także jego grubość. Zastosowanie – generalnie producenci na ogół informują do czego w szczególności dane urządzenie jest przeznaczone. Oczywiście jest to sugestia, ale może pomóc w podjęciu decyzji zakupowej.

– generalnie producenci na ogół informują do czego w szczególności dane urządzenie jest przeznaczone. Oczywiście jest to sugestia, ale może pomóc w podjęciu decyzji zakupowej. Rodzaj – okazuje się, że laptopy z ekranem dotykowym podzielić można na kilka typów. Pierwszy to tradycyjny laptop z ekranem dotykowym. Najbardziej przypomina standardowe urządzenie pod względem konstrukcji i parametrów technicznych. Nie można przekształcić go w tablet. Innym rodzajem są laptopy konwertowalne z ekranem dotykowym. To szeroka grupa urządzeń, które wykorzystywać można jako tablet. Są to laptopy z ekranem obrotowym, laptopy z ekranem odchylanym o 360 stopni, laptopy z dotykowym ekranem obracanym w ramce (wyświetlacz znajduje się w ramce, która się obraca) oraz laptopy hybrydowe. To ostatnie najbardziej przypominają tablety. W ich przypadku klawiatura z touchpadem jest stacją dokującą dla wyświetlacza, który można zawsze odpiąć i użytkować jak standardowy tablet.

Czy warto kupić laptop dotykowy?

Oczywiście laptopy z ekranem dotykowym to wciąż na rynku pewnego rodzaju nowość. Wiele osób kojarzy je ze skomplikowanymi i trudnymi w obsłudze urządzeniami. Mimo to są to laptopy naprawdę godne uwagi, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Zresztą w niektórych przypadkach są doskonałym wyborem.

Wiele osób, głównie młodszych, preferuje urządzenia obsługiwane za pomocą gestów. Są one dla nich intuicyjne i naturalne. Od pewnego czasu na rynku dostępne są laptopy z ekranem dotykowym i jest to propozycja bardzo atrakcyjna. Po tego typu urządzenia sięgają ludzie młodzi, którzy lubią takie nowoczesne sprzęty. Zresztą praca na nich jest prawdziwą przyjemnością. Często jest też bardziej efektywna, wydajna.

Laptopy dotykowe są coraz częściej wykorzystywane w biznesie. Mowa tutaj głównie o laptopach konwertowalnych, które mogą przydać się podczas różnego rodzaju spotkać z klientami czy współpracownikami. Posiadają one obracane ekrany, które sterowane są dotykowo. Pod względem funkcjonalności są niezwykle rozbudowane. Zakup takiego urządzenie do swojego biura czy domu może okazać się więc prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Popularni producenci laptopów z ekranem dotykowym

Sklepy warte uwagi

Acer Aspire V5 z ekranem dotykowym – znamy już oficjalne polskie ceny!

Jeżeli przypadł Wam do gustu nasz test Acer Aspire V5 mamy dla Was dobrą wiadomość – znamy już oficjalne polskie ceny notebooka w wersji Aspire V5-571P, z 15,6-calowym ekranem dotykowym. Sprzęt dostępny będzie w dwóch konfiguracjach.

Dostępne modele

Aspire V5-571P – 15,6″ HD Ready Touch, Intel Core i3-3217U, 4 GB RAM, 500 GB HDD, Bluetooth, USB3.0, HDM, podświetlana klawiatura, Windows 8, cena 2 799 zł ;

; Aspire V5-571P – 15,6″ HD Ready Touch, Intel Core i5-3317U, 6GB RAM, 500GB HDD, Bluetooth, USB3.0, HDMI, podświetlana klawiatura, Windows 8, cena 2 999 zł.

Komunikat prasowy

Acer Aspire V5 to nowa rodzina cienkich i lekkich notebooków, dostosowana do potrzeb osób zwracających dużą uwagę na wydajność, komfort termiczny, atrakcyjny styl oraz swobodę użytkowania w czasie podróży.

Notebooki z serii Aspire V5 są o 30% cieńsze od innych komputerów tej klasy z napędem DVD i rozwiązaniami zapewniającymi komfort termiczny. Dzięki temu, są wyjątkowo poręczne i wygodne do noszenia. 15,6-calowy notebook wyposażony w napęd optyczny jest cieńszy niż 23 mm i waży niecałe 2,4 kg.

Wydajne procesory z rodziny Intel® Core™ oraz układy graficzne NVIDA® GeForce® GT pozwalają na wydajną pracę wielozadaniową oraz tworzenie treści multimedialnych i korzystanie z nich, a 10-punktowy wyświetlacz dotykowy HD ready zapewnia satysfakcję z odtwarzania multimediów oraz optymalne sterowanie funkcjami dotykowymi.

Inteligentne zarządzanie energią oraz przemyślane rozmieszczenie podzespołów pozwoliło na obniżenie poziomu hałasu i zapewnienie komfortu termicznego bez pogarszania wydajności systemu. Dzięki temu, notebooki są ciche i mogą być wygodnie trzymane na kolanach, zarówno podczas pracy, jak i w czasie rozrywki. Notebooki z serii Aspire V5 są energooszczędne i przyjazne dla środowiska, czego potwierdzeniem jest zgodność z wymaganiami ENERGY STAR®.

Z myślą o ułatwieniu użytkowania w podróży, w notebookach z serii Aspire V5 zastosowano funkcję Acer Instant Connect, która automatycznie wyszukuje i rejestruje najczęściej używane punkty dostępowe, przez co pozwala na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy, czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Źródło: materiał prasowy

Leave a Reply